Herre Senior 4 7M Forår, P7 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
976732
09-04 2022
10:15 Skjold 12 FB 22 Lundehusparken
1
-
4
09. apr 2022
10:15
Skjold 12
1
FB 22
4
976733
09-04 2022
13:15 KFB 3 Fremad Valby 7 Valby Idrætspark
1
-
2
09. apr 2022
13:15
KFB 3
1
Fremad Valby 7
2
976734
09-04 2022
16:00 FB 24 Østerbro IF 7 Jens Jessens Vej
1
-
3
09. apr 2022
16:00
FB 24
1
Østerbro IF 7
3
976730
10-04 2022
16:00 Frem 5 FA 2000 7 Valby Idrætspark
UHHT
10. apr 2022
16:00
Frem 5
FA 2000 7
UHHT
976735
on20-04 2022
19:15 Fremad Valby 7 FB 24 Valby Idrætspark
3
-
1
20. apr 2022
19:15
Fremad Valby 7
3
FB 24
1
976738
to21-04 2022
19:30 FB 22 HB 12 Frederiksberg IP, kunst
UMH
21. apr 2022
19:30
FB 22
HB 12
UMH
976737
to21-04 2022
20:30 B93 Frem 5 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
4
21. apr 2022
20:30
B93
4
Frem 5
4
976736
23-04 2022
14:00 FA 2000 7 KFB 3 Jens Jessens Vej
13
-
2
23. apr 2022
14:00
FA 2000 7
13
KFB 3
2
976739
23-04 2022
15:15 Østerbro IF 7 Skjold 12 Fælledparken
1
-
6
23. apr 2022
15:15
Østerbro IF 7
1
Skjold 12
6
976740
on27-04 2022
19:15 Fremad Valby 7 FA 2000 7 Valby Idrætspark
3
-
3
27. apr 2022
19:15
Fremad Valby 7
3
FA 2000 7
3
976742
to28-04 2022
19:15 HB 12 Østerbro IF 7 Fælledparken
0
-
3
28. apr 2022
19:15
HB 12
0
Østerbro IF 7
3
976743
30-04 2022
11:15 KFB 3 B93 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
30. apr 2022
11:15
KFB 3
2
B93
2
976744
01-05 2022
12:00 FB 24 Skjold 12 Jens Jessens Vej
2
-
4
01. maj 2022
12:00
FB 24
2
Skjold 12
4
976741
01-05 2022
14:30 Frem 5 FB 22 Valby Idrætspark
4
-
1
01. maj 2022
14:30
Frem 5
4
FB 22
1
976746
on04-05 2022
20:30 B93 Fremad Valby 7 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
04. maj 2022
20:30
B93
1
Fremad Valby 7
2
976747
to05-05 2022
18:00 Skjold 12 HB 12 Lundehusparken
6
-
2
05. maj 2022
18:00
Skjold 12
6
HB 12
2
976749
to05-05 2022
18:00 Østerbro IF 7 Frem 5 Fælledparken
1
-
1
05. maj 2022
18:00
Østerbro IF 7
1
Frem 5
1
976748
to05-05 2022
19:30 FB 22 KFB 3 Frederiksberg IP, kunst
1
-
2
05. maj 2022
19:30
FB 22
1
KFB 3
2
976731
08-05 2022
11:15 HB 12 B93 Fælledparken
2
-
3
08. maj 2022
11:15
HB 12
2
B93
3
976745
08-05 2022
14:00 FA 2000 7 FB 24 Jens Jessens Vej
HMH
08. maj 2022
14:00
FA 2000 7
FB 24
HMH
976750
on11-05 2022
19:15 Fremad Valby 7 FB 22 Valby Idrætspark
2
-
1
11. maj 2022
19:15
Fremad Valby 7
2
FB 22
1
976754
fr13-05 2022
14:00 FB 24 HB 12 Jens Jessens Vej
2
-
0
13. maj 2022
14:00
FB 24
2
HB 12
0
976752
14-05 2022
16:00 FA 2000 7 B93 Jens Jessens Vej
UHT
14. maj 2022
16:00
FA 2000 7
B93
UHT
976751
15-05 2022
14:30 Frem 5 Skjold 12 Valby Idrætspark
1
-
3
15. maj 2022
14:30
Frem 5
1
Skjold 12
3
631213
on18-05 2022
20:30 B93 FB 24 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
0
18. maj 2022
20:30
B93
5
FB 24
0
631216
to19-05 2022
18:00 Østerbro IF 7 Fremad Valby 7 Fælledparken
6
-
2
19. maj 2022
18:00
Østerbro IF 7
6
Fremad Valby 7
2
976755
to19-05 2022
19:15 HB 12 Frem 5 Fælledparken
2
-
0
19. maj 2022
19:15
HB 12
2
Frem 5
0
631215
to19-05 2022
19:30 FB 22 FA 2000 7 Frederiksberg IP, kunst
2
-
3
19. maj 2022
19:30
FB 22
2
FA 2000 7
3
631214
21-05 2022
10:15 Skjold 12 KFB 3 Lundehusparken
5
-
2
21. maj 2022
10:15
Skjold 12
5
KFB 3
2
976753
ti24-05 2022
18:00 KFB 3 Østerbro IF 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
5
24. maj 2022
18:00
KFB 3
4
Østerbro IF 7
5
635000
ti24-05 2022
20:30 FB 24 Frem 5 Jens Jessens Vej
3
-
4
24. maj 2022
20:30
FB 24
3
Frem 5
4
631217
on25-05 2022
19:15 Fremad Valby 7 Skjold 12 Valby Idrætspark
2
-
2
25. maj 2022
19:15
Fremad Valby 7
2
Skjold 12
2
634993
on25-05 2022
20:15 FA 2000 7 Østerbro IF 7 Jens Jessens Vej
1
-
1
25. maj 2022
20:15
FA 2000 7
1
Østerbro IF 7
1
634998
on25-05 2022
20:30 B93 FB 22 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
25. maj 2022
20:30
B93
4
FB 22
2
634999
28-05 2022
11:15 KFB 3 HB 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
28. maj 2022
11:15
KFB 3
2
HB 12
1
635002
to02-06 2022
19:15 HB 12 Fremad Valby 7 Fælledparken
4
-
3
02. jun 2022
19:15
HB 12
4
Fremad Valby 7
3
648208
to02-06 2022
19:30 FB 24 FB 22 Jens Jessens Vej
6
-
2
02. jun 2022
19:30
FB 24
6
FB 22
2
648207
04-06 2022
10:15 Skjold 12 FA 2000 7 Lundehusparken
3
-
1
04. jun 2022
10:15
Skjold 12
3
FA 2000 7
1
648209
04-06 2022
15:15 Østerbro IF 7 B93 Fælledparken
UHT
04. jun 2022
15:15
Østerbro IF 7
B93
UHT
635001
05-06 2022
14:00 Frem 5 KFB 3 Valby Idrætspark
5
-
1
05. jun 2022
14:00
Frem 5
5
KFB 3
1
648211
11-06 2022
12:30 FA 2000 7 HB 12 Valby Idrætspark
8
-
1
11. jun 2022
12:30
FA 2000 7
8
HB 12
1
648212
11-06 2022
12:30 B93 Skjold 12 Valby Idrætspark
1
-
11
11. jun 2022
12:30
B93
1
Skjold 12
11
648213
11-06 2022
12:30 KFB 3 FB 24 Valby Idrætspark
3
-
10
11. jun 2022
12:30
KFB 3
3
FB 24
10
648214
11-06 2022
12:30 FB 22 Østerbro IF 7 Valby Idrætspark
3
-
2
11. jun 2022
12:30
FB 22
3
Østerbro IF 7
2
648210
11-06 2022
13:45 Fremad Valby 7 Frem 5 Valby Idrætspark
1
-
3
11. jun 2022
13:45
Fremad Valby 7
1
Frem 5
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned.

 

Log ind