MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge B (09) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
268829
on
24-08 2022
Kl. 18:30
Albertslund IF (rk. 4) Greve Fodbold (rk. 4) Albertslund Stadion
3
-
4
268830 on
24-08 2022
Kl. 18:30
MB (rk. 4) Præstø IF (rk. 3) MB's anlæg
Hjemmehold taberdømt
268831
on
24-08 2022
Kl. 18:30
FC Rudersdal (rk. 4) Frederiksværk FK (rk. 4) Rundforbi Stadion
4
-
3
268832 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Sorø Freja (rk. 4) B. 73, Slagelse (rk. 3) Sorø Stadion
0
-
6
268936
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Svinninge IF (rk. 4) Holbæk B&I (rk. 3) Svinninge Sportscenter
7
-
8
268938
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Tølløse BK (rk. 3) Kalundborg GB (rk. 2) Tølløse Stadion
7
-
3
268940 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Rosenhøj BK (rk. 3) LSF (rk. 2) Avedøre Stadion
3
-
0
268944
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Fløng-Hedehusene (rk. 3) BSF (rk. 2) Hedehusene Idrætspark
4
-
1
268946 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Greve Fodbold (rk. 2) IF Skjold Birkerød (rk. 2) Greve Idræts Center
0
-
2
268948 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Køge Nord FC (rk. 4) Karlslunde IF (rk. 4) Rishøj Stadion
3
-
1
268949
ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Humlebæk BK (rk. 3) Hillerød Fodbold (rk. 2) Humlebæk Stadion
4
-
8
268937
on
07-09 2022
Kl. 17:30
Ishøj IF (rk. 4) Køge BK (rk. 3) Ishøj Idrætscenter
3
-
1
268939 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Nødebo IF (rk. 3) Måløv BK (rk. 3) Nødebo Stadion
1
-
0
268941 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Præstø IF (rk. 3) Vordingborg IF (rk. 2) Præstø Stadion
3
-
2
268943
on
07-09 2022
Kl. 18:15
Solrød FC (rk. 4) Suså IF (rk. 2) Solrød Idrætscenter
3
-
5
268947 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Herstedøster IC (rk. 3) Hørsholm-Usserød IK (rk. 2) Herstedøster Stadion
4
-
2
268935 on
07-09 2022
Kl. 18:15
FC Rudersdal (rk. 4) IS Skævinge (rk. 3) Rundforbi Stadion
Hjemmehold taberdømt
268942 ma
12-09 2022
Kl. 18:15
Greve Fodbold (rk. 4) Virum-Sorgenfri BK (rk. 2) Greve Idræts Center
4
-
3
268945
on
14-09 2022
Kl. 18:00
Glostrup (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Østervangsbanerne
1
-
5
935975 ti
20-09 2022
Kl. 17:30
Nødebo IF (rk. 3) Rosenhøj BK (rk. 3) Nødebo Stadion
1
-
0
935976
ti
20-09 2022
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (rk. 3) Suså IF (rk. 2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
5
-
1
935978
ti
20-09 2022
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (rk. 3) Præstø IF (rk. 3) Stadion Vest Kunstgræs
5
-
0
935974 ti
20-09 2022
Kl. 18:30
Køge Nord FC (rk. 4) Herstedøster IC (rk. 3) Rishøj Stadion Kunst
0
-
6
935973
on
21-09 2022
Kl. 18:30
Tølløse BK (rk. 3) IS Skævinge (rk. 3) Tølløse Kunstgræsbane
4
-
0
935979
on
21-09 2022
Kl. 18:30
Holbæk B&I (rk. 3) IF Skjold Birkerød (rk. 2) Holbæk Sportsby - Kunstgræs
5
-
2
935977
on
28-09 2022
Kl. 17:00
Ishøj IF (rk. 4) Albertslund IF (rk. 2) Ishøj Idrætscenter
0
-
9
936039 on
28-09 2022
Kl. 18:30
Greve Fodbold (rk. 4) Hillerød Fodbold (rk. 2) Greve Idræts Center Kunstgræs
4
-
5
384179
30-10 2022
Kl. 12:00
Fløng-Hedehusene (rk. 3) Nødebo IF (rk. 3) Hedehusene Idrætspark
3
-
0
384180
30-10 2022
Kl. 12:00
Tølløse BK (rk. 3) Hillerød Fodbold (rk. 2) Tølløse Stadion
1
-
2
384181
30-10 2022
Kl. 12:00
B. 73, Slagelse (rk. 3) Herstedøster IC (rk. 3) Stadion Vest
3
-
4
384182
30-10 2022
Kl. 12:00
Holbæk B&I (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Holbæk Sportsby
0
-
5
360601 ti
25-04 2023
Kl. 18:30
Albertslund IF (rk. 2) Hillerød Fodbold (rk. 2) Albertslund Stadion
360602 on
26-04 2023
Kl. 18:30
Herstedøster IC (rk. 3) Fløng-Hedehusene (rk. 3) Herstedøster Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 Livelodtrækning til 4. runde 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind