MENU

Albani Pokalen S3-S5 Herrer 2022 (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
217023
1 ti
05-04 2022
Kl. 18:15
Ubberud IF (1) KFUM.s BK Løvtop Road (Ubberud)
0
-
1
217024
1 ti
05-04 2022
Kl. 18:15
Næsby BK Posten (1) ALPI Arena Næsby
1
-
3
217025
1 ti
05-04 2022
Kl. 18:15
Ryslinge BK (1) Kildemosens BK (1) Ryslinge Stadion
0
-
8
217026 1 on
06-04 2022
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. ØB (2) SEF Energi Arena - Tåsinge
Udehold taberdømt
217027
1 on
06-04 2022
Kl. 18:15
Assens FC OKS (5) REMA 1000 Stadion - Assens
2
-
1
217028
1 on
06-04 2022
Kl. 18:15
Båring GF Dalum IF Båring GF.s anlæg
6
-
5
931609
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
FC Kurant (1) Marienlyst Nyborgvej Stadion
9
-
0
931611
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Posten (2) BIF/FHIF BK Posten Park
6
-
2
931613 2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Birkende BK (1) Nyborg G & IF Birkende Stadion
3
-
6
931614 2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Odense Foxes B1913 (4) Firmaidrættens idrætsanlæg
4
-
5
931617 2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
FC Campus Nr. Søby BK Rosengårdsskolen
4
-
2
931618
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
ØB (1) Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC ØB.s Anlæg
1
-
3
931619
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
BBB Kværndrup BK Bellinge Stadion
4
-
2
931635 2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Ubberud IF (2) Otterup Bold- og Idrætsklub Løvtop Road (Ubberud)
1
-
7
931636
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
DSIO Morud/Veflinge Provstegårdsskolen
0
-
2
931638
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Kildemosens BK (2) FC Odense (2) Kildemosens anlæg
4
-
3
931639
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Ryslinge BK (2) S.K.F.I.F. Ryslinge Stadion
0
-
10
931642 2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. OKS (4) SEF Energi Arena - Tåsinge
3
-
1
931643
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Båring GF Gelsted Båring GF.s anlæg
1
-
0
931647 2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
B1913 (5) OKS (1) Campus Road
1
-
6
931649
2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
FC Odense (1) Bøgebjerg IF Svanereden
6
-
0
931651 2 ti
26-04 2022
Kl. 18:15
Munkebo BK (1) ØB (3) Munkebo Idrætscenter
Udehold taberdømt
931645
2 ti
26-04 2022
Kl. 19:30
OKS (3) B1913 (1) OKSON-Park
1
-
3
931650
2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Posten (3) Kirkeby IF BK Posten Park
3
-
1
931652 2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Gislev IF Lumby IF 88 (1) Gislev Stadion
4
-
2
931653 2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
UCL FC Assens FC Hjalleseskolen
Udehold taberdømt
931608
2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Munkebo BK (2) Kildemosens BK (1) Munkebo Idrætscenter
4
-
3
931610
2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Røde Stjerne Vindinge BK Røde Stjerne - Falen
6
-
1
931612 2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Birkende BK (2) B1913 (2) Birkende Stadion
Hjemmehold taberdømt
931615
2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Skårup IF Kullerup/Refsvindinge IF Skårup Stadion
14
-
0
931616 2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Longelse Sp. OKS (2) Longelse Stadion
Udehold taberdømt
931620 2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
B1913 (3) Posten (4) Campus Road
3
-
1
931637 2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Nr. Aaby IK Søhus Stige Nr.Aaby Idrætspark
Udehold taberdømt
931640
2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
FC Odense (3) SFF 2015 Svanereden
4
-
3
931641 2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Ubberud IF (3) Langtved SG & IF Løvtop Road (Ubberud)
Udehold taberdømt
931644
2 on
27-04 2022
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold KFUM.s BK Ulbølle Stadion
0
-
6
931648
2 on
27-04 2022
Kl. 19:00
Posten (1) FC Kurant (2) BK Posten Park
5
-
0
931646
2 to
28-04 2022
Kl. 18:45
FC Kurant (3) FK Utopia Nyborgvej Stadion
2
-
1
436282
3 ti
10-05 2022
Kl. 18:15
BBB B1913 (2) Bellinge Stadion
9
-
0
436283
3 ti
10-05 2022
Kl. 18:15
B1913 (1) FC Kurant (1) Campus Road
2
-
3
436284
3 ti
10-05 2022
Kl. 18:15
Kildemosens BK (2) Nr. Aaby IK Kildemosens anlæg
1
-
6
436287
3 ti
10-05 2022
Kl. 18:15
FC Odense (3) Båring GF Svanereden
2
-
4
436289
3 ti
10-05 2022
Kl. 18:15
Otterup Bold- og Idrætsklub FC Kurant (3) Intersport Arena Otterup
5
-
4
436290
3 ti
10-05 2022
Kl. 18:15
Posten (2) Gislev IF BK Posten Park
4
-
2
436292
3 ti
10-05 2022
Kl. 18:15
KFUM.s BK Munkebo BK (1) KFUM-parken
2
-
3
436294
3 ti
10-05 2022
Kl. 18:15
S.K.F.I.F. Skårup IF Skt. Klemens-hallen
4
-
3
436280
3 on
11-05 2022
Kl. 18:15
Longelse Sp. UCL FC Longelse Stadion
0
-
5
436281
3 on
11-05 2022
Kl. 18:15
Røde Stjerne Morud/Veflinge Røde Stjerne - Falen
6
-
4
436285 3 on
11-05 2022
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. FC Campus SEF Energi Arena - Tåsinge
3
-
2
436286
3 on
11-05 2022
Kl. 18:15
Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC Posten (1) Carl Nielsen Hallen
0
-
1
436288
3 on
11-05 2022
Kl. 18:15
Posten (3) B1913 (4) BK Posten Park
3
-
1
436291 3 on
11-05 2022
Kl. 18:15
Ubberud IF (3) OKS (1) Løvtop Road (Ubberud)
1
-
6
436293 3 on
11-05 2022
Kl. 18:15
B1913 (3) Munkebo BK (2) Campus Road
5
-
1
436295 3 on
11-05 2022
Kl. 18:15
FC Odense (1) Nyborg G & IF Svanereden
Udehold taberdømt
176023
4 ma
23-05 2022
Kl. 18:15
Posten (3) S.K.F.I.F. BK Posten Park
1
-
4
176022 4 ti
24-05 2022
Kl. 18:15
B1913 (3) Munkebo BK (1) Campus Road
3
-
8
176029
4 ti
24-05 2022
Kl. 18:15
Nr. Aaby IK Røde Stjerne Nr.Aaby Idrætspark
5
-
2
176030
4 ti
24-05 2022
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. BBB SEF Energi Arena - Tåsinge
0
-
2
176031
4 ti
24-05 2022
Kl. 18:15
FC Kurant (1) Otterup Bold- og Idrætsklub Nyborgvej Stadion
2
-
1
176025
4 ti
24-05 2022
Kl. 18:45
Båring GF Posten (1) Båring GF.s anlæg
0
-
6
176028
4 on
25-05 2022
Kl. 18:15
FC Odense (1) Posten (2) Svanereden
2
-
3
176032
4 on
25-05 2022
Kl. 18:15
OKS (1) UCL FC OKSON-Park
3
-
1
267992 5 ti
14-06 2022
Kl. 18:15
Nr. Aaby IK Munkebo BK (1) Nr.Aaby Idrætspark
1
-
5
267994
5 ti
14-06 2022
Kl. 18:15
Posten (2) BBB BK Posten Park
0
-
2
267993
5 on
15-06 2022
Kl. 18:15
S.K.F.I.F. FC Kurant (1) Skt. Klemens-hallen
2
-
0
267995
5 on
15-06 2022
Kl. 18:15
OKS (1) Posten (1) OKSON-Park
0
-
1
337875
6 ti
21-06 2022
Kl. 19:00
Posten (1) S.K.F.I.F. BK Posten Park
1
-
0
337876
6 on
22-06 2022
Kl. 18:15
Munkebo BK (1) BBB Munkebo Idrætscenter
5
-
3
370656 7 fr
12-08 2022
Kl. 18:00
Posten (1) Munkebo BK (1) KFUM-parken
1
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218

Oversidder 1. runde:

Røde Stjerne, Morud/Veflinge, FC Odense (3), Ryslinge (2), Longelse, FC Kurant (2), OKS (4), Allested-Vejle/Nr. Lyndelse/Søby FC, Nr. Søby, BIF/FHIF, SFF2015, FC Kurant (3), B1913 (1), Munkebo (2), ØB (1), Lumby (2), OKS (2), Søhus Stige, FC Odense (2), Gelsted, Kværndrup, Nr. Aaby, UTOPIA, Posten (3), B1913 (4), FC Kurant (1), Ubberud (3), S.K.F.I.F., Otterup, Marienlyst, Vindinge, Bøgebjerg, B1913 (2), FC Campus, Posten (4), OKS (1), Kildemosens (2), BBB, Ubberud (2), Birkende (1), Langtved, Nyborg, Posten (2), Herrested-Ørbæk, Gislev, Kirkeby, Munkebo (1), OKS (3), Lumby (1), Egebjerg, B1913 (5), Odense Foxes, Skårup, B1913 (3), ØB (3), Birkende (2), FC Odense (1), DSIO.

24.03.22: Lumby IF 88 (2) trukket.

31.03.22: KRIF tilmeldt.

13.04.22 UCL tilmeldt.

 

Log ind