MENU

U17 Drenge Øst 1 E 2022 (06) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
615178
fr
12-08 2022
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (2) AB (2) Brøndby Stadion
2
-
1
615177
13-08 2022
Kl. 13:00
Slagelse B&I Sundby Bk. Slagelse Stadion
1
-
0
615176
14-08 2022
Kl. 11:00
Greve Fodbold Vanløse Greve Idræts Center
3
-
3
615179
14-08 2022
Kl. 12:00
KB 2 Hørsholm-Usserød IK Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
0
615144
14-08 2022
Kl. 12:00
Farum BK (2) Roskilde Boldklub (2) Farum Park
3
-
1
615145
14-08 2022
Kl. 14:00
GVI Holbæk B&I GVI. Nymosen
4
-
2
615183
fr
19-08 2022
Kl. 18:30
AB (2) Slagelse B&I Akademisk Boldklub
3
-
5
615184
21-08 2022
Kl. 10:00
Roskilde Boldklub (2) KB 2 Roskilde Idrætspark
1
-
1
615180
21-08 2022
Kl. 11:30
Hørsholm-Usserød IK Brøndbyernes IF (2) Hørsholm Idrætspark
4
-
0
615181
21-08 2022
Kl. 14:00
Holbæk B&I Greve Fodbold Holbæk Sportsby
1
-
1
615182
21-08 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. GVI Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
4
615185
21-08 2022
Kl. 14:00
Vanløse Farum BK (2) Vanløse Idrætspark
1
-
1
615188 fr
26-08 2022
Kl. 18:30
Holbæk B&I Sundby Bk. Holbæk Sportsby
2
-
0
615190
fr
26-08 2022
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (2) Roskilde Boldklub (2) Brøndby Stadion
3
-
2
615189
27-08 2022
Kl. 13:00
Slagelse B&I Hørsholm-Usserød IK Slagelse Stadion
1
-
4
615187
28-08 2022
Kl. 11:00
Greve Fodbold Farum BK (2) Greve Idræts Center
0
-
2
615191
28-08 2022
Kl. 12:00
KB 2 Vanløse Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
5
615186
28-08 2022
Kl. 14:00
GVI AB (2) GVI. Nymosen
1
-
0
615195 fr
02-09 2022
Kl. 18:30
AB (2) Holbæk B&I Akademisk Boldklub
1
-
4
615196
fr
02-09 2022
Kl. 19:30
Roskilde Boldklub (2) Slagelse B&I Roskilde Idrætspark
2
-
0
615192
04-09 2022
Kl. 11:30
Hørsholm-Usserød IK GVI Hørsholm Idrætspark
1
-
2
615193
04-09 2022
Kl. 12:00
Farum BK (2) KB 2 Farum Park
1
-
3
615194
04-09 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Greve Fodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
615197
04-09 2022
Kl. 14:00
Vanløse Brøndbyernes IF (2) Vanløse Idrætspark
3
-
1
615203
fr
09-09 2022
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (2) Farum BK (2) Brøndby Stadion
4
-
2
615201
10-09 2022
Kl. 13:00
Slagelse B&I Vanløse Slagelse Stadion
0
-
4
615199
11-09 2022
Kl. 11:00
Greve Fodbold KB 2 Greve Idræts Center
0
-
2
615200
11-09 2022
Kl. 14:00
Holbæk B&I Hørsholm-Usserød IK Holbæk Sportsby
2
-
3
615202
11-09 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. AB (2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
615198
11-09 2022
Kl. 14:00
GVI Roskilde Boldklub (2) GVI. Nymosen
3
-
1
615206 fr
16-09 2022
Kl. 18:30
AB (2) Greve Fodbold Akademisk Boldklub
0
-
4
615207
fr
16-09 2022
Kl. 19:00
KB 2 Brøndbyernes IF (2) Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
615204
18-09 2022
Kl. 11:30
Hørsholm-Usserød IK Sundby Bk. Hørsholm Idrætspark
3
-
2
615205
18-09 2022
Kl. 12:00
Farum BK (2) Slagelse B&I Farum Park
1
-
1
615209
18-09 2022
Kl. 14:00
Vanløse GVI Vanløse Idrætspark
1
-
0
615215
fr
23-09 2022
Kl. 18:30
AB (2) Hørsholm-Usserød IK Akademisk Boldklub
2
-
3
615211
24-09 2022
Kl. 12:00
Greve Fodbold Brøndbyernes IF (2) Greve Idræts Center
2
-
5
615213
24-09 2022
Kl. 13:00
Slagelse B&I KB 2 Slagelse Stadion
1
-
3
615210
25-09 2022
Kl. 14:00
GVI Farum BK (2) GVI. Nymosen
615212
25-09 2022
Kl. 14:00
Holbæk B&I Vanløse Holbæk Sportsby
615214
25-09 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Roskilde Boldklub (2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
615218 fr
30-09 2022
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (2) Slagelse B&I Brøndby Stadion
615220 fr
30-09 2022
Kl. 19:30
Roskilde Boldklub (2) AB (2) Roskilde Idrætspark
615216
02-10 2022
Kl. 11:30
Hørsholm-Usserød IK Greve Fodbold Hørsholm Idrætspark
615217
02-10 2022
Kl. 12:00
Farum BK (2) Holbæk B&I Farum Park
615221
02-10 2022
Kl. 14:00
Vanløse Sundby Bk. Vanløse Idrætspark
615219 ma
03-10 2022
Kl. 19:00
KB 2 GVI Kunst, KB, P. Bangs Vej
615208 ti
04-10 2022
Kl. 19:00
Roskilde Boldklub (2) Holbæk B&I Intet anvendes
615227 fr
07-10 2022
Kl. 18:30
AB (2) Vanløse Akademisk Boldklub
615225 fr
07-10 2022
Kl. 19:15
Holbæk B&I KB 2 Holbæk Sportsby
615224
09-10 2022
Kl. 11:00
Greve Fodbold Slagelse B&I Greve Idræts Center
615222
09-10 2022
Kl. 11:30
Hørsholm-Usserød IK Roskilde Boldklub (2) Hørsholm Idrætspark
615223
09-10 2022
Kl. 14:00
GVI Brøndbyernes IF (2) GVI. Nymosen
615226
09-10 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Farum BK (2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
615228 to
13-10 2022
Kl. 18:30
Farum BK (2) AB (2) Farum Park
615231 fr
14-10 2022
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (2) Holbæk B&I Brøndby Stadion
615232 fr
14-10 2022
Kl. 19:00
KB 2 Sundby Bk. Kunst, KB, P. Bangs Vej
615230
15-10 2022
Kl. 13:00
Slagelse B&I GVI Slagelse Stadion
615229
16-10 2022
Kl. 11:00
Greve Fodbold Roskilde Boldklub (2) Greve Idræts Center
615233
16-10 2022
Kl. 14:00
Vanløse Hørsholm-Usserød IK Vanløse Idrætspark
615256 fr
28-10 2022
Kl. 18:30
AB (2) KB 2 Akademisk Boldklub
615234
30-10 2022
Kl. 14:00
Hørsholm-Usserød IK Farum BK (2) Hørsholm Idrætspark
615235
30-10 2022
Kl. 14:00
GVI Greve Fodbold GVI. Nymosen
615254
30-10 2022
Kl. 14:00
Holbæk B&I Slagelse B&I Holbæk Sportsby
615255
30-10 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Brøndbyernes IF (2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
615257
30-10 2022
Kl. 14:00
Roskilde Boldklub (2) Vanløse Roskilde Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Til og med torsdag den 14. juli 2022 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17 og U19 Drenge flyttes gebyrfrit via mail til egen lokalunion
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.

Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold 

Bemærk at Øst 1 får påsat dommertrio, men kun hvis hjemmeholdets kampe afvikles fre- eller søndag.

Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.
Der er særlige tider for kampe mod Bornholm aht færgeafgangene.

Log ind