MENU

Futsal Herresenior A-Niveau (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
580648
28-11 2021
Kl.
Oversidder Tårnby FF
580654
28-11 2021
Kl. 09:30
København Futsal Brønshøj BK Prismen
1 - 15
580655
28-11 2021
Kl. 11:00
Volvox MU FC Prismen
31 - 1
580656
28-11 2021
Kl. 12:30
Bk. Skjold BK Union Prismen
6 - 9
580666
04-12 2021
Kl.
BK Union Oversidder Grøndal Multicenter
580663
04-12 2021
Kl. 13:00
Tårnby FF København Futsal Vanløsehallerne Hal 1
29 - 3
580664
04-12 2021
Kl. 15:00
Brønshøj BK Volvox Vanløsehallerne Hal 1
6 - 3
580665
04-12 2021
Kl. 17:00
MU FC Bk. Skjold Vanløsehallerne Hal 1
Hjemmehold taberdømt
580674
11-12 2021
Kl.
København Futsal Oversidder Valbyhallen Hal 1
Hjemmehold taberdømt
580672
12-12 2021
Kl. 09:30
Volvox Tårnby FF Bellahøjhallen 2
4 - 11
580675
12-12 2021
Kl. 11:00
Bk. Skjold Brønshøj BK Bellahøjhallen 2
5 - 6
580677
12-12 2021
Kl. 13:00
MU FC BK Union Bellahøjhallen 2
Hjemmehold taberdømt
580682
18-12 2021
Kl.
Oversidder Volvox
580678
18-12 2021
Kl. 13:00
Brønshøj BK MU FC Sundbyøster Hal 2
Udehold taberdømt
580679
18-12 2021
Kl. 15:00
BK Union København Futsal Sundbyøster Hal 2
18 - 4
580684
18-12 2021
Kl. 17:00
Tårnby FF Bk. Skjold Sundbyøster Hal 2
11 - 5
580687
08-01 2022
Kl.
Bk. Skjold Oversidder Kunst, Fælledparken
580693
08-01 2022
Kl. 13:00
Brønshøj BK BK Union Hal C
5 - 7
580692
08-01 2022
Kl. 15:00
MU FC Tårnby FF Hal C
Hjemmehold taberdømt
580688
08-01 2022
Kl. 17:00
Volvox København Futsal Hal C
Udehold taberdømt
580709
15-01 2022
Kl.
Oversidder MU FC
Udehold taberdømt
580698
15-01 2022
Kl. 13:00
København Futsal Bk. Skjold Sundbyøster Hal 2
Hjemmehold taberdømt
580697
15-01 2022
Kl. 15:00
Tårnby FF Brønshøj BK Sundbyøster Hal 2
12 - 2
580696
15-01 2022
Kl. 17:00
Volvox BK Union Sundbyøster Hal 2
5 - 7
580715
22-01 2022
Kl.
Oversidder Brønshøj BK
580711
22-01 2022
Kl. 13:00
BK Union Tårnby FF Sundbyøster Hal 2
4 - 9
580714
22-01 2022
Kl. 15:00
København Futsal MU FC Sundbyøster Hal 2
580717
22-01 2022
Kl. 15:00
Bk. Skjold Volvox Sundbyøster Hal 2
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
580719
29-01 2022
Kl.
Tårnby FF Oversidder Vestamager Idrætsanlæg
580731
29-01 2022
Kl. 13:00
Brønshøj BK København Futsal Prismen
Udehold taberdømt
580721
29-01 2022
Kl. 15:00
BK Union Bk. Skjold Prismen
3 - 8
580718
29-01 2022
Kl. 17:00
MU FC Volvox Prismen
Hjemmehold taberdømt
580734
05-02 2022
Kl.
Volvox Oversidder Lersøparken
580732
05-02 2022
Kl. 10:00
MU FC Brønshøj BK Korsgadehallen
Hjemmehold taberdømt
580735
05-02 2022
Kl. 11:30
Bk. Skjold Tårnby FF Korsgadehallen
5 - 7
580733
05-02 2022
Kl. 13:00
København Futsal BK Union Korsgadehallen
Hjemmehold taberdømt
580738
12-02 2022
Kl.
Oversidder København Futsal
Udehold taberdømt
580736
13-02 2022
Kl. 09:30
Brønshøj BK Bk. Skjold Sundbyøster Hal 2
4 - 5
580739
13-02 2022
Kl. 11:00
Tårnby FF Volvox Sundbyøster Hal 2
10 - 8
580740
13-02 2022
Kl. 13:00
BK Union MU FC Sundbyøster Hal 2
Udehold taberdømt
580743
19-02 2022
Kl.
MU FC Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
580742
19-02 2022
Kl. 13:00
Brønshøj BK Tårnby FF Bellahøjhallen 1
Hjemmehold taberdømt
580741
19-02 2022
Kl. 15:00
BK Union Volvox Bellahøjhallen 1
3 - 6
580744
19-02 2022
Kl. 17:00
Bk. Skjold København Futsal Bellahøjhallen 1
Udehold taberdømt
580841
26-02 2022
Kl.
Oversidder BK Union
580840
26-02 2022
Kl. 13:00
København Futsal Tårnby FF Sundbyøster Hal 1
Hjemmehold taberdømt
580838
26-02 2022
Kl. 15:00
Bk. Skjold MU FC Sundbyøster Hal 1
Udehold taberdømt
580746
26-02 2022
Kl. 17:00
Volvox Brønshøj BK Sundbyøster Hal 1
Hjemmehold taberdømt
580844
05-03 2022
Kl.
Brønshøj BK Oversidder Tingbjerg Idrætspark
580842
05-03 2022
Kl. 16:00
Tårnby FF BK Union Sundbyøster Hal 2
9 - 11
580845
05-03 2022
Kl. 17:00
MU FC København Futsal Ryparken Håndboldhal
580843
05-03 2022
Kl. 18:00
Volvox Bk. Skjold Sundbyøster Hal 2
7 - 8
580878
12-03 2022
Kl.
Oversidder Bk. Skjold
580846
12-03 2022
Kl. 13:00
Tårnby FF MU FC Sundbyøster Hal 2
Udehold taberdømt
580877
12-03 2022
Kl. 14:00
BK Union Brønshøj BK Sundbyøster Hal 2
4 - 7
580857
12-03 2022
Kl. 17:00
København Futsal Volvox Sundbyøster Hal 2
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
1) Det er førstnævnte holds ansvar at medbringe:
     - futsalbold, veste, tidtager samt indberette kampens resultat

2) Benskinner er obligatoriske i Futsal.

3) Der anvendes elektronisk holdkort i Futsalturneringen.

4) Spilletiden er 2 x 20 min (effektiv) med to dommere

Log ind