MENU

8-mands Kvindesenior Pokal 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
269047 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
FIF, Hillerød Frederikssund IK FIF-Stadion Kunstgræs
4
-
1
269049 ti
25-10 2022
Kl. 19:00
Ishøj IF Vallensbæk IF Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
0
-
2
269050 ti
25-10 2022
Kl. 19:15
Lynge-Uggeløse IF Røde Stjerne BK Lyngehallen Kunstgræs
5
-
3
269055
ti
25-10 2022
Kl. 19:30
Esrum IF Uvelse IF Gribskovhallen Kunstgræs
4
-
0
269046
on
26-10 2022
Kl. 19:00
Eskilstrup Nyråd IF Eskilstrup stadion
1
-
0
269048 on
26-10 2022
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev LSF Elverroad
1
-
3
269051 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Espergærde IF
269052
on
26-10 2022
Kl. 19:00
Kværkeby IF Faxe-Haslev Pigefodbold Benløsehallen Kunstgræs
1
-
2
269053 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder BSF
269054 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Ejby IF 1968
269056 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Nivå-Kokkedal FK
269057 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Allerød Fodbold Klub
269058 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Fløng-Hedehusene
269059 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder Virum-Sorgenfri BK
269060
on
26-10 2022
Kl. 19:00
DMI Næstved FC 77 DMI´s anlæg
5
-
3
269061
on
26-10 2022
Kl. 19:00
SIF NAB Søllested stadion
1
-
3
571574 ti
08-11 2022
Kl. 19:00
BSF Ejby IF 1968 Ballerup Idrætspark
3
-
0
571581
ti
08-11 2022
Kl. 19:00
Lynge-Uggeløse IF Espergærde IF Lyngehallen
2
-
3
571573 ti
08-11 2022
Kl. 19:30
Esrum IF FIF, Hillerød Gribskovhallen Kunstgræs
0
-
4
571571 on
09-11 2022
Kl. 19:00
NAB DMI Burger King Arena Nr. Alslev
Udehold taberdømt
571576 on
09-11 2022
Kl. 20:15
Allerød Fodbold Klub Nivå-Kokkedal FK Lyngehallen Kunstgræs
Udehold taberdømt
571580
to
10-11 2022
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK Fløng-Hedehusene Virumgård kunstgræsbane
1
-
3
571582
to
10-11 2022
Kl. 19:00
Vallensbæk IF LSF Vallensbæk Idrætscenter
1
-
3
571572
on
16-11 2022
Kl. 19:00
Faxe-Haslev Pigefodbold Eskilstrup Faxe Stadion
9
-
7
852840 on
23-11 2022
Kl. 19:00
NAB Faxe-Haslev Pigefodbold Burger King Arena Nr. Alslev
5
-
4
852841
on
23-11 2022
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene Espergærde IF Hedehusene Idrætspark
4
-
1
852838
on
23-11 2022
Kl. 19:30
BSF LSF Ballerup Idrætspark
3
-
8
852839 on
23-11 2022
Kl. 20:15
Allerød Fodbold Klub FIF, Hillerød Lyngehallen Kunstgræs
2
-
1
359615 ti
25-04 2023
Kl. 19:00
Allerød Fodbold Klub LSF Allerød Idrætspark
359614 on
03-05 2023
Kl. 19:00
NAB Fløng-Hedehusene Burger King Arena Nr. Alslev
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 43-44
2. runde spilles i uge 45-46
3. runde spilles i uge 47-49
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind