Herre Senior 4 7M Forår, P6 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
976687
on06-04 2022
20:00 Stefan 6 FB 23 Grøndal Multicenter
4
-
3
06. apr 2022
20:00
Stefan 6
4
FB 23
3
976686
on06-04 2022
20:15 B 1903 4 Union 5 B1903
3
-
3
06. apr 2022
20:15
B 1903 4
3
Union 5
3
976685
on06-04 2022
20:30 Internazionale SIKBH 1889 FA 2000 8 Valby Idrætspark
4
-
7
06. apr 2022
20:30
Internazionale SIKBH 1889
4
FA 2000 8
7
976689
10-04 2022
16:00 FB 25 Sønderbro Fight 2 Jens Jessens Vej
6
-
2
10. apr 2022
16:00
FB 25
6
Sønderbro Fight 2
2
976688
on20-04 2022
18:30 Frem 9 Jægersborg Valby Idrætspark
6
-
4
20. apr 2022
18:30
Frem 9
6
Jægersborg
4
976692
on20-04 2022
20:00 Union 5 Internazionale SIKBH 1889 Grøndal Multicenter
3
-
1
20. apr 2022
20:00
Union 5
3
Internazionale SIKBH 1889
1
976693
23-04 2022
12:00 FB 23 B 1903 4 Jens Jessens Vej
4
-
7
23. apr 2022
12:00
FB 23
4
B 1903 4
7
976694
23-04 2022
12:30 Sønderbro Fight 2 Stefan 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
23. apr 2022
12:30
Sønderbro Fight 2
1
Stefan 6
0
976691
23-04 2022
16:00 FA 2000 8 Frem 9 Jens Jessens Vej
3
-
3
23. apr 2022
16:00
FA 2000 8
3
Frem 9
3
976698
ti26-04 2022
18:30 Frem 9 Union 5 Valby Idrætspark
0
-
8
26. apr 2022
18:30
Frem 9
0
Union 5
8
976690
ti26-04 2022
19:00 Jægersborg FB 25 Gentofte Sportspark Vest
0
-
7
26. apr 2022
19:00
Jægersborg
0
FB 25
7
976697
ti26-04 2022
20:15 B 1903 4 Sønderbro Fight 2 B1903
6
-
4
26. apr 2022
20:15
B 1903 4
6
Sønderbro Fight 2
4
976696
on27-04 2022
20:30 Internazionale SIKBH 1889 FB 23 Valby Idrætspark
12
-
0
27. apr 2022
20:30
Internazionale SIKBH 1889
12
FB 23
0
976699
fr29-04 2022
18:30 FB 25 Stefan 6 Jens Jessens Vej
3
-
2
29. apr 2022
18:30
FB 25
3
Stefan 6
2
976695
30-04 2022
14:00 Jægersborg FA 2000 8 Gentofte Sportspark Vest
HHT
30. apr 2022
14:00
Jægersborg
FA 2000 8
HHT
976722
ti03-05 2022
19:00 Stefan 6 FA 2000 8 Grøndal Multicenter
3
-
6
03. maj 2022
19:00
Stefan 6
3
FA 2000 8
6
976701
on04-05 2022
20:00 Union 5 Jægersborg Grøndal Multicenter
UHT
04. maj 2022
20:00
Union 5
Jægersborg
UHT
976704
07-05 2022
12:30 Sønderbro Fight 2 Internazionale SIKBH 1889 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
0
07. maj 2022
12:30
Sønderbro Fight 2
2
Internazionale SIKBH 1889
0
976703
07-05 2022
14:00 FB 23 Frem 9 Jens Jessens Vej
3
-
1
07. maj 2022
14:00
FB 23
3
Frem 9
1
976700
07-05 2022
16:00 FA 2000 8 FB 25 Jens Jessens Vej
4
-
2
07. maj 2022
16:00
FA 2000 8
4
FB 25
2
976708
ti10-05 2022
18:30 Frem 9 Sønderbro Fight 2 Valby Idrætspark
3
-
3
10. maj 2022
18:30
Frem 9
3
Sønderbro Fight 2
3
976706
on11-05 2022
20:30 Internazionale SIKBH 1889 Stefan 6 Valby Idrætspark
4
-
1
11. maj 2022
20:30
Internazionale SIKBH 1889
4
Stefan 6
1
976705
14-05 2022
14:00 Jægersborg FB 23 Gentofte Sportspark Vest
HHT
14. maj 2022
14:00
Jægersborg
FB 23
HHT
976707
14-05 2022
16:00 FA 2000 8 Union 5 Jens Jessens Vej
2
-
2
14. maj 2022
16:00
FA 2000 8
2
Union 5
2
976709
15-05 2022
12:00 FB 25 B 1903 4 Jens Jessens Vej
3
-
4
15. maj 2022
12:00
FB 25
3
B 1903 4
4
976712
ma16-05 2022
20:00 Stefan 6 Frem 9 Grøndal Multicenter
3
-
1
16. maj 2022
20:00
Stefan 6
3
Frem 9
1
976710
ti17-05 2022
20:15 B 1903 4 Internazionale SIKBH 1889 B1903
2
-
6
17. maj 2022
20:15
B 1903 4
2
Internazionale SIKBH 1889
6
976711
on18-05 2022
20:00 Union 5 FB 25 Grøndal Multicenter
6
-
2
18. maj 2022
20:00
Union 5
6
FB 25
2
976702
to19-05 2022
20:00 Stefan 6 B 1903 4 Grøndal Multicenter
3
-
2
19. maj 2022
20:00
Stefan 6
3
B 1903 4
2
976714
21-05 2022
12:30 Sønderbro Fight 2 Jægersborg Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
21. maj 2022
12:30
Sønderbro Fight 2
Jægersborg
UHT
976713
21-05 2022
14:00 FB 23 FA 2000 8 Jens Jessens Vej
7
-
11
21. maj 2022
14:00
FB 23
7
FA 2000 8
11
976718
ti24-05 2022
19:00 Frem 9 B 1903 4 Valby Idrætspark
2
-
3
24. maj 2022
19:00
Frem 9
2
B 1903 4
3
976717
on25-05 2022
20:00 Union 5 FB 23 Grøndal Multicenter
8
-
3
25. maj 2022
20:00
Union 5
8
FB 23
3
976719
fr27-05 2022
18:30 FB 25 Internazionale SIKBH 1889 Jens Jessens Vej
0
-
7
27. maj 2022
18:30
FB 25
0
Internazionale SIKBH 1889
7
976715
28-05 2022
14:00 Jægersborg Stefan 6 Gentofte Sportspark Vest
HHT
28. maj 2022
14:00
Jægersborg
Stefan 6
HHT
976716
28-05 2022
16:00 FA 2000 8 Sønderbro Fight 2 Jens Jessens Vej
6
-
1
28. maj 2022
16:00
FA 2000 8
6
Sønderbro Fight 2
1
976720
on01-06 2022
18:00 Internazionale SIKBH 1889 Frem 9 Valby Idrætspark
5
-
2
01. jun 2022
18:00
Internazionale SIKBH 1889
5
Frem 9
2
976721
to02-06 2022
20:15 B 1903 4 Jægersborg B1903
UHT
02. jun 2022
20:15
B 1903 4
Jægersborg
UHT
976723
04-06 2022
12:00 FB 25 FB 23 Jens Jessens Vej
HHT
04. jun 2022
12:00
FB 25
FB 23
HHT
976724
04-06 2022
12:30 Sønderbro Fight 2 Union 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
6
04. jun 2022
12:30
Sønderbro Fight 2
3
Union 5
6
976726
ti07-06 2022
20:15 B 1903 4 FA 2000 8 B1903
7
-
3
07. jun 2022
20:15
B 1903 4
7
FA 2000 8
3
976725
11-06 2022
11:15 Jægersborg Internazionale SIKBH 1889 Valby Idrætspark
HHT
11. jun 2022
11:15
Jægersborg
Internazionale SIKBH 1889
HHT
976727
11-06 2022
11:15 Union 5 Stefan 6 Valby Idrætspark
3
-
2
11. jun 2022
11:15
Union 5
3
Stefan 6
2
976728
11-06 2022
11:15 Frem 9 FB 25 Valby Idrætspark
1
-
10
11. jun 2022
11:15
Frem 9
1
FB 25
10
976729
11-06 2022
11:15 FB 23 Sønderbro Fight 2 Valby Idrætspark
1
-
11
11. jun 2022
11:15
FB 23
1
Sønderbro Fight 2
11
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned.

 

Log ind