Herre Senior 5 7M Forår, P1 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
651847
02-04 2022
13:30 Hellas 2 Fix 2 Kulbaneparken
HHT
02. apr 2022
13:30
Hellas 2
Fix 2
HHT
651848
fr08-04 2022
18:00 Union 9 FB 33 Grøndal Multicenter
5
-
0
08. apr 2022
18:00
Union 9
5
FB 33
0
651850
09-04 2022
14:00 Sundby 3 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
09. apr 2022
14:00
Sundby 3
Oversidder
651849
10-04 2022
14:00 BK Steiner FC Ryparken 4 Valby Idrætspark
1
-
3
10. apr 2022
14:00
BK Steiner
1
FC Ryparken 4
3
651853
ma18-04 2022
18:30 Fix 2 FC Afveje Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
3
-
7
18. apr 2022
18:30
Fix 2
3
FC Afveje
7
651855
ma18-04 2022
22:00 Oversidder Union 9
18. apr 2022
22:00
Oversidder
Union 9
651852
ma18-04 2022
22:00 Oversidder FC Ryparken 4
18. apr 2022
22:00
Oversidder
FC Ryparken 4
651851
on20-04 2022
18:00 BK Steiner Sundby 3 Valby Idrætspark
5
-
3
20. apr 2022
18:00
BK Steiner
5
Sundby 3
3
651854
24-04 2022
14:00 FB 33 Hellas 2 Jens Jessens Vej
4
-
2
24. apr 2022
14:00
FB 33
4
Hellas 2
2
651857
on27-04 2022
20:30 FC Afveje FB 33 Valby Idrætspark
1
-
4
27. apr 2022
20:30
FC Afveje
1
FB 33
4
651858
to28-04 2022
19:15 Hellas 2 Oversidder Engdraget
28. apr 2022
19:15
Hellas 2
Oversidder
651856
to28-04 2022
20:45 BK Steiner Oversidder Valby Idrætspark
28. apr 2022
20:45
BK Steiner
Oversidder
651859
30-04 2022
12:00 FC Ryparken 4 Fix 2 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
30. apr 2022
12:00
FC Ryparken 4
2
Fix 2
3
651860
30-04 2022
14:00 Sundby 3 Union 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
7
30. apr 2022
14:00
Sundby 3
1
Union 9
7
651862
ma02-05 2022
18:30 Fix 2 BK Steiner Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
4
-
1
02. maj 2022
18:30
Fix 2
4
BK Steiner
1
651865
ma02-05 2022
22:00 Oversidder FC Afveje
02. maj 2022
22:00
Oversidder
FC Afveje
651861
ma02-05 2022
22:00 Oversidder Sundby 3
02. maj 2022
22:00
Oversidder
Sundby 3
651863
fr06-05 2022
18:00 Union 9 Hellas 2 Grøndal Multicenter
5
-
1
06. maj 2022
18:00
Union 9
5
Hellas 2
1
651864
fr06-05 2022
19:45 FB 33 FC Ryparken 4 Jens Jessens Vej
4
-
2
06. maj 2022
19:45
FB 33
4
FC Ryparken 4
2
651868
ma09-05 2022
22:00 Oversidder Fix 2
09. maj 2022
22:00
Oversidder
Fix 2
651866
on11-05 2022
18:00 BK Steiner FB 33 Valby Idrætspark
2
-
3
11. maj 2022
18:00
BK Steiner
2
FB 33
3
651867
on11-05 2022
20:30 FC Afveje Union 9 Valby Idrætspark
2
-
7
11. maj 2022
20:30
FC Afveje
2
Union 9
7
651869
14-05 2022
12:00 FC Ryparken 4 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
14. maj 2022
12:00
FC Ryparken 4
Oversidder
651870
14-05 2022
14:00 Sundby 3 Hellas 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HMH
14. maj 2022
14:00
Sundby 3
Hellas 2
HMH
651872
ma16-05 2022
18:30 Fix 2 Sundby 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
8
-
3
16. maj 2022
18:30
Fix 2
8
Sundby 3
3
651875
ma16-05 2022
22:00 Oversidder BK Steiner
16. maj 2022
22:00
Oversidder
BK Steiner
651871
on18-05 2022
19:15 Hellas 2 FC Afveje Engdraget
5
-
0
18. maj 2022
19:15
Hellas 2
5
FC Afveje
0
651874
to19-05 2022
19:30 FB 33 Oversidder Jens Jessens Vej
19. maj 2022
19:30
FB 33
Oversidder
651873
fr20-05 2022
18:00 Union 9 FC Ryparken 4 Grøndal Multicenter
5
-
0
20. maj 2022
18:00
Union 9
5
FC Ryparken 4
0
651846
21-05 2022
16:00 FC Afveje Oversidder Valby Idrætspark
21. maj 2022
16:00
FC Afveje
Oversidder
651877
ma23-05 2022
22:00 Oversidder Oversidder
23. maj 2022
22:00
Oversidder
Oversidder
651876
on25-05 2022
20:30 BK Steiner Union 9 Valby Idrætspark
0
-
3
25. maj 2022
20:30
BK Steiner
0
Union 9
3
651878
fr27-05 2022
18:00 Fix 2 FB 33 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2
-
3
27. maj 2022
18:00
Fix 2
2
FB 33
3
651880
28-05 2022
14:00 Sundby 3 FC Afveje Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
28. maj 2022
14:00
Sundby 3
FC Afveje
HHT
651885
ma30-05 2022
22:00 Oversidder Fix 2
30. maj 2022
22:00
Oversidder
Fix 2
651882
ti31-05 2022
19:15 Hellas 2 BK Steiner Engdraget
8
-
0
31. maj 2022
19:15
Hellas 2
8
BK Steiner
0
651881
on01-06 2022
20:30 FC Afveje FC Ryparken 4 Valby Idrætspark
HHT
01. jun 2022
20:30
FC Afveje
FC Ryparken 4
HHT
651883
fr03-06 2022
18:00 Union 9 Oversidder Grøndal Multicenter
03. jun 2022
18:00
Union 9
Oversidder
651884
04-06 2022
14:00 Sundby 3 FB 33 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
04. jun 2022
14:00
Sundby 3
FB 33
HHT
651879
ti07-06 2022
19:15 Hellas 2 FC Ryparken 4 Engdraget
3
-
3
07. jun 2022
19:15
Hellas 2
3
FC Ryparken 4
3
651887
11-06 2022
10:00 Oversidder Hellas 2
11. jun 2022
10:00
Oversidder
Hellas 2
651889
11-06 2022
11:15 FC Ryparken 4 Sundby 3 Valby Idrætspark
4
-
5
11. jun 2022
11:15
FC Ryparken 4
4
Sundby 3
5
651890
11-06 2022
11:15 FB 33 Oversidder Valby Idrætspark
11. jun 2022
11:15
FB 33
Oversidder
651886
11-06 2022
11:15 BK Steiner FC Afveje Valby Idrætspark
1
-
3
11. jun 2022
11:15
BK Steiner
1
FC Afveje
3
651888
11-06 2022
13:10 Fix 2 Union 9 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2
-
0
11. jun 2022
13:10
Fix 2
2
Union 9
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

 

Log ind