Ungdomspokalen U15 Drenge (08) 22/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
903541
ti16-08 2022
18:30 Tuse IF (M) Holbæk B&I (Liga 3) Tuse Kunstgræs 2020
0
-
5
16. aug 2022
18:30
Tuse IF (M)
0
Holbæk B&I (Liga 3)
5
903530
ti23-08 2022
18:00 FB (1) Måløv BK (Liga 3) Jens Jessens Vej
0
-
5
23. aug 2022
18:00
FB (1)
0
Måløv BK (Liga 3)
5
903531
ti23-08 2022
18:30 Stefan (3) LSF (Liga 3) Rådvadsvej
0
-
5
23. aug 2022
18:30
Stefan (3)
0
LSF (Liga 3)
5
903532
ti23-08 2022
18:30 Hillerød Fodbold (1) Nødebo IF (M) Hillerød Stadion
0
-
3
23. aug 2022
18:30
Hillerød Fodbold (1)
0
Nødebo IF (M)
3
903533
ti23-08 2022
18:30 KFUM BK, Roskilde (Liga 3) RB 1906 (Liga 2) Lillevang Idrætscenter
2
-
5
23. aug 2022
18:30
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
2
RB 1906 (Liga 2)
5
903534
ti23-08 2022
18:30 BK Union (M) GVI (Liga 3) Genforeningspladsen
4
-
5
23. aug 2022
18:30
BK Union (M)
4
GVI (Liga 3)
5
903536
ti23-08 2022
18:30 Furesø HIF/VBK (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) Birkevang
HHT
23. aug 2022
18:30
Furesø HIF/VBK (1)
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
HHT
903537
ti23-08 2022
18:30 Stenløse BK (3) Allerød Fodbold Klub (M) Stenløse Stadion
0
-
2
23. aug 2022
18:30
Stenløse BK (3)
0
Allerød Fodbold Klub (M)
2
903538
ti23-08 2022
18:30 Dianalund IF (1) B. 73, Slagelse (1) Dianalund Stadion
1
-
0
23. aug 2022
18:30
Dianalund IF (1)
1
B. 73, Slagelse (1)
0
903539
ti23-08 2022
18:30 Vordingborg IF (1) Ringsted IF (Liga 3) THUN Arena
1
-
3
23. aug 2022
18:30
Vordingborg IF (1)
1
Ringsted IF (Liga 3)
3
903540
ti23-08 2022
18:30 Slagelse B&I (Liga 3) Næstved I.F. (Liga 2) Slagelse Stadion
1
-
3
23. aug 2022
18:30
Slagelse B&I (Liga 3)
1
Næstved I.F. (Liga 2)
3
903542
ti23-08 2022
18:30 Solrød FC (M) Himmelev-Veddelev BK (Liga 3) Solrød Idrætscenter
3
-
0
23. aug 2022
18:30
Solrød FC (M)
3
Himmelev-Veddelev BK (Liga 3)
0
903543
ti23-08 2022
18:30 FC Helsingør (Liga 2) Oversidder Helsingør "Ny Stadion" OPV
23. aug 2022
18:30
FC Helsingør (Liga 2)
Oversidder
903544
ti23-08 2022
18:30 HIK (Liga 2) Oversidder HIK
23. aug 2022
18:30
HIK (Liga 2)
Oversidder
903545
ti23-08 2022
18:30 B93 (Liga 2) Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
23. aug 2022
18:30
B93 (Liga 2)
Oversidder
903546
ti23-08 2022
18:30 HB Køge (L2) Oversidder Herfølge Stadion
23. aug 2022
18:30
HB Køge (L2)
Oversidder
903547
ti23-08 2022
18:30 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Oversidder Lyngby Stadion
23. aug 2022
18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
Oversidder
903548
ti23-08 2022
18:30 FC København (Llga 1) Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
23. aug 2022
18:30
FC København (Llga 1)
Oversidder
903549
ti23-08 2022
18:30 Farum BK (Liga 1) Oversidder Farum Park
23. aug 2022
18:30
Farum BK (Liga 1)
Oversidder
903550
ti23-08 2022
18:30 Brøndbyernes IF (Liga 1) Oversidder Brøndby Stadion
23. aug 2022
18:30
Brøndbyernes IF (Liga 1)
Oversidder
903520
ti23-08 2022
18:30 Frederiksværk Fodbold Klub (M) IF Skjold Birkerød (Liga 3) Frederiksværk Stadion
4
-
2
23. aug 2022
18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
4
IF Skjold Birkerød (Liga 3)
2
903521
ti23-08 2022
18:30 Albertslund BS 72 (3) FC Rudersdal (M) Sportspladsen i Syd
1
-
4
23. aug 2022
18:30
Albertslund BS 72 (3)
1
FC Rudersdal (M)
4
903522
ti23-08 2022
18:30 BSF (M) Greve Fodbold (Liga 3) Ballerup Idrætspark
4
-
5
23. aug 2022
18:30
BSF (M)
4
Greve Fodbold (Liga 3)
5
903523
ti23-08 2022
18:30 Herlufsholm GF (M) Nykøbing FC (Liga 2) Herlufsholm Stadion
0
-
7
23. aug 2022
18:30
Herlufsholm GF (M)
0
Nykøbing FC (Liga 2)
7
903524
ti23-08 2022
18:30 Hekla (M) Sundby Bk. (Liga 3) Hekla Park
2
-
3
23. aug 2022
18:30
Hekla (M)
2
Sundby Bk. (Liga 3)
3
903525
ti23-08 2022
18:30 Virum-Sorgenfri BK (M) BK Frem (Liga 3) Virum Stadion
0
-
5
23. aug 2022
18:30
Virum-Sorgenfri BK (M)
0
BK Frem (Liga 3)
5
903526
ti23-08 2022
18:30 Vallensbæk IF (1) AC Amager Academy (Liga 2) Vallensbæk Idrætscenter
0
-
2
23. aug 2022
18:30
Vallensbæk IF (1)
0
AC Amager Academy (Liga 2)
2
903527
ti23-08 2022
18:30 Nivå-Kokkedal FK (1) B 1903 (Liga 3) Karsemosegård
0
-
2
23. aug 2022
18:30
Nivå-Kokkedal FK (1)
0
B 1903 (Liga 3)
2
903528
ti23-08 2022
19:00 Ishøj IF (M) Brønshøj BK (Liga 3) Ishøj Idrætscenter
8
-
0
23. aug 2022
19:00
Ishøj IF (M)
8
Brønshøj BK (Liga 3)
0
903519
ti23-08 2022
19:00 BK Friheden (Liga 3) AB (Liga 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
2
23. aug 2022
19:00
BK Friheden (Liga 3)
1
AB (Liga 2)
2
903535
on24-08 2022
17:45 FA 2000 (Liga 3) Hvidovre IF (Liga 2) Jens Jessens Vej
6
-
7
24. aug 2022
17:45
FA 2000 (Liga 3)
6
Hvidovre IF (Liga 2)
7
903529
on24-08 2022
18:30 Taastrup FC (M) A27 (Liga 3) NyBolig Park - Kunstgræs
2
-
4
24. aug 2022
18:30
Taastrup FC (M)
2
A27 (Liga 3)
4
603416
ti06-09 2022
18:00 Solrød FC (M) Holbæk B&I (Liga 3) Solrød Idrætscenter
2
-
4
06. sep 2022
18:00
Solrød FC (M)
2
Holbæk B&I (Liga 3)
4
603417
ti06-09 2022
18:00 Ringsted IF (Liga 3) Nykøbing FC (Liga 2) Ringsted Stadion
0
-
2
06. sep 2022
18:00
Ringsted IF (Liga 3)
0
Nykøbing FC (Liga 2)
2
603419
ti06-09 2022
18:00 Greve Fodbold (Liga 3) RB 1906 (Liga 2) Greve Idræts Center
4
-
1
06. sep 2022
18:00
Greve Fodbold (Liga 3)
4
RB 1906 (Liga 2)
1
603422
ti06-09 2022
18:00 Dianalund IF (1) Ishøj IF (M) Dianalund Stadion
5
-
6
06. sep 2022
18:00
Dianalund IF (1)
5
Ishøj IF (M)
6
603425
ti06-09 2022
18:00 Hvidovre IF (Liga 2) HB Køge (L2) Hvidovre IF's baner
1
-
4
06. sep 2022
18:00
Hvidovre IF (Liga 2)
1
HB Køge (L2)
4
603426
ti06-09 2022
18:00 Frederiksværk Fodbold Klub (M) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Frederiksværk Stadion
0
-
7
06. sep 2022
18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
7
603427
ti06-09 2022
18:00 FC Rudersdal (M) FC København (Llga 1) Vedbæk Stadion
0
-
8
06. sep 2022
18:00
FC Rudersdal (M)
0
FC København (Llga 1)
8
603429
ti06-09 2022
18:00 Sundby Bk. (Liga 3) Farum BK (Liga 1) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
5
06. sep 2022
18:00
Sundby Bk. (Liga 3)
0
Farum BK (Liga 1)
5
603430
ti06-09 2022
18:00 Måløv BK (Liga 3) FC Helsingør (Liga 2) Måløv Idrætspark
13
-
14
06. sep 2022
18:00
Måløv BK (Liga 3)
13
FC Helsingør (Liga 2)
14
603431
ti06-09 2022
18:00 A27 (Liga 3) AC Amager Academy (Liga 2) Dragør Bk
0
-
1
06. sep 2022
18:00
A27 (Liga 3)
0
AC Amager Academy (Liga 2)
1
603434
ti06-09 2022
18:00 Allerød Fodbold Klub (M) LSF (Liga 3) Allerød Idrætspark
1
-
3
06. sep 2022
18:00
Allerød Fodbold Klub (M)
1
LSF (Liga 3)
3
603437
ti06-09 2022
18:00 Nødebo IF (M) Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) Nødebo Stadion
1
-
2
06. sep 2022
18:00
Nødebo IF (M)
1
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
2
603438
ti06-09 2022
18:00 BK Frem (Liga 3) HIK (Liga 2) Valby Idrætspark
0
-
2
06. sep 2022
18:00
BK Frem (Liga 3)
0
HIK (Liga 2)
2
603439
on07-09 2022
17:15 GVI (Liga 3) B93 (Liga 2) GVI. Nymosen
1
-
5
07. sep 2022
17:15
GVI (Liga 3)
1
B93 (Liga 2)
5
603424
on07-09 2022
19:00 Næstved I.F. (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
3
07. sep 2022
19:00
Næstved I.F. (Liga 2)
1
Brøndbyernes IF (Liga 1)
3
603432
to08-09 2022
18:00 B 1903 (Liga 3) AB (Liga 2) B1903
1
-
4
08. sep 2022
18:00
B 1903 (Liga 3)
1
AB (Liga 2)
4
465627
25-09 2022
15:00 Holbæk B&I (Liga 3) FC København (Llga 1) Holbæk Sportsby
2
-
1
25. sep 2022
15:00
Holbæk B&I (Liga 3)
2
FC København (Llga 1)
1
465603
on28-09 2022
18:30 Ishøj IF (M) Greve Fodbold (Liga 3) Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
0
-
6
28. sep 2022
18:30
Ishøj IF (M)
0
Greve Fodbold (Liga 3)
6
465622
on12-10 2022
19:00 Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) Nykøbing FC (Liga 2) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
1
-
5
12. okt 2022
19:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
1
Nykøbing FC (Liga 2)
5
465628
on12-10 2022
19:00 HB Køge (L2) HIK (Liga 2) Herfølge Stadion
3
-
0
12. okt 2022
19:00
HB Køge (L2)
3
HIK (Liga 2)
0
465623
on12-10 2022
19:45 AC Amager Academy (Liga 2) B93 (Liga 2) Sundby Idrætspark
6
-
7
12. okt 2022
19:45
AC Amager Academy (Liga 2)
6
B93 (Liga 2)
7
465625
on26-10 2022
19:00 FC Helsingør (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Helsingør "Ny Stadion" OPV
2
-
1
26. okt 2022
19:00
FC Helsingør (Liga 2)
2
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
1
465624
ti01-11 2022
19:00 LSF (Liga 3) AB (Liga 2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
0
-
3
01. nov 2022
19:00
LSF (Liga 3)
0
AB (Liga 2)
3
465626
on09-11 2022
19:00 Farum BK (Liga 1) Brøndbyernes IF (Liga 1) Farum Park
0
-
4
09. nov 2022
19:00
Farum BK (Liga 1)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
4
833942
20-11 2022
12:00 Nykøbing FC (Liga 2) FC Helsingør (Liga 2) Nykøbing FC
5
-
6
20. nov 2022
12:00
Nykøbing FC (Liga 2)
5
FC Helsingør (Liga 2)
6
833944
20-11 2022
12:00 Holbæk B&I (Liga 3) B93 (Liga 2) Holbæk Sportsby - Kunstgræs
1
-
0
20. nov 2022
12:00
Holbæk B&I (Liga 3)
1
B93 (Liga 2)
0
833945
27-11 2022
14:00 Greve Fodbold (Liga 3) AB (Liga 2) Greve Idræts Center
1
-
4
27. nov 2022
14:00
Greve Fodbold (Liga 3)
1
AB (Liga 2)
4
833943
to01-12 2022
19:00 HB Køge (L2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Herfølge Stadion
2
-
5
01. dec 2022
19:00
HB Køge (L2)
2
Brøndbyernes IF (Liga 1)
5
742883
on19-04 2023
18:30 FC Helsingør (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Helsingør "Ny Stadion" OPV
1
-
3
19. apr 2023
18:30
FC Helsingør (Liga 2)
1
Brøndbyernes IF (Liga 1)
3
742884
on26-04 2023
18:30 AB (Liga 2) Holbæk B&I (Liga 3) Akademisk Boldklub
2
-
1
26. apr 2023
18:30
AB (Liga 2)
2
Holbæk B&I (Liga 3)
1
644292
on17-05 2023
18:30 AB (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Birkerød Stadion
1
-
4
17. maj 2023
18:30
AB (Liga 2)
1
Brøndbyernes IF (Liga 1)
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.

2. runde 6.9. Lodtrækning 3 runde 9.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

3. runde 12.10. Lodtrækning 4 runde 14.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde Kvart 20.11

Semifinaler 2023

Finale 17.5.2023

Log ind