|
|
268829
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
268830
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Lollands Bank stadion
|
HHT
|
|
|
|
268831
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Rundforbi Stadion
|
|
|
|
|
|
268832
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Sorø Stadion
|
|
|
|
268936
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Svinninge Sportscenter
|
|
|
|
268938
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Tølløse Stadion
|
|
|
|
|
268940
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
268944
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
268946
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
IF Skjold Birkerød (rk. 2)
2
|
|
268948
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Rishøj Stadion
|
|
|
|
|
268949
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
268937
|
on07-09 2022
|
17:30
|
|
|
Ishøj Idrætscenter
|
|
|
|
268939
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Nødebo Stadion
|
|
|
|
268941
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Nybolig Stadion Præstø
|
|
|
|
268943
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
268947
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Herstedøster Stadion
|
|
Hørsholm-Usserød IK (rk. 2)
2
|
|
268935
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Rundforbi Stadion
|
HHT
|
|
|
268942
|
ma12-09 2022
|
18:15
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
Virum-Sorgenfri BK (rk. 2)
3
|
|
268945
|
on14-09 2022
|
18:00
|
|
|
Østervangsbanerne
|
|
|
|
|
935975
|
ti20-09 2022
|
17:30
|
|
|
Nødebo Stadion
|
|
|
|
935976
|
ti20-09 2022
|
18:30
|
|
|
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
935978
|
ti20-09 2022
|
18:30
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
935974
|
ti20-09 2022
|
18:30
|
|
|
Rishøj Stadion Kunst
|
|
|
|
935973
|
on21-09 2022
|
18:30
|
|
|
Tølløse Kunstgræsbane
|
|
|
|
935979
|
on21-09 2022
|
18:30
|
|
|
Holbæk Sportsby - Kunstgræs
|
|
IF Skjold Birkerød (rk. 2)
2
|
|
935977
|
on28-09 2022
|
17:00
|
|
|
Ishøj Idrætscenter
|
|
|
|
936039
|
on28-09 2022
|
18:30
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
|
384179
|
sø30-10 2022
|
12:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
384180
|
sø30-10 2022
|
12:00
|
|
|
Tølløse Stadion
|
|
|
|
384181
|
sø30-10 2022
|
12:00
|
|
|
Stadion Vest
|
|
|
|
384182
|
sø30-10 2022
|
12:00
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
|
|
|
360601
|
ti25-04 2023
|
18:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
360602
|
on26-04 2023
|
18:30
|
|
|
Herstedøster Stadion
|
|
|
|
|
644360
|
sø14-05 2023
|
12:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 Livelodtrækning til 4. runde 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering