MENU

Serie 5, P2/8 Forår, P9 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
298203 fr
01-04 2022
Kl. 19:00
KB 8 FB 19 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
2
298204
03-04 2022
Kl. 14:00
Skjold 16 Oversidder Fælledparken
298193
03-04 2022
Kl. 16:00
Frem 5 HIK 5 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
3
298212
03-04 2022
Kl. 16:00
Nørrebro BK 2 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
298211
03-04 2022
Kl. 18:00
Amalie 3 Sundby BK 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
6
298215
09-04 2022
Kl. 16:00
FB 19 Frem 5 Jens Jessens Vej
1
-
4
298216
10-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder KB 8
298225
10-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder Skjold 16
298226 to
14-04 2022
Kl. 10:00
Sundby BK 5 HIK 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
4
298227 to
14-04 2022
Kl. 10:00
Frem 5 Oversidder Frem, Valby IP
298228
17-04 2022
Kl. 16:00
KB 8 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
298230
ma
18-04 2022
Kl. 10:00
Skjold 16 Nørrebro BK 2 Fælledparken
6
-
1
298231 on
20-04 2022
Kl. 18:30
HIK 5 Nørrebro BK 2 Gentofte Sportspark Vest
5
-
3
298233
fr
22-04 2022
Kl. 18:00
Skjold 16 KB 8 Fælledparken
1
-
1
298232
23-04 2022
Kl. 16:00
FB 19 Sundby BK 5 Jens Jessens Vej
0
-
10
298234
24-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder Amalie 3
298235
24-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder Frem 5
298238 ti
03-05 2022
Kl. 20:15
HIK 5 FB 19 Gentofte Sportspark Vest
7
-
1
298239 to
05-05 2022
Kl. 16:00
Amalie 3 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
298236
08-05 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 5 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
298237
08-05 2022
Kl. 16:00
Frem 5 Skjold 16 Frem, Valby IP
1
-
5
298240
08-05 2022
Kl. 16:00
Nørrebro BK 2 KB 8 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
3
298213
15-05 2022
Kl. 14:00
Sundby BK 5 Nørrebro BK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
8
298214 ma
16-05 2022
Kl. 20:15
HIK 5 Amalie 3 Gentofte Sportspark Vest
5
-
2
298243
fr
20-05 2022
Kl. 18:00
Skjold 16 Amalie 3 Fælledparken
5
-
1
298241
22-05 2022
Kl. 14:00
KB 8 Frem 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
298244
22-05 2022
Kl. 16:00
Oversidder HIK 5
298245
22-05 2022
Kl. 16:00
Oversidder Sundby BK 5
298242 ti
24-05 2022
Kl. 19:30
FB 19 Nørrebro BK 2 Jens Jessens Vej
3
-
10
298247 to
26-05 2022
Kl. 20:15
HIK 5 Oversidder HIK
298248
28-05 2022
Kl. 16:00
FB 19 Oversidder Jens Jessens Vej
298246
29-05 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 5 Skjold 16 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
8
298229 to
02-06 2022
Kl. 18:00
Amalie 3 FB 19 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
298295
05-06 2022
Kl. 12:00
Skjold 16 HIK 5 Fælledparken
4
-
4
298294
05-06 2022
Kl. 14:00
KB 8 Sundby BK 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
3
298296
05-06 2022
Kl. 16:00
Nørrebro BK 2 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
298297
05-06 2022
Kl. 16:00
Oversidder FB 19
298293
05-06 2022
Kl. 16:00
Frem 5 Amalie 3 Frem, Valby IP
2
-
2
298292
12-06 2022
Kl. 10:00
Frem 5 Nørrebro BK 2 Frem, Valby IP
Hjemmehold taberdømt
298249 to
16-06 2022
Kl. 18:00
Amalie 3 KB 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
298298
19-06 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 5 Frem 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
6
298299
19-06 2022
Kl. 16:00
HIK 5 KB 8 HIK
5
-
0
298300
19-06 2022
Kl. 16:00
FB 19 Skjold 16 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
298301
19-06 2022
Kl. 16:00
Amalie 3 Nørrebro BK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
298302
19-06 2022
Kl. 16:00
Oversidder Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 27 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 9 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind