MENU

U8 Drenge A2 (15) 5M - efterår 2022, Pulje 104 (2022) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 20-08 2022
Spillested:
Alpi Hallerne (Lind) Kollundvej 33 7400 Herning
405037 Kl. 10:00 KLG Rindum SU
405038 Kl. 10:00 Ikast FC Snejbjerg SG&I
405039 Kl. 10:30 Rindum SU Ikast FC
405040 Kl. 10:30 Snejbjerg SG&I KLG
Arrangør:
lørdag den. 20-08 2022
Spillested:
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
405033 Kl. 10:00 Sunds IF Herning Fremad (1)
405034 Kl. 10:00 Tjørring IF Herning Fremad (2)
405035 Kl. 10:30 Herning Fremad (1) Tjørring IF
405036 Kl. 10:30 Herning Fremad (2) Sunds IF
Arrangør:
lørdag den. 27-08 2022
Spillested:
Herning Fremads Anlæg Bane 1 A Ringkøbingvej 78 7400 Herning
405041 Kl. 10:00 Herning Fremad (2) Ikast FC Bane 1 A
405042 Kl. 10:00 Herning Fremad (1) KLG Bane 1 A
405043 Kl. 10:30 Ikast FC Herning Fremad (1) Bane 1 A
405044 Kl. 10:30 KLG Herning Fremad (2) Bane 1 A
Arrangør:
lørdag den. 27-08 2022
Spillested:
Hessel Arena Gilmosevej 18 7400 Herning
405045 Kl. 10:00 Tjørring IF Snejbjerg SG&I
405046 Kl. 10:00 Sunds IF Rindum SU
405047 Kl. 10:30 Snejbjerg SG&I Sunds IF
405048 Kl. 10:30 Rindum SU Tjørring IF
Arrangør:
onsdag den. 31-08 2022
Spillested:
Ikast FC Thrigesvej Thrigesvej #3 Thrigesvej 17 7430 Ikast
405049 Kl. 18:00 Ikast FC Tjørring IF Thrigesvej #3
405050 Kl. 18:00 KLG Sunds IF Thrigesvej #3
405051 Kl. 18:30 Tjørring IF KLG Thrigesvej #3
405052 Kl. 18:30 Sunds IF Ikast FC Thrigesvej #3
Arrangør:
lørdag den. 03-09 2022
Spillested:
Rofi-Centret Bane 1A Kirkevej 26 6950 Ringkøbing
405053 Kl. 10:00 Rindum SU Herning Fremad (1) Bane 1A
405054 Kl. 10:00 Snejbjerg SG&I Herning Fremad (2) Bane 1C
405055 Kl. 10:30 Herning Fremad (1) Snejbjerg SG&I Bane 1C
405056 Kl. 10:30 Herning Fremad (2) Rindum SU Bane 1A
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind