U6 drenge 3-mands (16) - 19.juni Medaljestævne, Pulje 12 (2022)

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude
245829
19-06 2022
10:00 Jyllinge FC (2) Taastrup FC (2)
19. jun 2022
10:00
Jyllinge FC (2)
Taastrup FC (2)
245832
19-06 2022
10:00 KFUM BK, Roskilde (1) Stenløse BK (1)
19. jun 2022
10:00
KFUM BK, Roskilde (1)
Stenløse BK (1)
245837
19-06 2022
10:20 Fløng-Hedehusene Fodbold (1) Taastrup FC (1)
19. jun 2022
10:20
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
Taastrup FC (1)
245838
19-06 2022
10:20 Gundsølille SGIF Jyllinge FC (2)
19. jun 2022
10:20
Gundsølille SGIF
Jyllinge FC (2)
245839
19-06 2022
10:40 Stenløse BK (1) Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
19. jun 2022
10:40
Stenløse BK (1)
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
245840
19-06 2022
10:40 Taastrup FC (2) KFUM BK, Roskilde (1)
19. jun 2022
10:40
Taastrup FC (2)
KFUM BK, Roskilde (1)
245841
19-06 2022
11:00 Taastrup FC (1) Gundsølille SGIF
19. jun 2022
11:00
Taastrup FC (1)
Gundsølille SGIF
245842
19-06 2022
11:00 Jyllinge FC (2) KFUM BK, Roskilde (1)
19. jun 2022
11:00
Jyllinge FC (2)
KFUM BK, Roskilde (1)
245843
19-06 2022
11:20 Fløng-Hedehusene Fodbold (1) Gundsølille SGIF
19. jun 2022
11:20
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
Gundsølille SGIF
245844
19-06 2022
11:20 Taastrup FC (2) Stenløse BK (1)
19. jun 2022
11:20
Taastrup FC (2)
Stenløse BK (1)
245845
19-06 2022
11:40 KFUM BK, Roskilde (1) Taastrup FC (1)
19. jun 2022
11:40
KFUM BK, Roskilde (1)
Taastrup FC (1)
245846
19-06 2022
11:40 Fløng-Hedehusene Fodbold (1) Jyllinge FC (2)
19. jun 2022
11:40
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
Jyllinge FC (2)
245847
19-06 2022
12:00 Stenløse BK (1) Taastrup FC (1)
19. jun 2022
12:00
Stenløse BK (1)
Taastrup FC (1)
245848
19-06 2022
12:00 Gundsølille SGIF Taastrup FC (2)
19. jun 2022
12:00
Gundsølille SGIF
Taastrup FC (2)

Stilling

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind