|
|
968819
|
ma22-08 2022
|
19:00
|
|
|
Stensved Stadion
|
|
Nyråd/Langebæk Alliancen (2)
3
|
|
968815
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
0
|
|
|
961329
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
|
961330
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
961331
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Værløse Stadion
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (1)
2
|
|
961332
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Strandmarkens Fritidscenter
|
|
|
|
|
968814
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
968816
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Slangerup Stadion
|
|
|
|
968817
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
968820
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
THUN Arena
|
|
|
|
|
968821
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
B1903
|
|
|
|
968818
|
to25-08 2022
|
18:30
|
|
|
Tuse Kunstgræs 2020
|
|
|
|
961333
|
on31-08 2022
|
18:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
275416
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
275422
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
275423
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
275424
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
275427
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
HHT
|
|
|
275417
|
ti20-09 2022
|
19:30
|
|
|
Himmelev Kunstgræsbane
|
|
|
|
275428
|
on21-09 2022
|
18:00
|
|
|
Gryden kunstgræs
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (1)
2
|
|
275415
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Osted Stadion
|
|
|
|
275418
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Vordingborg Kunst "Panteren"
|
|
Nyråd/Langebæk Alliancen (2)
0
|
|
275419
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræs 2020
|
|
|
|
275421
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
275426
|
on21-09 2022
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
275425
|
to22-09 2022
|
20:00
|
|
|
Lillevang Idrætscenter kunst
|
|
|
|
275430
|
ti27-09 2022
|
19:00
|
|
|
Humlebæk Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
275420
|
on28-09 2022
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
641400
|
ma03-10 2022
|
19:30
|
|
|
Karlslunde Stadion
|
|
|
|
|
275429
|
ti04-10 2022
|
19:00
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
|
|
|
641399
|
ti04-10 2022
|
19:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
641404
|
ti04-10 2022
|
19:00
|
|
|
Gryden kunstgræs
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (1)
0
|
|
641401
|
on05-10 2022
|
19:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
641403
|
on05-10 2022
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
641398
|
on05-10 2022
|
20:00
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
641402
|
ti11-10 2022
|
19:30
|
|
|
Lillevang Idrætscenter kunst
|
|
|
|
641405
|
to13-10 2022
|
19:00
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
|
840968
|
ti01-11 2022
|
19:00
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
841062
|
ti01-11 2022
|
19:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
841239
|
on02-11 2022
|
19:00
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
|
|
840967
|
on02-11 2022
|
20:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
841238
|
ti08-11 2022
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
841241
|
on09-11 2022
|
19:30
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
841237
|
ma14-11 2022
|
19:30
|
|
|
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
841240
|
on30-11 2022
|
19:30
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
|
|
|
890268
|
on01-03 2023
|
19:00
|
|
|
Nykøbing FC
|
|
|
|
890269
|
on01-03 2023
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
890270
|
on01-03 2023
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
|
|
890271
|
ti21-03 2023
|
19:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
|
428242
|
ti28-03 2023
|
18:00
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
428246
|
on29-03 2023
|
19:00
|
|
|
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
428243
|
ti04-04 2023
|
18:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
428245
|
lø08-04 2023
|
12:00
|
|
|
Herfølge Stadion
|
|
|
|
|
625849
|
ti25-04 2023
|
14:00
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
625850
|
on26-04 2023
|
18:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
|
288782
|
on17-05 2023
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. – 6. oktober (uge 40)
4. runde – 1. - 3. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 27. - 30. marts (uge 13)
7. runde – 17. - 20. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finaledato er onsdag den 17. maj 2023, Tingbjerg IP, Opvis, kl. 18:30
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5/6.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.