Ungdomspokal U19 Drenge (04) 22/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
968819
ma22-08 2022
19:00 Nyråd/Langebæk Alliancen (2) Herlufsholm GF (1) Stensved Stadion
3
-
2
22. aug 2022
19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen (2)
3
Herlufsholm GF (1)
2
968815
ti23-08 2022
18:30 Frederiksværk Fodbold Klub (2) Helsinge Fodbold (M) Frederiksværk Stadion
0
-
1
23. aug 2022
18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
0
Helsinge Fodbold (M)
1
961329
on24-08 2022
18:30 Humlebæk BK (1) FB (M) Humlebæk Stadion
3
-
0
24. aug 2022
18:30
Humlebæk BK (1)
3
FB (M)
0
961330
on24-08 2022
18:30 Ølstykke FC (1) Stenløse (1) Ølstykke Stadion
1
-
2
24. aug 2022
18:30
Ølstykke FC (1)
1
Stenløse (1)
2
961331
on24-08 2022
18:30 Værløse BK (1) Slagslunde-Ganløse IF (1) Værløse Stadion
1
-
2
24. aug 2022
18:30
Værløse BK (1)
1
Slagslunde-Ganløse IF (1)
2
961332
on24-08 2022
18:30 Friheden (1) Skjold (1) Strandmarkens Fritidscenter
2
-
4
24. aug 2022
18:30
Friheden (1)
2
Skjold (1)
4
968814
on24-08 2022
18:30 Måløv BK (1) Virum-Sorgenfri BK (1) Måløv Idrætspark
1
-
5
24. aug 2022
18:30
Måløv BK (1)
1
Virum-Sorgenfri BK (1)
5
968816
on24-08 2022
18:30 Slangerup & Omegn IF (2) Karlslunde IF (1) Slangerup Stadion
2
-
12
24. aug 2022
18:30
Slangerup & Omegn IF (2)
2
Karlslunde IF (1)
12
968817
on24-08 2022
18:30 Sundby (1) Rosenhøj BK (M) Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
4
24. aug 2022
18:30
Sundby (1)
6
Rosenhøj BK (M)
4
968820
on24-08 2022
18:30 Vordingborg IF (M) Himmelev-Veddelev (M) THUN Arena
2
-
4
24. aug 2022
18:30
Vordingborg IF (M)
2
Himmelev-Veddelev (M)
4
968821
on24-08 2022
18:30 B 1903 (1) FC Lejre (1) B1903
4
-
5
24. aug 2022
18:30
B 1903 (1)
4
FC Lejre (1)
5
968818
to25-08 2022
18:30 Tuse IF (1) Bagsværd BK (M) Tuse Kunstgræs 2020
4
-
2
25. aug 2022
18:30
Tuse IF (1)
4
Bagsværd BK (M)
2
961333
on31-08 2022
18:30 Avarta (1) KFUM BK, Roskilde (M) Espelundens Idrætsanlæg
0
-
5
31. aug 2022
18:30
Avarta (1)
0
KFUM BK, Roskilde (M)
5
275416
ti20-09 2022
19:00 B. 73, Slagelse (M) Frederikssund FB (Ø2) Stadion Vest Kunstgræs
2
-
1
20. sep 2022
19:00
B. 73, Slagelse (M)
2
Frederikssund FB (Ø2)
1
275422
ti20-09 2022
19:00 Helsinge Fodbold (M) Brønshøj (Ø2) Helsinge Stadion Kunstgræs
0
-
6
20. sep 2022
19:00
Helsinge Fodbold (M)
0
Brønshøj (Ø2)
6
275423
ti20-09 2022
19:00 Hillerød Fodbold (Ø2) Frem (Ø1) Hillerød Stadion Kunstgræs
6
-
5
20. sep 2022
19:00
Hillerød Fodbold (Ø2)
6
Frem (Ø1)
5
275424
ti20-09 2022
19:00 Virum-Sorgenfri BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Virumgård kunstgræsbane
2
-
4
20. sep 2022
19:00
Virum-Sorgenfri BK (1)
2
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
4
275427
ti20-09 2022
19:00 Glostrup (Ø2) FA 2000 (Ø1) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
HHT
20. sep 2022
19:00
Glostrup (Ø2)
FA 2000 (Ø1)
HHT
275417
ti20-09 2022
19:30 Himmelev-Veddelev (M) A27 (Ø1) Himmelev Kunstgræsbane
1
-
4
20. sep 2022
19:30
Himmelev-Veddelev (M)
1
A27 (Ø1)
4
275428
on21-09 2022
18:00 Slagslunde-Ganløse IF (1) Greve Fodbold (Ø1) Gryden kunstgræs
2
-
1
21. sep 2022
18:00
Slagslunde-Ganløse IF (1)
2
Greve Fodbold (Ø1)
1
275415
on21-09 2022
19:00 FC Lejre (1) Jægersborg (Ø1) Osted Stadion
2
-
10
21. sep 2022
19:00
FC Lejre (1)
2
Jægersborg (Ø1)
10
275418
on21-09 2022
19:00 Nyråd/Langebæk Alliancen (2) Raklev GI (Ø2) Vordingborg Kunst "Panteren"
0
-
9
21. sep 2022
19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen (2)
0
Raklev GI (Ø2)
9
275419
on21-09 2022
19:00 Tuse IF (1) GVI (Ø1) Tuse Kunstgræs 2020
1
-
5
21. sep 2022
19:00
Tuse IF (1)
1
GVI (Ø1)
5
275421
on21-09 2022
19:00 Karlslunde IF (1) Slagelse B&I (Ø1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
3
-
1
21. sep 2022
19:00
Karlslunde IF (1)
3
Slagelse B&I (Ø1)
1
275426
on21-09 2022
19:30 Skjold (1) LSF (Ø2) Fælledparken
3
-
1
21. sep 2022
19:30
Skjold (1)
3
LSF (Ø2)
1
275425
to22-09 2022
20:00 KFUM BK, Roskilde (M) Skjold Birkerød (Ø2) Lillevang Idrætscenter kunst
3
-
2
22. sep 2022
20:00
KFUM BK, Roskilde (M)
3
Skjold Birkerød (Ø2)
2
275430
ti27-09 2022
19:00 Humlebæk BK (1) Vallensbæk IF (Ø2) Humlebæk Stadion Kunstgræs
8
-
2
27. sep 2022
19:00
Humlebæk BK (1)
8
Vallensbæk IF (Ø2)
2
275420
on28-09 2022
18:00 Sundby (1) Ringsted IF (Ø2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
28. sep 2022
18:00
Sundby (1)
0
Ringsted IF (Ø2)
1
641400
ma03-10 2022
19:30 Karlslunde IF (1) Ringsted IF (Ø2) Karlslunde Stadion
5
-
0
03. okt 2022
19:30
Karlslunde IF (1)
5
Ringsted IF (Ø2)
0
275429
ti04-10 2022
19:00 Holbæk B&I (Ø1) Stenløse (1) Holbæk Sportsby
8
-
0
04. okt 2022
19:00
Holbæk B&I (Ø1)
8
Stenløse (1)
0
641399
ti04-10 2022
19:00 A27 (Ø1) Jægersborg (Ø1) Dragør Bk
9
-
8
04. okt 2022
19:00
A27 (Ø1)
9
Jægersborg (Ø1)
8
641404
ti04-10 2022
19:00 Slagslunde-Ganløse IF (1) FA 2000 (Ø1) Gryden kunstgræs
0
-
2
04. okt 2022
19:00
Slagslunde-Ganløse IF (1)
0
FA 2000 (Ø1)
2
641401
on05-10 2022
19:30 Brønshøj (Ø2) GVI (Ø1) Tingbjerg Idrætspark
6
-
2
05. okt 2022
19:30
Brønshøj (Ø2)
6
GVI (Ø1)
2
641403
on05-10 2022
19:30 Skjold (1) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Fælledparken
2
-
6
05. okt 2022
19:30
Skjold (1)
2
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
6
641398
on05-10 2022
20:00 B. 73, Slagelse (M) Raklev GI (Ø2) Stadion Vest Kunstgræs
5
-
4
05. okt 2022
20:00
B. 73, Slagelse (M)
5
Raklev GI (Ø2)
4
641402
ti11-10 2022
19:30 KFUM BK, Roskilde (M) Hillerød Fodbold (Ø2) Lillevang Idrætscenter kunst
3
-
0
11. okt 2022
19:30
KFUM BK, Roskilde (M)
3
Hillerød Fodbold (Ø2)
0
641405
to13-10 2022
19:00 Humlebæk BK (1) Holbæk B&I (Ø1) Humlebæk Stadion
2
-
5
13. okt 2022
19:00
Humlebæk BK (1)
2
Holbæk B&I (Ø1)
5
840968
ti01-11 2022
19:00 B. 73, Slagelse (M) Roskilde BK (Division) Stadion Vest Kunstgræs
4
-
5
01. nov 2022
19:00
B. 73, Slagelse (M)
4
Roskilde BK (Division)
5
841062
ti01-11 2022
19:30 Brønshøj (Ø2) Hvidovre IF (Division) Tingbjerg Idrætspark
6
-
5
01. nov 2022
19:30
Brønshøj (Ø2)
6
Hvidovre IF (Division)
5
841239
on02-11 2022
19:00 KFUM BK, Roskilde (M) AB (Division) Lillevang Idrætscenter
0
-
3
02. nov 2022
19:00
KFUM BK, Roskilde (M)
0
AB (Division)
3
840967
on02-11 2022
20:00 A27 (Ø1) Nykøbing FC (Division) Dragør Bk
6
-
7
02. nov 2022
20:00
A27 (Ø1)
6
Nykøbing FC (Division)
7
841238
ti08-11 2022
19:00 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) HIK (Division) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
5
-
1
08. nov 2022
19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
5
HIK (Division)
1
841241
on09-11 2022
19:30 FA 2000 (Ø1) FC Helsingør (Division) Frederiksberg IP, kunst
6
-
7
09. nov 2022
19:30
FA 2000 (Ø1)
6
FC Helsingør (Division)
7
841237
ma14-11 2022
19:30 Karlslunde IF (1) HB Køge (Division) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
1
-
8
14. nov 2022
19:30
Karlslunde IF (1)
1
HB Køge (Division)
8
841240
on30-11 2022
19:30 Holbæk B&I (Ø1) B93 (Division) Holbæk Sportsby
0
-
4
30. nov 2022
19:30
Holbæk B&I (Ø1)
0
B93 (Division)
4
890268
on01-03 2023
19:00 Nykøbing FC (Division) Roskilde BK (Division) Nykøbing FC
2
-
3
01. mar 2023
19:00
Nykøbing FC (Division)
2
Roskilde BK (Division)
3
890269
on01-03 2023
19:00 Brønshøj (Ø2) HB Køge (Division) Tingbjerg Idrætspark
0
-
2
01. mar 2023
19:00
Brønshøj (Ø2)
0
HB Køge (Division)
2
890270
on01-03 2023
19:00 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) AB (Division) Hørsholm Idrætspark
4
-
6
01. mar 2023
19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
4
AB (Division)
6
890271
ti21-03 2023
19:30 B93 (Division) FC Helsingør (Division) B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
21. mar 2023
19:30
B93 (Division)
4
FC Helsingør (Division)
2
428242
ti28-03 2023
18:00 B93 (Division) Brøndbyernes IF (Liga) B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
3
28. mar 2023
18:00
B93 (Division)
2
Brøndbyernes IF (Liga)
3
428246
on29-03 2023
19:00 Roskilde BK (Division) FC Nordsjælland (Liga) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3
-
4
29. mar 2023
19:00
Roskilde BK (Division)
3
FC Nordsjælland (Liga)
4
428243
ti04-04 2023
18:00 AB (Division) FC København (Liga) Akademisk Boldklub
1
-
2
04. apr 2023
18:00
AB (Division)
1
FC København (Liga)
2
428245
08-04 2023
12:00 HB Køge (Division) Lyngby Bk (Liga) Herfølge Stadion
1
-
3
08. apr 2023
12:00
HB Køge (Division)
1
Lyngby Bk (Liga)
3
625849
ti25-04 2023
14:00 Brøndbyernes IF (Liga) FC København (Liga) Brøndby Stadion
1
-
3
25. apr 2023
14:00
Brøndbyernes IF (Liga)
1
FC København (Liga)
3
625850
on26-04 2023
18:00 Lyngby Bk (Liga) FC Nordsjælland (Liga) Lyngby Stadion
6
-
4
26. apr 2023
18:00
Lyngby Bk (Liga)
6
FC Nordsjælland (Liga)
4
288782
on17-05 2023
18:30 FC København (Liga) Lyngby Bk (Liga) Tingbjerg Idrætspark
1
-
2
17. maj 2023
18:30
FC København (Liga)
1
Lyngby Bk (Liga)
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. – 6. oktober (uge 40)
4. runde – 1. - 3. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 27. - 30. marts (uge 13)
7. runde – 17. - 20. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finaledato er onsdag den 17. maj 2023, Tingbjerg IP, Opvis, kl. 18:30

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5/6.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind