U13 Drenge Liga 3 8M (10) efterår, Pulje A (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
325574
21-08 2022
10:00 FB FA 2000 Jens Jessens Vej
6
-
1
21. aug 2022
10:00
FB
6
FA 2000
1
325577
21-08 2022
12:00 KFUM BK, Roskilde Oversidder Lillevang Idrætscenter
21. aug 2022
12:00
KFUM BK, Roskilde
Oversidder
325576
21-08 2022
13:00 Slagelse B&I Sundby Bk. Slagelse Stadion
15
-
0
21. aug 2022
13:00
Slagelse B&I
15
Sundby Bk.
0
325575
21-08 2022
14:00 Hørsholm-Usserød IK GVI Hørsholm Idrætspark
3
-
3
21. aug 2022
14:00
Hørsholm-Usserød IK
3
GVI
3
325578
28-08 2022
10:00 Sundby Bk. KFUM BK, Roskilde Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
7
28. aug 2022
10:00
Sundby Bk.
2
KFUM BK, Roskilde
7
325581
28-08 2022
10:00 GVI FB GVI. Nymosen
0
-
6
28. aug 2022
10:00
GVI
0
FB
6
325582
28-08 2022
12:00 Oversidder Hørsholm-Usserød IK
28. aug 2022
12:00
Oversidder
Hørsholm-Usserød IK
325579
28-08 2022
12:00 A27 Slagelse B&I Dragør Bk
1
-
3
28. aug 2022
12:00
A27
1
Slagelse B&I
3
325580
28-08 2022
12:00 FA 2000 BK Frem Jens Jessens Vej
5
-
2
28. aug 2022
12:00
FA 2000
5
BK Frem
2
325584
03-09 2022
10:00 BK Frem GVI Valby Idrætspark
2
-
1
03. sep 2022
10:00
BK Frem
2
GVI
1
325583
04-09 2022
10:00 Sundby Bk. A27 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
7
04. sep 2022
10:00
Sundby Bk.
1
A27
7
325585
04-09 2022
10:00 FB Oversidder Jens Jessens Vej
04. sep 2022
10:00
FB
Oversidder
325587
04-09 2022
12:00 KFUM BK, Roskilde Hørsholm-Usserød IK Lillevang Idrætscenter
1
-
4
04. sep 2022
12:00
KFUM BK, Roskilde
1
Hørsholm-Usserød IK
4
325586
04-09 2022
13:00 Slagelse B&I FA 2000 Slagelse Stadion
1
-
1
04. sep 2022
13:00
Slagelse B&I
1
FA 2000
1
325592
18-09 2022
12:00 Oversidder BK Frem
18. sep 2022
12:00
Oversidder
BK Frem
325588
18-09 2022
12:00 A27 KFUM BK, Roskilde Dragør Bk
3
-
0
18. sep 2022
12:00
A27
3
KFUM BK, Roskilde
0
325590
18-09 2022
12:00 Hørsholm-Usserød IK FB Hørsholm Idrætspark
1
-
2
18. sep 2022
12:00
Hørsholm-Usserød IK
1
FB
2
325589
18-09 2022
12:15 FA 2000 Sundby Bk. Jens Jessens Vej
6
-
0
18. sep 2022
12:15
FA 2000
6
Sundby Bk.
0
325591
18-09 2022
14:00 GVI Slagelse B&I GVI. Nymosen
2
-
3
18. sep 2022
14:00
GVI
2
Slagelse B&I
3
325624
24-09 2022
10:00 BK Frem Hørsholm-Usserød IK Valby Idrætspark
1
-
3
24. sep 2022
10:00
BK Frem
1
Hørsholm-Usserød IK
3
325593
25-09 2022
10:00 Sundby Bk. GVI Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
25. sep 2022
10:00
Sundby Bk.
0
GVI
1
325625
25-09 2022
10:00 A27 FA 2000 Dragør Bk
7
-
1
25. sep 2022
10:00
A27
7
FA 2000
1
325626
25-09 2022
12:00 Slagelse B&I Oversidder Slagelse Stadion
25. sep 2022
12:00
Slagelse B&I
Oversidder
325627
25-09 2022
12:00 KFUM BK, Roskilde FB Lillevang Idrætscenter
1
-
4
25. sep 2022
12:00
KFUM BK, Roskilde
1
FB
4
325628
02-10 2022
10:00 FB BK Frem Jens Jessens Vej
5
-
2
02. okt 2022
10:00
FB
5
BK Frem
2
325631
02-10 2022
10:00 GVI A27 GVI. Nymosen
0
-
2
02. okt 2022
10:00
GVI
0
A27
2
325632
02-10 2022
12:00 Oversidder Sundby Bk.
02. okt 2022
12:00
Oversidder
Sundby Bk.
325630
02-10 2022
12:00 Hørsholm-Usserød IK Slagelse B&I Hørsholm Idrætspark
UMH
02. okt 2022
12:00
Hørsholm-Usserød IK
Slagelse B&I
UMH
325637
on05-10 2022
18:00 KFUM BK, Roskilde BK Frem Lillevang Idrætscenter
1
-
4
05. okt 2022
18:00
KFUM BK, Roskilde
1
BK Frem
4
325573
08-10 2022
10:00 BK Frem A27 Valby Idrætspark
0
-
4
08. okt 2022
10:00
BK Frem
0
A27
4
325633
09-10 2022
10:00 Sundby Bk. Hørsholm-Usserød IK Kløvermarkens Idrætsanlæg
HMH
09. okt 2022
10:00
Sundby Bk.
Hørsholm-Usserød IK
HMH
325635
09-10 2022
10:00 FA 2000 GVI Jens Jessens Vej
3
-
0
09. okt 2022
10:00
FA 2000
3
GVI
0
325634
09-10 2022
12:00 A27 Oversidder Dragør Bk
09. okt 2022
12:00
A27
Oversidder
325636
09-10 2022
13:00 Slagelse B&I FB Slagelse Stadion
1
-
1
09. okt 2022
13:00
Slagelse B&I
1
FB
1
325645
16-10 2022
12:00 FA 2000 Hørsholm-Usserød IK Jens Jessens Vej
4
-
0
16. okt 2022
12:00
FA 2000
4
Hørsholm-Usserød IK
0
325641
on26-10 2022
18:00 KFUM BK, Roskilde GVI Lillevang Idrætscenter
5
-
3
26. okt 2022
18:00
KFUM BK, Roskilde
5
GVI
3
325638
29-10 2022
10:00 BK Frem Slagelse B&I Valby Idrætspark
0
-
3
29. okt 2022
10:00
BK Frem
0
Slagelse B&I
3
325639
30-10 2022
10:00 FB Sundby Bk. Jens Jessens Vej
9
-
0
30. okt 2022
10:00
FB
9
Sundby Bk.
0
325640
30-10 2022
12:00 Hørsholm-Usserød IK A27 Hørsholm Idrætspark
1
-
1
30. okt 2022
12:00
Hørsholm-Usserød IK
1
A27
1
325629
30-10 2022
14:00 FA 2000 KFUM BK, Roskilde Jens Jessens Vej
8
-
0
30. okt 2022
14:00
FA 2000
8
KFUM BK, Roskilde
0
325642
30-10 2022
22:00 Oversidder FA 2000
30. okt 2022
22:00
Oversidder
FA 2000
325643
06-11 2022
12:00 Sundby Bk. BK Frem Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
06. nov 2022
12:00
Sundby Bk.
1
BK Frem
3
325644
06-11 2022
12:00 A27 FB Dragør Bk
4
-
3
06. nov 2022
12:00
A27
4
FB
3
325646
06-11 2022
12:00 Slagelse B&I KFUM BK, Roskilde Slagelse Stadion
5
-
0
06. nov 2022
12:00
Slagelse B&I
5
KFUM BK, Roskilde
0
325647
06-11 2022
12:00 GVI Oversidder GVI. Nymosen
06. nov 2022
12:00
GVI
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Alle puljer afvikles som enkeltturnering. Pulje A er udelukkende licenslubber.

Efter første turneringshalvdel vil de 2 bedst placerede hold fra pulje A rykke op til liga 2.
De to bedst placerede hold fra pulje B og C rykker op til pulje A sammen med bedste 3´er fra pulje B eller C (findes efter pointgennemsnit.)

Til 2. turneringshalvdel forbeholder det fælles indrangeringsudvalg sig ret til at ændre på U13-U15 rækkernes sammensætning samt omplacere hold til og fra LU.

Husk hvis I ønsker at spile Futsal í vinter så der frist 3. oktober via kluboffice:

https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2022/september/dbu-sjaellands-vintertilbud-2022-2023/#A

Log ind