Herre Senior 3 7M Forår, P4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
924656
ma10-04 2023
19:00 Valby 4 HB 7 Valby Idrætspark
2
-
4
10. apr 2023
19:00
Valby 4
2
HB 7
4
924654
ti11-04 2023
20:45 Skjold 9 Vanløse Lundehusparken
2
-
1
11. apr 2023
20:45
Skjold 9
2
Vanløse
1
924655
15-04 2023
12:00 FC Ryparken 3 Fremad Valby 5 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
3
15. apr 2023
12:00
FC Ryparken 3
3
Fremad Valby 5
3
924657
15-04 2023
16:00 FB 12 Stefan 4 Jens Jessens Vej
2
-
2
15. apr 2023
16:00
FB 12
2
Stefan 4
2
924658
16-04 2023
12:30 HB 9 ØKF 2 Fælledparken
5
-
0
16. apr 2023
12:30
HB 9
5
ØKF 2
0
924661
ma17-04 2023
20:45 Vanløse FB 12 Vanløse Idrætspark
1
-
5
17. apr 2023
20:45
Vanløse
1
FB 12
5
924660
on19-04 2023
18:30 Stefan 4 HB 9 Rådvadsvej
1
-
4
19. apr 2023
18:30
Stefan 4
1
HB 9
4
924665
on19-04 2023
19:00 ØKF 2 Valby 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
19. apr 2023
19:00
ØKF 2
3
Valby 4
2
924663
22-04 2023
15:00 HB 7 FC Ryparken 3 Fælledparken
2
-
4
22. apr 2023
15:00
HB 7
2
FC Ryparken 3
4
924662
23-04 2023
12:00 Fremad Valby 5 Skjold 9 Valby Idrætspark
2
-
1
23. apr 2023
12:00
Fremad Valby 5
2
Skjold 9
1
924680
ti25-04 2023
20:45 Skjold 9 HB 7 Lundehusparken
0
-
1
25. apr 2023
20:45
Skjold 9
0
HB 7
1
924679
on26-04 2023
18:30 Stefan 4 Vanløse Rådvadsvej
2
-
4
26. apr 2023
18:30
Stefan 4
2
Vanløse
4
924684
29-04 2023
12:00 FB 12 Fremad Valby 5 Jens Jessens Vej
3
-
4
29. apr 2023
12:00
FB 12
3
Fremad Valby 5
4
924690
30-04 2023
12:30 HB 9 Valby 4 Fælledparken
1
-
5
30. apr 2023
12:30
HB 9
1
Valby 4
5
925096
on03-05 2023
19:00 ØKF 2 Skjold 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
03. maj 2023
19:00
ØKF 2
1
Skjold 9
0
924698
on03-05 2023
20:15 Valby 4 FC Ryparken 3 Valby Idrætspark
4
-
1
03. maj 2023
20:15
Valby 4
4
FC Ryparken 3
1
924691
on03-05 2023
20:45 Vanløse HB 9 Vanløse Idrætspark
2
-
3
03. maj 2023
20:45
Vanløse
2
HB 9
3
925095
06-05 2023
15:00 HB 7 FB 12 Fælledparken
0
-
5
06. maj 2023
15:00
HB 7
0
FB 12
5
925346
ma08-05 2023
20:45 Vanløse Fremad Valby 5 Vanløse Idrætspark
1
-
2
08. maj 2023
20:45
Vanløse
1
Fremad Valby 5
2
925163
ti09-05 2023
19:30 Skjold 9 Valby 4 Lundehusparken
2
-
2
09. maj 2023
19:30
Skjold 9
2
Valby 4
2
924693
on10-05 2023
20:30 Fremad Valby 5 Stefan 4 Valby Idrætspark
3
-
2
10. maj 2023
20:30
Fremad Valby 5
3
Stefan 4
2
925162
to11-05 2023
19:00 Stefan 4 HB 7 Rådvadsvej
HHT
11. maj 2023
19:00
Stefan 4
HB 7
HHT
925347
fr12-05 2023
18:30 FB 12 ØKF 2 Jens Jessens Vej
1
-
2
12. maj 2023
18:30
FB 12
1
ØKF 2
2
925348
13-05 2023
15:00 HB 9 FC Ryparken 3 Fælledparken
UHT
13. maj 2023
15:00
HB 9
FC Ryparken 3
UHT
925352
ma15-05 2023
19:00 Valby 4 FB 12 Valby Idrætspark
0
-
8
15. maj 2023
19:00
Valby 4
0
FB 12
8
925354
on17-05 2023
19:00 ØKF 2 Stefan 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
6
17. maj 2023
19:00
ØKF 2
1
Stefan 4
6
925349
20-05 2023
12:00 FC Ryparken 3 Skjold 9 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
4
20. maj 2023
12:00
FC Ryparken 3
3
Skjold 9
4
925351
21-05 2023
12:00 Fremad Valby 5 HB 9 Valby Idrætspark
0
-
0
21. maj 2023
12:00
Fremad Valby 5
0
HB 9
0
925353
21-05 2023
12:30 HB 7 Vanløse Fælledparken
4
-
1
21. maj 2023
12:30
HB 7
4
Vanløse
1
925358
ti23-05 2023
20:30 FB 12 FC Ryparken 3 Jens Jessens Vej
4
-
2
23. maj 2023
20:30
FB 12
4
FC Ryparken 3
2
925355
on24-05 2023
19:00 Stefan 4 Valby 4 Rådvadsvej
3
-
2
24. maj 2023
19:00
Stefan 4
3
Valby 4
2
925356
on24-05 2023
20:45 Vanløse ØKF 2 Vanløse Idrætspark
2
-
5
24. maj 2023
20:45
Vanløse
2
ØKF 2
5
925359
27-05 2023
13:45 HB 9 Skjold 9 Fælledparken
2
-
0
27. maj 2023
13:45
HB 9
2
Skjold 9
0
925357
28-05 2023
12:00 Fremad Valby 5 HB 7 Valby Idrætspark
6
-
2
28. maj 2023
12:00
Fremad Valby 5
6
HB 7
2
925362
ma29-05 2023
19:00 Valby 4 Vanløse Valby Idrætspark
1
-
1
29. maj 2023
19:00
Valby 4
1
Vanløse
1
925360
ti30-05 2023
20:45 Skjold 9 FB 12 Lundehusparken
3
-
5
30. maj 2023
20:45
Skjold 9
3
FB 12
5
925392
on31-05 2023
19:00 ØKF 2 Fremad Valby 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
31. maj 2023
19:00
ØKF 2
1
Fremad Valby 5
1
925361
03-06 2023
12:00 FC Ryparken 3 Stefan 4 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
0
03. jun 2023
12:00
FC Ryparken 3
2
Stefan 4
0
925391
ma05-06 2023
19:30 HB 9 HB 7 Fælledparken
1
-
0
05. jun 2023
19:30
HB 9
1
HB 7
0
924681
to08-06 2023
19:30 FC Ryparken 3 ØKF 2 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
4
08. jun 2023
19:30
FC Ryparken 3
6
ØKF 2
4
925393
10-06 2023
13:45 Stefan 4 Skjold 9 Valby Idrætspark
5
-
1
10. jun 2023
13:45
Stefan 4
5
Skjold 9
1
925394
10-06 2023
13:45 Vanløse FC Ryparken 3 Valby Idrætspark
2
-
0
10. jun 2023
13:45
Vanløse
2
FC Ryparken 3
0
925397
10-06 2023
13:45 HB 7 ØKF 2 Valby Idrætspark
UHT
10. jun 2023
13:45
HB 7
ØKF 2
UHT
925395
10-06 2023
15:00 Fremad Valby 5 Valby 4 Valby Idrætspark
UHT
10. jun 2023
15:00
Fremad Valby 5
Valby 4
UHT
925396
10-06 2023
16:15 FB 12 HB 9 Valby Idrætspark
1
-
2
10. jun 2023
16:15
FB 12
1
HB 9
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de 4 dårligste nr. 8 på tværs af puljerne rykker ned


Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind