MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (10) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
773368 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Jægersborg (Liga 3) HIK (Liga 2) Gentofte Sportspark Øst
0
-
4
773369 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Stefan (3) Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) Rådvadsvej
1
-
5
773370 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Aakanden GF (M) Vanløse (Liga 3) Gentofte Sportspark Vest
1
-
2
773371
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
FC Nakskov (M) Nykøbing FC (Liga 2) OK+ stadion
7
-
3
773372
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
BK Frem (Liga 3) RB 1906 ( Liga 2) Valby Idrætspark
2
-
9
773373 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
FC Rudersdal (M) Albertslund BS 72 (Liga 3) Rundforbi Stadion
6
-
2
773374
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) BSF (Liga 3) Birkerød Stadion
2
-
3
774037 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (M) Gladsaxe-Hero BK (Liga 3) Allerød Idrætspark
5
-
4
774038 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Værløse BK (1) Brønshøj BK (Liga 2) Værløse Stadion
15
-
5
774040
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
A27 (Liga 3) Hvidovre IF (Liga 2) Dragør Bk
4
-
3
774043 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Liga 3) AB (Liga 2) Lillevang Idrætscenter
7
-
6
774044
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Albertslund IF (1) Bagsværd BK (M) Albertslund Stadion
0
-
9
774046
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
FFB (Liga 3) FC Helsingør (Liga 2) Frederikssund Stadion
4
-
2
774053
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (2) Hillerød Fodbold (M) Karsemosegård
4
-
1
774054 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Team AS Fodbold (4) Ringsted IF (Liga 3) Slaglille Sportsplads
Hjemmehold taberdømt
774055 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
HB Køge (Liga 1) Oversidder Capelli Sport Stadion
774056 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
KB (Liga 1) Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
774057 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Oversidder Lyngby Stadion
774058 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Farum BK (Liga 1) Oversidder Farum Park
774059 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Liga 1) Oversidder Brøndby Stadion
774050 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Fremad Valby (2) GVI (Liga 3) Valby Idrætspark
1
-
6
774051 ti
23-08 2022
Kl. 19:00
B 1903 (Liga 3) Ølstykke FC (Liga 3) B1903
0
-
4
774047
ti
23-08 2022
Kl. 19:00
Herstedøster IC (1) LSF (Liga 3) Herstedøster Stadion
0
-
7
773375 on
24-08 2022
Kl. 18:15
Skjold (2) Herlev IF (M) Ryparken Idrætsanlæg
0
-
8
774042 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Liga 3) Næstved I.F. (Liga2) Slagelse Stadion
0
-
2
774045 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Liga 2) Glostrup (Liga 3) Greve Idræts Center
10
-
0
774049 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Sundby Bk. (Liga 3) AC Amager Academy ( Liga 2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
8
774039 to
25-08 2022
Kl. 17:45
FA 2000 (Liga 3) B93 (Liga 1) Jens Jessens Vej
3
-
1
773376 to
25-08 2022
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) Holbæk B&I (Liga 2) Himmelev Idrætspark
1
-
5
774048 ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Fix (M) Virum Stadion
2
-
1
774052 on
31-08 2022
Kl. 18:15
FB (Liga 3) Karlslunde IF (Liga 3) Jens Jessens Vej
8
-
2
774041 to
01-09 2022
Kl. 17:30
Vallensbæk IF (M) Solrød FC (Liga 3) Vallensbæk Idrætscenter
2
-
3
181931 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
FC Nakskov (M) Brøndbyernes IF (Liga 1) OK+ stadion
1
-
13
181932
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Ringsted IF (Liga 3) RB 1906 ( Liga 2) Ringsted Stadion Kunstgræs
3
-
6
181933 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde (Liga 3) Næstved I.F. (Liga2) Lillevang Idrætscenter
0
-
4
181934 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Liga 2) HB Køge (Liga 1) Greve Idræts Center
2
-
4
181935 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) FA 2000 (Liga 3) Hørsholm Idrætspark
1
-
3
181936 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Ølstykke FC (Liga 3) HIK (Liga 2) Ølstykke Stadion
4
-
5
181937 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Solrød FC (Liga 3) KB (Liga 1) Solrød Idrætscenter
0
-
5
181938
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
FFB (Liga 3) FB (Liga 3) Frederikssund Stadion
5
-
4
181939 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
A27 (Liga 3) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Dragør Bk
1
-
5
181940 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (M) Vanløse (Liga 3) Allerød Idrætspark
0
-
7
181942
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Holbæk B&I (Liga 2) AC Amager Academy ( Liga 2) Holbæk Sportsby
1
-
4
181943 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Værløse BK (1) Virum Stadion
0
-
2
181945
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Nivå-Kokkedal FK (2) FC Rudersdal (M) Karsemosegård
1
-
2
181946
ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Bagsværd BK (M) BSF (Liga 3) Gladsaxe stadion Kunstgræs
0
-
4
181941 ti
06-09 2022
Kl. 19:00
LSF (Liga 3) Farum BK (Liga 1) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
1
-
6
181944 on
14-09 2022
Kl. 18:00
Herlev IF (M) GVI (Liga 3) Herlev IF Oasen
1
-
0
463682
01-10 2022
Kl. 11:00
FFB (Liga 3) Næstved I.F. (Liga2) Frederikssund Stadion
463686 ti
04-10 2022
Kl. 17:45
AC Amager Academy ( Liga 2) Farum BK (Liga 1) Sundby Idrætspark
463683 on
05-10 2022
Kl. 18:00
Herlev IF (M) Brøndbyernes IF (Liga 1) Herlev IF Oasen
463684 on
05-10 2022
Kl. 18:00
RB 1906 ( Liga 2) KB (Liga 1) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
463685 ti
11-10 2022
Kl. 18:00
BSF (Liga 3) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Ballerup Idrætspark
463681 on
12-10 2022
Kl. 18:30
HIK (Liga 2) HB Køge (Liga 1) HIK
463687 on
12-10 2022
Kl. 19:00
FC Rudersdal (M) Vanløse (Liga 3) Rundforbi Stadion Kunst
463680 on
12-10 2022
Kl. 19:00
Værløse BK (1) FA 2000 (Liga 3) Værløse Stadion Kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.

2. runde 6.9 Lodtrækning 3 runde 9.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

3. runde 12.10 Lodtrækning 4 runde 14.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde Kvart 20.11

Semifinaler 2023

Finale 14.5.23 

Log ind