MENU

Sydbank Kvinde Pokalen 2022/23 - Øst //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
577261 on
27-04 2022
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (2) Hareskov IF(1) Birkerød Stadion
Hjemmehold taberdømt
577512 on
27-04 2022
Kl. 18:30
GVI (2) AC Iben (2) GVI. Nymosen
Udehold taberdømt
577526 on
27-04 2022
Kl. 18:30
Tølløse/Undløse (2) Sorø Freja (2) Tølløse Kunstgræsbane
Hjemmehold taberdømt
577527 on
27-04 2022
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (2) Vindinge-Tune (2) Himmelev Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
577676
on
27-04 2022
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (2) FC Hornsherred (2) Vejby Idrætsplads
1 - 4
577680 on
27-04 2022
Kl. 18:30
Ishøj IF(2) FC Bella (1) Ishøj Idrætscenter
Udehold taberdømt
577685
on
27-04 2022
Kl. 18:30
TGB (2) NAB/EB (2) TGB´s anlæg
0 - 1
577687
on
27-04 2022
Kl. 18:30
Jyderup BK (2) Kirke Helsinge/Gørlev-Høng/Løve (2) Jyderup Stadion
1 - 2
577688 on
27-04 2022
Kl. 18:30
Gørslev IF (1) Oversidder Gørslev Stadion
577689
on
27-04 2022
Kl. 18:30
Dragør (2) VLI (2) Dragør Bk
0 - 3
365290 on
04-05 2022
Kl. 19:00
Greve Fodbold (1) Albertslund BS 72 (Øst) Greve Idræts Center
2 - 7
365306
ti
10-05 2022
Kl. 18:00
Vigerslev (1) CBS Sport (KS) Valby IP, tribunen
2 - 3
365285 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Oversidder Herstedøster IC (SS)
365292
ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Melby-Liseleje IF(1) Frederikssund IK (SS) Melby Stadion
3 - 4
365294
ti
10-05 2022
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (SS) NFC/VIF (Øst) Vallensbæk Idrætscenter
0 - 2
365280 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Hareskov IF(1) Oversidder Birkevang
365281
on
11-05 2022
Kl. 19:00
GVI (2) B. 1973, Herlev (1) GVI. Nymosen
3 - 5
365282
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Sorø Freja (2) Lynge-Broby IF(SS) Sorø Stadion
0 - 4
365283 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Vindinge-Tune (2) Hvalsø IF(1) Tune Stadion
Hjemmehold taberdømt
365284
on
11-05 2022
Kl. 19:00
FC Hornsherred (2) Brødeskov IF(1) Skibby Stadion Kunstgræs
2 - 1
365286 on
11-05 2022
Kl. 19:00
NAB/EB (2) B 73 Slagelse (SS) Burger King Arena Nr. Alslev
Hjemmehold taberdømt
365287 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Kirke Helsinge/Gørlev-Høng/Løve (2) Fårevejle BK (SS) Kr. Helsinge Sportsplads
0 - 10
365288 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Gørslev IF (1) Ringsted Pigefodbold (SS) Gørslev Stadion
5 - 2
365289 on
11-05 2022
Kl. 19:00
VLI (2) Skjold (KS) Kunst, Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
365291
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Espergærde IF(SS) Ølstykke FC (Øst) Mørdrup Idrætsanlæg
5 - 3
365293 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Raklev-Kalundborg Pigefodbold (1) FC Storebælt (1) Røsnæshallen
Udehold taberdømt
365295
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Husum Bk (Øst) Medicinernes Bk (1) Husumparken
13 - 2
365296 on
11-05 2022
Kl. 19:00
KFUM (KS) ØKF(Øst) Emdrupparken
0 - 2
365297
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Svogerslev BK (SS) Fremad Valby (Øst) Svogerslev Idrætspark kunst
0 - 4
365299 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Rødovre (KS) Oversidder Rødovre Stadion
365301
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (SS) Heimdal (KS) Virum Stadion
1 - 2
365302
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Roskilde Pigefodbold (SS) HIK (KS) Himmelev Idrætspark
1 - 4
365303
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Hvidovre IF(1) KFB (KS) Hvidovre IF's baner
4 - 1
365304 on
11-05 2022
Kl. 19:00
PI Fodbold (KS) Nørrebro United (1) Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
365305
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Valby (1) Fix (KS) Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 4
365300 to
12-05 2022
Kl. 19:00
Bispebjerg (1) FA 2000 (1) Lersøparken
1 - 3
175392 on
01-06 2022
Kl. 19:00
FC Hornsherred (2) NFC/VIF (Øst) Skibby Stadion Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
175393 on
01-06 2022
Kl. 19:00
Hareskov IF(1) Herstedøster IC (SS) Birkevang
Udehold taberdømt
175394
on
01-06 2022
Kl. 19:00
Rødovre (KS) Husum Bk (Øst) Rødovre Stadion
1 - 2
175397
on
01-06 2022
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) B 73 Slagelse (SS) Elverroad Kunstgræs
1 - 4
175400
on
01-06 2022
Kl. 19:00
Hvidovre IF(1) CBS Sport (KS) Hvidovre IF's baner
0 - 4
175402 on
01-06 2022
Kl. 19:00
PI Fodbold (KS) Skjold (KS) Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
175404
on
01-06 2022
Kl. 19:00
Gørslev IF (1) Fremad Valby (Øst) Gørslev Stadion
4 - 6
175405
on
01-06 2022
Kl. 19:00
Raklev-Kalundborg Pigefodbold (1) Albertslund BS 72 (Øst) Røsnæshallen
0 - 3
175398
on
08-06 2022
Kl. 19:00
Hvalsø IF(1) ØKF(Øst) Hvalsø ny Idrætsplads
0 - 9
175403
to
09-06 2022
Kl. 19:00
Fårevejle BK (SS) Espergærde IF(SS) Faarevejle Stadion
0 - 1
175396 ma
13-06 2022
Kl. 19:00
FA 2000 (1) Fix (KS) Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 0
175401 to
16-06 2022
Kl. 19:00
Frederikssund IK (SS) Heimdal (KS) Frederikssund Stadion
Udehold taberdømt
175399
19-06 2022
Kl. 13:00
Lynge-Broby IF(SS) HIK (KS) Frederiksberg Skole, kunstgræs
2 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde uge 17 10 kampe + 42 oversiddere.

2. runde uge 19 26 kampe 52 hold

3. runde uge 22 13 kampe 26 hold. Lodtrækning DBU Sjælland facebook torsdag den 12.5.22 kl. 12.00

Det er muligt efter aftale med modstander at flytte pokalkampe til tidligere samt ugen efter.

De 13 vindere går videre til DBU 1. runde.

Log ind