MENU

Pokalen 2022 (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
997355
1 ti
03-05 2022
Kl. 18:00
Real l' Hôpital Dankurd IF Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt
997357 1 ti
03-05 2022
Kl. 18:00
Olympiakos København Copenhagen Calcio Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
997374
1 ti
03-05 2022
Kl. 18:00
FC Culpa Bk. Viktoria Valby IP, Gl. Afdeling
8
-
7
997375
1 ti
03-05 2022
Kl. 18:00
Egedal Boldklub FC Sunshine Valby IP, Gl. Afdeling
0
-
4
998049
1 ti
03-05 2022
Kl. 18:00
B.1960 Nørrebro FF Grønnemosen
3
-
5
998059
1 ti
03-05 2022
Kl. 18:00
Valby Bk. HB Valby IP, tribunen
5
-
4
998055 1 ti
03-05 2022
Kl. 18:00
Copenhagen Cannons Bk. Hellas Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
10
998057 1 ti
03-05 2022
Kl. 19:30
JIF Hakoah Frederiksholm Sydhavnen Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
998058
1 ti
03-05 2022
Kl. 20:00
Jægersborg Bk. CSC Gentofte Sportspark Vest
5
-
4
998062
1 ti
03-05 2022
Kl. 20:00
Bk. Sommersol FB Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
3
998051
1 ti
03-05 2022
Kl. 20:15
Amandas Sønner Amager FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
5
997358 1 on
04-05 2022
Kl. 18:00
Nøddealliancen Sønderbro Fight Valby IP, Gl. Afdeling
1
-
4
997360
1 on
04-05 2022
Kl. 18:00
Copenhagen Celtic Sundby Bk. Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
997365
1 on
04-05 2022
Kl. 18:00
SC Amager Vigerslev Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
997373
1 on
04-05 2022
Kl. 18:00
Slægtens Bk FC ESPM Vanløse Idrætspark
1
-
0
998056
1 on
04-05 2022
Kl. 18:00
FC Nyhavn BK Fix Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
998063
1 on
04-05 2022
Kl. 18:00
Ørestad IF Fremad Forsing Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
998061 1 on
04-05 2022
Kl. 20:00
Hajduk SPuL Panteras C.F. Ryparken Idrætsanlæg
1
-
4
998052 1 on
04-05 2022
Kl. 20:15
FC Siv FK Prespa Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
998050 1 to
05-05 2022
Kl. 18:00
Zahle Zebras IF Føroyar Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt
998053
1 to
05-05 2022
Kl. 18:00
AC Buongiorno FC Ryparken Valby IP, Gl. Afdeling
2
-
4
998060 1 to
05-05 2022
Kl. 20:00
Pan Fodbold CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
998054 1 to
05-05 2022
Kl. 20:15
Arctos Østerbro IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
113404
2 ma
16-05 2022
Kl. 18:00
FC Culpa Sønderbro Fight Frem, Valby IP
6
-
1
113409 2 ti
17-05 2022
Kl. 17:30
CIK Bispebjerg Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
113412 2 ti
17-05 2022
Kl. 18:00
Winston United Danmark Sundby Bk. Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt
113413
2 ti
17-05 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF Bk. Skjold Fælledparken
0
-
1
113431
2 ti
17-05 2022
Kl. 18:00
Bk. Olympia 1921 Frederiksholm Sydhavnen Sundby Idrætspark
1
-
4
113408
2 ti
17-05 2022
Kl. 18:30
2900 United Amager FF Gentofte Sportspark Vest
0
-
4
113424 2 ti
17-05 2022
Kl. 18:45
Bk. Heimdal IF Føroyar Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
113416 2 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Panteras C.F. NV FK Herman Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
113417
2 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Los Toros De Copenhague FC Nordhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
113421
2 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Ørestad IF PI Fodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
14
113405
2 on
18-05 2022
Kl. 18:00
Watan FC KFB Valby IP, Gl. Afdeling
3
-
1
113410
2 on
18-05 2022
Kl. 18:00
Sporting 43 FC Sunshine Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
6
113422 2 on
18-05 2022
Kl. 18:00
Tsunami FC Stefan Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
113411
2 on
18-05 2022
Kl. 18:30
Copenfalster FF Dankurd IF Lersøparken
2
-
3
113418
2 on
18-05 2022
Kl. 18:30
FC Nyhavn ØKF Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
113429
2 on
18-05 2022
Kl. 18:30
Slægtens Bk Rødovre Vanløse Idrætspark
0
-
3
113430
2 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Uganda Danish Cranes Bk. Hellas Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
7
113423
2 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Nørrebro FF Husum Bk. Kunst, Mimersparken
0
-
3
113425 2 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Olympique Odsherred Jægersborg Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
113426 2 on
18-05 2022
Kl. 19:00
FC Newborn FB Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
113414
2 on
18-05 2022
Kl. 20:00
Bk. Hekla VLI Hekla Park
1
-
4
113420 2 on
18-05 2022
Kl. 22:00
Bk. Pioneren Valby Bk. Vigerslevparken
Hjemmehold taberdømt
113406
2 to
19-05 2022
Kl. 18:00
Young Urbans FC Copenhagen Calcio Valby IP, Gl. Afdeling
4
-
5
113419 2 to
19-05 2022
Kl. 19:30
FC Ryparken Amalie Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
113407 2 ma
23-05 2022
Kl. 19:00
Dragør Bk. Fremad Valby Dragør Bk
2
-
0
113427 2 ma
23-05 2022
Kl. 19:00
Kastrup Bk FK Prespa Kastrup IA ved Røllikevej
2
-
1
113428
2 ma
23-05 2022
Kl. 19:30
Bk. Vestia Vigerslev Bk. Bavnehøj Idrætsanlæg
7
-
8
113415 2 ti
24-05 2022
Kl. 18:00
Sporting Fønix CF CBS Sport Valby IP, Gl. Afdeling
0
-
2
231681
3 ma
30-05 2022
Kl. 19:30
FB Dankurd IF Jens Jessens Vej
4
-
0
231665
3 ti
31-05 2022
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. B 1908 Valby IP, tribunen
2
-
3
231682 3 ti
31-05 2022
Kl. 18:00
Panteras C.F. Bk. Hellas Valby IP, Gl. Afdeling
0
-
3
231667
3 ti
31-05 2022
Kl. 18:30
Frederiksholm Sydhavnen Brønshøj Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
2
231677 3 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
IF Føroyar Watan FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
8
-
2
231680
3 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Rødovre PI Fodbold Rødovre Stadion
4
-
3
231669 3 ti
31-05 2022
Kl. 19:40
Husum Bk. KFUM Husumparken
1
-
3
231679
3 ti
31-05 2022
Kl. 20:00
Jægersborg Bk. Dragør Bk. Gentofte Sportspark Vest
1
-
3
231666
3 ti
31-05 2022
Kl. 20:00
CBS Sport AB Tårnby Jens Jessens Vej
0
-
3
231675 3 on
01-06 2022
Kl. 17:30
FC Nyhavn FC Sunshine Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
231668 3 on
01-06 2022
Kl. 18:00
Copenhagen Calcio GVI Valby IP, Gl. Afdeling
0
-
2
231672
3 on
01-06 2022
Kl. 19:30
VLI Tårnby FF Jens Jessens Vej
1
-
12
231678
3 to
02-06 2022
Kl. 18:00
Tsunami FC FC Nordhavn Valby IP, Gl. Afdeling
0
-
6
231670 3 ti
07-06 2022
Kl. 17:30
Amalie Skovshoved IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
231671 3 ti
07-06 2022
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. Union Lersøparken
2
-
3
231673 3 on
08-06 2022
Kl. 18:30
Amager FF Kastrup Bk Kastrup IA ved Diget
0
-
1
231676
3 on
08-06 2022
Kl. 19:00
Sundby Bk. Bk. Skjold Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
231674
3 to
09-06 2022
Kl. 18:00
FC Culpa Valby Bk. Valby IP, tribunen
4
-
2
308330
4 ti
14-06 2022
Kl. 18:00
FC Culpa FC Sunshine Valby IP, Gl. Afdeling
4
-
2
308326 4 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
KFUM FC Nordhavn Emdrupparken
4
-
0
308327
4 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
Bk. Hellas Tårnby FF Engdraget
0
-
2
308323
4 on
15-06 2022
Kl. 19:00
FB GVI Frederiksberg IP, kunst
2
-
0
308325
4 on
15-06 2022
Kl. 19:00
Kastrup Bk B 1908 Kastrup IA ved Røllikevej
3
-
0
308329
4 on
15-06 2022
Kl. 19:00
AB Tårnby Brønshøj Tårnby Stadion. Opvisn.
3
-
5
308324
4 on
15-06 2022
Kl. 19:30
Bk. Skjold Skovshoved IF Kunst, Fælledparken
1
-
2
308328
4 ti
21-06 2022
Kl. 17:30
IF Føroyar Dragør Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
308331
4 ti
21-06 2022
Kl. 19:00
Rødovre Union Rødovre Stadion
1
-
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 
Runderne afvikles således:

1. runde -  2. - 5. maj 2022 (uge 18)
2. runde -  16. - 19. maj 2022 (uge 20)
3. runde - 30. maj - 2. juni 2022 (uge 22)
4. runde - 13. - 16. juni 2022 (uge 24)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme". Det er HJEMMEHOLDETS ansvar (i Københavns kommune), at kampene er fastlagt korrekt samt at banen er booket hos Københavns kommune.

Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.
DBU København skal levere 9 hold til DBU

Log ind