MENU

Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (10) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
251633
ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (3) IF Skjold Birkerød (2) Frederiksværk Stadion
0
-
1
251634 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (3) FC Rudersdal (2) Slangerup Stadion
0
-
11
251635
ti
16-08 2022
Kl. 18:30
LSF (2) Bagsværd BK (1) Smørum Idrætscenter
5
-
0
251636
ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) BSF (L1) Virum Stadion
2
-
10
251637 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Ølstykke FC (3) Espergærde IF (2) Ølstykke Stadion
Udehold taberdømt
251638
ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (3) Taastrup FC (1) Helsinge Stadion
5
-
6
251639
ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Vordingborg IF (3) Ringsted Pigefodbold (2) XDC Park
2
-
0
251640 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
VG Fodbold (2) Roskilde Pigefodbold (L1) Viby Idrætsanlæg
0
-
11
251641 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (2) HB Køge (L1) Stadion Vest
1
-
4
251642 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
B 1908 (M) B93 (L1) Sundby Idrætspark
0
-
9
251643
ti
16-08 2022
Kl. 18:30
GVI (M) HIK (L1) GVI. Nymosen
1
-
14
251644 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Jægersborg BK (1) Amager Pigefodbold (1) Gentofte Sportspark Øst
0
-
9
251646 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (L1) FA 2000 (L1) Allerød Idrætspark
7
-
8
251647 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (L1)
251648 ti
16-08 2022
Kl. 18:30
Oversidder Brøndbyernes IF (L1)
251645 on
17-08 2022
Kl. 18:30
Sundby (1) Greve Fodbold (3) Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
531597
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) HIK (L1) NyBolig Park
5
-
1
531598
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Vordingborg IF (3) FA 2000 (L1) XDC Park
0
-
5
531599 ti
30-08 2022
Kl. 18:30
HB Køge (L1) Roskilde Pigefodbold (L1) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
2
531600 ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Ølstykke FC (3) Farum BK (L1) Ølstykke Stadion
Hjemmehold taberdømt
531601
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
LSF (2) BSF (L1) Smørum Idrætscenter
0
-
3
531602
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Amager Pigefodbold (1) B93 (L1) Dragør Bk
3
-
4
531603
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (2) Brøndbyernes IF (L1) Birkerød Stadion
0
-
9
531596 on
31-08 2022
Kl. 18:00
FC Rudersdal (2) Sundby (1) Rundforbi Stadion
1
-
0
312429 ti
27-09 2022
Kl. 17:30
Roskilde Pigefodbold (L1) B93 (L1) Himmelev Kunstgræsbane
312431 ti
27-09 2022
Kl. 19:00
FA 2000 (L1) Brøndbyernes IF (L1) Jens Jessens Vej
312428 on
28-09 2022
Kl. 17:30
FC Rudersdal (2) BSF (L1) Rundforbi Stadion
312430 to
29-09 2022
Kl. 17:30
Taastrup FC (1) Farum BK (L1) NyBolig Park
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 16.8.22 Lodtrækning 2.runde 18.8 12.00 facebook DBU Sjælland

2. runde 30.8.22 Lodtrækning 3.runde 2.9 12.00 facebook DBU Sjælland

3. runde 27.9.22 Lodtrækning Semifinaler 25.11 kl 14.00 facebook DBU Sjælland

4 runde semifinaler 2023

5. runde 14.5.23 finale

Log ind