MENU

U8 Drenge C (15) 5M - efterår 2022, Pulje 119 (2022) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
onsdag den. 17-08 2022
Spillested:
Alpi Hallerne (Lind) Kollundvej 33 7400 Herning
117516 Kl. 17:30 KLG Feldborg/Haderup IF
117517 Kl. 17:30 Snejbjerg SG&I Aulum IF (1)
117518 Kl. 18:00 Feldborg/Haderup IF Snejbjerg SG&I
117519 Kl. 18:00 Aulum IF (1) KLG
Arrangør:
onsdag den. 17-08 2022
Spillested:
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter Sports Alle 2 7480 Vildbjerg
117512 Kl. 17:30 Vildbjerg SF Ikast FC
117513 Kl. 17:30 Herning KFUM Tjørring IF
117514 Kl. 18:00 Ikast FC Herning KFUM
117515 Kl. 18:00 Tjørring IF Vildbjerg SF
Arrangør:
onsdag den. 24-08 2022
Spillested:
KFUM Idrætscenter H P Hansens Vej 10 7400 Herning
117524 Kl. 17:30 Herning KFUM Aulum IF (1)
117525 Kl. 17:30 Vildbjerg SF Feldborg/Haderup IF
117526 Kl. 18:00 Aulum IF (1) Vildbjerg SF
117527 Kl. 18:00 Feldborg/Haderup IF Herning KFUM
Arrangør:
onsdag den. 24-08 2022
Spillested:
Hessel Arena Gilmosevej 18 7400 Herning
117520 Kl. 17:30 Tjørring IF Snejbjerg SG&I
117521 Kl. 17:30 Ikast FC KLG
117522 Kl. 18:00 Snejbjerg SG&I Ikast FC
117523 Kl. 18:00 KLG Tjørring IF
Arrangør:
onsdag den. 31-08 2022
Spillested:
Feldborg Savværk Arena Tusbækvej 9 7540 Haderup
117532 Kl. 17:30 Feldborg/Haderup IF Ikast FC
117533 Kl. 17:30 Aulum IF (1) Tjørring IF
117534 Kl. 18:00 Ikast FC Aulum IF (1)
117535 Kl. 18:00 Tjørring IF Feldborg/Haderup IF
Arrangør:
onsdag den. 31-08 2022
Spillested:
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg Nørretanderupvej 28 7400 Herning
117528 Kl. 17:30 Snejbjerg SG&I Herning KFUM
117529 Kl. 17:30 KLG Vildbjerg SF
117530 Kl. 18:00 Herning KFUM KLG 1
117531 Kl. 18:00 Vildbjerg SF Snejbjerg SG&I
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind