MENU

U16 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
424845 1 ma
29-08 2022
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (L4/474) Lystrup IF/Virup IF (L3/462) Ryomgård Stadion
1
-
5
424834 1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (L1/451) Vejgaard B (L3/461) Højene Hallen
Kamp annulleret
424836 1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
MorsØ FC (L5/485) Sjørring/Midtthy/Koldby Hørdum (L4/473) Morsø Multipark
1
-
5
424837
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Jerne IF (L5/492) Varde IF (L3/466) Jerne Stadion
1
-
4
424838
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Øster Starup/Vester Nebel IF (L4/477) FC Sydvest (L3/466) V.Nebel Sportsplads
3
-
8
424839
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Bramming B/Tjæreborg IF (L3/466) Kolding B (L3/465) Tjæreborg IF's Anlæg
6
-
3
424842
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Vejle B (C) FC Kolding Nord (L3/465) VB Parken
9
-
0
424850
1 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Odder IGF (L4/478) Ry Fodbold (L3/464) Spektrum Odder
4
-
5
424841 1 to
01-09 2022
Kl. 19:00
Vinding SF (L3/465) Aabenraa BK (L3/466) Vinding Kunstgræsbane
5
-
4
424844
1 to
01-09 2022
Kl. 19:00
Skødstrup SF (L5/487) TRIF (L4/474) ed Park (Skødstrup)
4
-
5
424846
1 fr
02-09 2022
Kl. 18:00
BK 22 (L5/489) AGF, Aarhus (L3/463) Søndervangskolen
2
-
6
424835
1
03-09 2022
Kl. 16:00
Støvring IF (L4/472) Aalborg Chang (L3/461) Støvring Stadion
4
-
3
424847 1 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
EIF/NSG (L5/486) Hatting-Torsted Fodbold (L3/464) Ejstrupholm Stadion
Hjemmehold taberdømt
424848
1 on
07-09 2022
Kl. 18:00
Hørning IF (L4/477) Stensballe IK (L3/464) Højbo Stadion
3
-
4
307814
2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Støvring IF (L4/472) Jetsmark IF (L2/455) Støvring Stadion
0
-
8
307815 2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Sjørring/Midtthy/Koldby Hørdum (L4/473) Måbjerg IF (L3/463) Sjørring Stadion
2
-
7
308049
2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Lystrup IF/Virup IF (L3/462) Stensballe IK (L3/464) Lystrup Idrætsanlæg
3
-
1
308050
2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Vejle B (C) Hatting-Torsted Fodbold (L3/464) VB Parken
15
-
0
308051
2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Ry Fodbold (L3/464) IF Lyseng (L2/456) INOX Park
5
-
2
308338
2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Vinding SF (L3/465) FC Skanderborg (L2/456) Vinding Stadion
0
-
5
308340
2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Aabyhøj IF (L2/456) FC Fredericia (L2/Fyn) Aabyhøj Stadion
3
-
1
308341
2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Bramming B/Tjæreborg IF (L3/466) Spangsbjerg IF (L3/466) Skjern Bank Arena, Bramming
4
-
0
308342 2 on
14-09 2022
Kl. 18:15
Varde IF (L3/466) SGI/SSK (L2/Fyn) Vestjysk Bank Stadion (Varde)
Udehold taberdømt
308339
2 on
14-09 2022
Kl. 19:15
AGF, Aarhus (L3/463) FC Silkeborg (L2/456) AGF's anlæg - Fredensvang
4
-
6
307813
2 ti
27-09 2022
Kl. 17:45
VUGH (L2/455) Vejgaard B (L3/461) Gandrup Stadion
7
-
9
308052
2 to
29-09 2022
Kl. 19:00
TRIF (L4/474) FC Djursland (L2/456) TRIF Kunstgræsbane
0
-
10
308035
2 ti
04-10 2022
Kl. 18:15
Viborg Sdrm. IK (L2/455) Herning Fremad (L2/456) Kunstgræs Liseborg
2
-
0
308337
2 ti
25-10 2022
Kl. 18:30
RK07 (L2/455) SIF Assentoft (L2/456) Aktivitetscenter Tirsdalen (Kunstgræs)
3
-
2
198668 3 ti
08-11 2022
Kl. 19:00
Vejgaard B (L3/461) Aalborg KFUM (L1/451) B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
1
-
7
198923
3 on
09-11 2022
Kl. 17:00
Varde IF (L3/466) Esbjerg fB (L1/Fyn) Vestjysk Bank Stadion (Varde)
2
-
7
198669
3 on
09-11 2022
Kl. 18:00
Frederikshavn fI (L2/455) Skibsby-Højene IF (L1/451) Empire Stadium (Frederikshavn)
0
-
9
198921 3 on
09-11 2022
Kl. 18:00
Lystrup IF/Virup IF (L3/462) Aabyhøj IF (L2/456) Lystrup Kunstbane
9
-
8
198857
3 on
09-11 2022
Kl. 18:30
Måbjerg IF (L3/463) Viborg Sdrm. IK (L2/455) STS Biler Arena (Måbjerg)
0
-
3
198924
3 on
09-11 2022
Kl. 18:30
Vejle B (C) Bredballe IF (L1/Fyn) VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
5
-
1
198925
3 on
09-11 2022
Kl. 18:30
FC Sydvest (L3/466) Bramming B/Tjæreborg IF (L3/466) Klosterhallen
1
-
3
198856
3 on
09-11 2022
Kl. 19:20
FC Djursland (L2/456) Randers Freja (L1/451) HSM Arena Grenå
2
-
0
198670
3 on
16-11 2022
Kl. 18:00
Jetsmark IF (L2/455) Nørresundby FB (L1/451) Kunstgræsbanen Jetsmark
11
-
12
198922
3 on
16-11 2022
Kl. 19:30
FC Skanderborg (L2/456) HEI (L1/451) Normal Arena, 11-mands (kunst)
5
-
3
198671
3 to
17-11 2022
Kl. 18:30
RK07 (L2/455) Hobro IK (L1/451) Aktivitetscenter Tirsdalen (Kunstgræs)
0
-
3
198691
3 fr
18-11 2022
Kl. 19:00
Ikast FC (L1/Fyn) ASA, Aarhus (L1/451) Ikast FC Stadion Allé
1
-
3
198920 3
03-12 2022
Kl. 14:15
Ry Fodbold (L3/464) FC Silkeborg (L2/456) Ry Fodbold Kunstgræsbane
1
-
2
801633
4 ti
06-12 2022
Kl. 19:20
FC Djursland (L2/456) ASA, Aarhus (L1/451) Kunstgræsbane HSM Arena (Grenaa)
2
-
3
801629 4 fr
03-02 2023
Kl. 18:00
Viborg Sdrm. IK (L2/455) FC Silkeborg (L2/456) Kunstgræs Liseborg
801626 4
11-02 2023
Kl. 11:00
Skibsby-Højene IF (L1/451) Aalborg KFUM (L1/451) Højene Hallen Kunstgræs
801616 4
25-02 2023
Kl. 14:00
AaB (L1/451) Hobro IK (L1/451) AaB's Anlæg
801628 4 fr
03-03 2023
Kl. 18:30
Lystrup IF/Virup IF (L3/462) Nørresundby FB (L1/451) Lystrup Kunstbane
801630 4
05-03 2023
Kl. 12:00
Bramming B/Tjæreborg IF (L3/466) Esbjerg fB (L1/Fyn) Synshallen Arena, kunstgræs
801635 4 on
08-03 2023
Kl. 18:30
Vejle B (C) FC Skanderborg (L2/456) VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

I 4. runde deltager vinderne fra 3. runde

Se rækkebeskrivelse her.

Log ind