Herre Senior 5 7M Forår, P5 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
657106
03-04 2022
16:00 Dunses Disciple HB 13 Jens Jessens Vej
1
-
0
03. apr 2022
16:00
Dunses Disciple
1
HB 13
0
657107
ti05-04 2022
18:00 Pan Fodbold Polyteknisk FK Valby Idrætspark
1
-
2
05. apr 2022
18:00
Pan Fodbold
1
Polyteknisk FK
2
657110
ti05-04 2022
20:00 Stefan 8 FB 34 Genforeningspladsen
4
-
3
05. apr 2022
20:00
Stefan 8
4
FB 34
3
657109
on06-04 2022
20:30 Fod Boldklub Fremad Valby 11 Valby Idrætspark
3
-
6
06. apr 2022
20:30
Fod Boldklub
3
Fremad Valby 11
6
657108
10-04 2022
14:00 HIK 2 FB 32 HIK
5
-
5
10. apr 2022
14:00
HIK 2
5
FB 32
5
657113
ma18-04 2022
20:30 Polyteknisk FK Dunses Disciple Valby Idrætspark
2
-
0
18. apr 2022
20:30
Polyteknisk FK
2
Dunses Disciple
0
657111
on20-04 2022
18:00 Fremad Valby 11 Stefan 8 Valby Idrætspark
3
-
0
20. apr 2022
18:00
Fremad Valby 11
3
Stefan 8
0
657114
23-04 2022
16:00 FB 32 Pan Fodbold Jens Jessens Vej
2
-
3
23. apr 2022
16:00
FB 32
2
Pan Fodbold
3
657115
24-04 2022
12:00 FB 34 HIK 2 Jens Jessens Vej
UHT
24. apr 2022
12:00
FB 34
HIK 2
UHT
657112
24-04 2022
12:30 HB 13 Fod Boldklub Fælledparken
5
-
0
24. apr 2022
12:30
HB 13
5
Fod Boldklub
0
657120
ma25-04 2022
18:00 Stefan 8 HIK 2 Rådvadsvej
2
-
2
25. apr 2022
18:00
Stefan 8
2
HIK 2
2
657118
ti26-04 2022
18:00 Pan Fodbold FB 34 Valby Idrætspark
8
-
1
26. apr 2022
18:00
Pan Fodbold
8
FB 34
1
657116
on27-04 2022
20:30 Fremad Valby 11 HB 13 Valby Idrætspark
1
-
6
27. apr 2022
20:30
Fremad Valby 11
1
HB 13
6
657119
on27-04 2022
20:30 Fod Boldklub Polyteknisk FK Valby Idrætspark
7
-
2
27. apr 2022
20:30
Fod Boldklub
7
Polyteknisk FK
2
657117
01-05 2022
16:00 Dunses Disciple FB 32 Jens Jessens Vej
UHT
01. maj 2022
16:00
Dunses Disciple
FB 32
UHT
657122
ma02-05 2022
20:30 Polyteknisk FK Fremad Valby 11 Valby Idrætspark
2
-
1
02. maj 2022
20:30
Polyteknisk FK
2
Fremad Valby 11
1
657123
to05-05 2022
20:30 HIK 2 Pan Fodbold HIK
0
-
3
05. maj 2022
20:30
HIK 2
0
Pan Fodbold
3
657125
07-05 2022
16:00 FB 34 Dunses Disciple Jens Jessens Vej
3
-
3
07. maj 2022
16:00
FB 34
3
Dunses Disciple
3
657124
08-05 2022
12:00 FB 32 Fod Boldklub Jens Jessens Vej
8
-
1
08. maj 2022
12:00
FB 32
8
Fod Boldklub
1
657126
on11-05 2022
18:00 Fremad Valby 11 FB 32 Valby Idrætspark
3
-
1
11. maj 2022
18:00
Fremad Valby 11
3
FB 32
1
657130
on11-05 2022
18:00 Stefan 8 Pan Fodbold Rådvadsvej
HHT
11. maj 2022
18:00
Stefan 8
Pan Fodbold
HHT
657129
on11-05 2022
20:30 Fod Boldklub FB 34 Valby Idrætspark
0
-
8
11. maj 2022
20:30
Fod Boldklub
0
FB 34
8
657128
15-05 2022
12:30 HB 13 Polyteknisk FK Fælledparken
2
-
0
15. maj 2022
12:30
HB 13
2
Polyteknisk FK
0
657127
15-05 2022
16:00 Dunses Disciple HIK 2 Jens Jessens Vej
2
-
2
15. maj 2022
16:00
Dunses Disciple
2
HIK 2
2
657131
ti17-05 2022
19:15 Pan Fodbold Dunses Disciple Valby Idrætspark
1
-
4
17. maj 2022
19:15
Pan Fodbold
1
Dunses Disciple
4
657132
to19-05 2022
18:00 Polyteknisk FK Stefan 8 Valby Idrætspark
6
-
1
19. maj 2022
18:00
Polyteknisk FK
6
Stefan 8
1
657134
fr20-05 2022
19:45 FB 32 HB 13 Jens Jessens Vej
1
-
3
20. maj 2022
19:45
FB 32
1
HB 13
3
657133
21-05 2022
14:00 HIK 2 Fod Boldklub HIK
UHT
21. maj 2022
14:00
HIK 2
Fod Boldklub
UHT
657135
21-05 2022
16:00 FB 34 Fremad Valby 11 Jens Jessens Vej
UHT
21. maj 2022
16:00
FB 34
Fremad Valby 11
UHT
657140
ma23-05 2022
18:00 Stefan 8 Dunses Disciple Rådvadsvej
2
-
5
23. maj 2022
18:00
Stefan 8
2
Dunses Disciple
5
657138
ma23-05 2022
20:30 Polyteknisk FK FB 32 Valby Idrætspark
3
-
6
23. maj 2022
20:30
Polyteknisk FK
3
FB 32
6
657139
ti24-05 2022
18:00 Fod Boldklub Pan Fodbold Valby Idrætspark
4
-
3
24. maj 2022
18:00
Fod Boldklub
4
Pan Fodbold
3
657136
on25-05 2022
18:00 Fremad Valby 11 HIK 2 Valby Idrætspark
UHT
25. maj 2022
18:00
Fremad Valby 11
HIK 2
UHT
657137
29-05 2022
13:45 HB 13 FB 34 Fælledparken
2
-
3
29. maj 2022
13:45
HB 13
2
FB 34
3
657717
ma30-05 2022
18:00 Stefan 8 FB 32 Rådvadsvej
2
-
3
30. maj 2022
18:00
Stefan 8
2
FB 32
3
657715
ti31-05 2022
18:00 Pan Fodbold Fremad Valby 11 Valby Idrætspark
2
-
4
31. maj 2022
18:00
Pan Fodbold
2
Fremad Valby 11
4
657121
to02-06 2022
20:00 HB 13 Stefan 8 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
02. jun 2022
20:00
HB 13
2
Stefan 8
1
657141
05-06 2022
16:00 Dunses Disciple Fod Boldklub Jens Jessens Vej
6
-
1
05. jun 2022
16:00
Dunses Disciple
6
Fod Boldklub
1
657716
05-06 2022
16:00 HIK 2 HB 13 HIK
2
-
3
05. jun 2022
16:00
HIK 2
2
HB 13
3
657718
05-06 2022
16:00 FB 34 Polyteknisk FK Jens Jessens Vej
4
-
0
05. jun 2022
16:00
FB 34
4
Polyteknisk FK
0
657719
11-06 2022
10:00 Fremad Valby 11 Dunses Disciple Valby Idrætspark
5
-
2
11. jun 2022
10:00
Fremad Valby 11
5
Dunses Disciple
2
657720
11-06 2022
10:00 HB 13 Pan Fodbold Valby Idrætspark
UHT
11. jun 2022
10:00
HB 13
Pan Fodbold
UHT
657721
11-06 2022
10:00 Polyteknisk FK HIK 2 Valby Idrætspark
UHT
11. jun 2022
10:00
Polyteknisk FK
HIK 2
UHT
657722
11-06 2022
10:00 Fod Boldklub Stefan 8 Valby Idrætspark
0
-
2
11. jun 2022
10:00
Fod Boldklub
0
Stefan 8
2
657723
11-06 2022
10:00 FB 32 FB 34 Valby Idrætspark
3
-
1
11. jun 2022
10:00
FB 32
3
FB 34
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

 

Log ind