MENU

U17 Drenge Øst 2 E 2022 (06) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
615755
13-08 2022
Kl. 11:30
B. 1973, Herlev Lyngby Boldklub 2 Elverroad Kunstgræs
4
-
0
615750
13-08 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF B 1903 Vallensbæk Idrætscenter
0
-
2
615751
13-08 2022
Kl. 14:00
A27 Hillerød Fodbold Dragør Bk
2
-
4
615752
14-08 2022
Kl. 10:00
Skovshoved IF Skjold Skovshoved I P
1
-
4
615753
14-08 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Herfølge BK (2) Lillevang Idrætscenter
4
-
1
615754
14-08 2022
Kl. 13:00
Frederikssund FB FA 2000 Frederikssund Stadion
2
-
8
615757
20-08 2022
Kl. 12:00
Hillerød Fodbold Skovshoved IF Hillerød Stadion
4
-
1
615761
20-08 2022
Kl. 14:00
FA 2000 KFUM BK, Roskilde Jens Jessens Vej
4
-
4
615756
21-08 2022
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 2 Frederikssund FB Lyngby Stadion
1
-
2
615763
21-08 2022
Kl. 12:00
Skjold Vallensbæk IF Kunst, Fælledparken
1
-
2
615760
21-08 2022
Kl. 14:00
Herfølge BK (2) A27 Herfølge Stadion
2
-
3
615762
21-08 2022
Kl. 14:00
B 1903 B. 1973, Herlev B1903
1
-
2
615766
27-08 2022
Kl. 10:00
Hillerød Fodbold Herfølge BK (2) Hillerød Stadion
3
-
0
615779
27-08 2022
Kl. 11:30
B. 1973, Herlev Skjold Elverroad Kunstgræs
5
-
2
615764
27-08 2022
Kl. 14:00
A27 FA 2000 Dragør Bk
0
-
6
615765
28-08 2022
Kl. 10:00
Skovshoved IF Vallensbæk IF Skovshoved I P
2
-
2
615767
28-08 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Lyngby Boldklub 2 Lillevang Idrætscenter
1
-
0
615778
28-08 2022
Kl. 13:00
Frederikssund FB B 1903 Frederikssund Stadion
6
-
5
615781
03-09 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF B. 1973, Herlev Vallensbæk Idrætscenter
1
-
2
615783
03-09 2022
Kl. 14:00
FA 2000 Hillerød Fodbold Jens Jessens Vej
3
-
2
615780
04-09 2022
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 2 A27 Lyngby Stadion
2
-
3
615785
04-09 2022
Kl. 12:00
Skjold Frederikssund FB Kunst, Fælledparken
4
-
2
615782
04-09 2022
Kl. 14:00
Herfølge BK (2) Skovshoved IF Herfølge Stadion
4
-
0
615784
04-09 2022
Kl. 14:00
B 1903 KFUM BK, Roskilde B1903
Hjemmehold taberdømt
615788
10-09 2022
Kl. 10:00
Hillerød Fodbold Lyngby Boldklub 2 Hillerød Stadion
4
-
2
615786
10-09 2022
Kl. 14:00
A27 B 1903 Dragør Bk
1
-
1
615787
11-09 2022
Kl. 10:00
Skovshoved IF B. 1973, Herlev Skovshoved I P
3
-
2
615789
11-09 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Skjold Lillevang Idrætscenter
3
-
3
615791
11-09 2022
Kl. 13:00
Frederikssund FB Vallensbæk IF Frederikssund Stadion
4
-
2
615790
11-09 2022
Kl. 14:00
Herfølge BK (2) FA 2000 Herfølge Stadion
0
-
0
615793
17-09 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF KFUM BK, Roskilde Vallensbæk Idrætscenter
0
-
3
615794
17-09 2022
Kl. 14:00
FA 2000 Skovshoved IF Jens Jessens Vej
4
-
1
615792
18-09 2022
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 2 Herfølge BK (2) Lyngby Stadion
4
-
1
615797
18-09 2022
Kl. 12:00
Skjold A27 Kunst, Fælledparken
3
-
2
615795
18-09 2022
Kl. 12:30
B. 1973, Herlev Frederikssund FB Elverroad Kunstgræs
1
-
3
615796
18-09 2022
Kl. 14:00
B 1903 Hillerød Fodbold B1903
3
-
2
615800
24-09 2022
Kl. 12:00
Hillerød Fodbold Skjold Hillerød Stadion
3
-
1
615821
24-09 2022
Kl. 14:00
FA 2000 Lyngby Boldklub 2 Jens Jessens Vej
4
-
0
615798
24-09 2022
Kl. 14:00
A27 Vallensbæk IF Dragør Bk
1
-
1
615799
25-09 2022
Kl. 10:00
Skovshoved IF Frederikssund FB Skovshoved I P
1
-
4
615801
25-09 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde B. 1973, Herlev Lillevang Idrætscenter
1
-
0
615820
25-09 2022
Kl. 14:00
Herfølge BK (2) B 1903 Herfølge Stadion
0
-
2
615824
01-10 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF Hillerød Fodbold Vallensbæk Idrætscenter
1
-
6
615823
02-10 2022
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 2 Skovshoved IF Lyngby Stadion
5
-
3
615825
02-10 2022
Kl. 11:00
Frederikssund FB KFUM BK, Roskilde Frederikssund Stadion
0
-
3
615911
02-10 2022
Kl. 12:00
Skjold Herfølge BK (2) Kunst, Fælledparken
2
-
3
615882
02-10 2022
Kl. 12:30
B. 1973, Herlev A27 Elverroad Kunstgræs
1
-
1
510583
02-10 2022
Kl. 14:00
B 1903 FA 2000 B1903
510590
08-10 2022
Kl. 10:00
Hillerød Fodbold B. 1973, Herlev Hillerød Stadion
510592
08-10 2022
Kl. 14:00
FA 2000 Skjold Jens Jessens Vej
510588
08-10 2022
Kl. 14:00
A27 Frederikssund FB Dragør Bk
510589
09-10 2022
Kl. 10:00
Skovshoved IF KFUM BK, Roskilde Skovshoved I P
615924
09-10 2022
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 2 B 1903 Lyngby Stadion
510591
09-10 2022
Kl. 14:00
Herfølge BK (2) Vallensbæk IF Herfølge Stadion
510597
15-10 2022
Kl. 11:30
B. 1973, Herlev Herfølge BK (2) Elverroad Kunstgræs
510593
15-10 2022
Kl. 12:30
Vallensbæk IF FA 2000 Vallensbæk Idrætscenter
510594
16-10 2022
Kl. 10:00
Skovshoved IF B 1903 Skovshoved I P
510595
16-10 2022
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde A27 Lillevang Idrætscenter
510598
16-10 2022
Kl. 12:00
Skjold Lyngby Boldklub 2 Kunst, Fælledparken
510596
16-10 2022
Kl. 13:00
Frederikssund FB Hillerød Fodbold Frederikssund Stadion
616631
30-10 2022
Kl. 10:00
Lyngby Boldklub 2 Vallensbæk IF Lyngby Stadion
616632
30-10 2022
Kl. 10:00
A27 Skovshoved IF Dragør Bk
616633
30-10 2022
Kl. 10:00
Hillerød Fodbold KFUM BK, Roskilde Hillerød Stadion
616634
30-10 2022
Kl. 10:00
Herfølge BK (2) Frederikssund FB Herfølge Stadion
616647
30-10 2022
Kl. 10:00
FA 2000 B. 1973, Herlev Jens Jessens Vej
616648
30-10 2022
Kl. 10:00
B 1903 Skjold B1903
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Til og med torsdag den 14. juli 2022 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17 og U19 Drenge flyttes gebyrfrit via mail til egen lokalunion
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.

Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold 

Bemærk at Øst 1 får påsat dommertrio, men kun hvis hjemmeholdets kampe afvikles fre- eller søndag.

Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.
Der er særlige tider for kampe mod Bornholm aht færgeafgangene.

Log ind