MENU

Herre Senior 4 7M Forår, P6 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
976687
on
06-04 2022
Kl. 20:00
Stefan 6 FB 23 Grøndal Multicenter
4
-
3
976686 on
06-04 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 Union 5 B1903
3
-
3
976685
on
06-04 2022
Kl. 20:30
Internazionale SIKBH 1889 FA 2000 8 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
7
976689
10-04 2022
Kl. 16:00
FB 25 Sønderbro Fight 2 Jens Jessens Vej
6
-
2
976688 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Frem 9 Jægersborg Valby Idrætspark
6
-
4
976692 on
20-04 2022
Kl. 20:00
Union 5 Internazionale SIKBH 1889 Grøndal Multicenter
3
-
1
976693
23-04 2022
Kl. 12:00
FB 23 B 1903 4 Jens Jessens Vej
4
-
7
976694
23-04 2022
Kl. 12:30
Sønderbro Fight 2 Stefan 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
976691
23-04 2022
Kl. 16:00
FA 2000 8 Frem 9 Jens Jessens Vej
3
-
3
976698
ti
26-04 2022
Kl. 18:30
Frem 9 Union 5 Valby Idrætspark
0
-
8
976690
ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Jægersborg FB 25 Gentofte Sportspark Vest
0
-
7
976697 ti
26-04 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 Sønderbro Fight 2 B1903
6
-
4
976696 on
27-04 2022
Kl. 20:30
Internazionale SIKBH 1889 FB 23 Kunst, Valby IP, tribunen
12
-
0
976699
fr
29-04 2022
Kl. 18:30
FB 25 Stefan 6 Jens Jessens Vej
3
-
2
976695
30-04 2022
Kl. 14:00
Jægersborg FA 2000 8 Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
976722
ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Stefan 6 FA 2000 8 Grøndal Multicenter
3
-
6
976701 on
04-05 2022
Kl. 20:00
Union 5 Jægersborg Grøndal Multicenter
Udehold taberdømt
976704
07-05 2022
Kl. 12:30
Sønderbro Fight 2 Internazionale SIKBH 1889 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
0
976703
07-05 2022
Kl. 14:00
FB 23 Frem 9 Jens Jessens Vej
3
-
1
976700
07-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 8 FB 25 Jens Jessens Vej
4
-
2
976708
ti
10-05 2022
Kl. 18:30
Frem 9 Sønderbro Fight 2 Valby Idrætspark
3
-
3
976706
on
11-05 2022
Kl. 20:30
Internazionale SIKBH 1889 Stefan 6 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
1
976705
14-05 2022
Kl. 14:00
Jægersborg FB 23 Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
976707
14-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 8 Union 5 Jens Jessens Vej
2
-
2
976709
15-05 2022
Kl. 12:00
FB 25 B 1903 4 Jens Jessens Vej
3
-
4
976712
ma
16-05 2022
Kl. 20:00
Stefan 6 Frem 9 Grøndal Multicenter
3
-
1
976710 ti
17-05 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 Internazionale SIKBH 1889 B1903
2
-
6
976711 on
18-05 2022
Kl. 20:00
Union 5 FB 25 Grøndal Multicenter
6
-
2
976702
to
19-05 2022
Kl. 20:00
Stefan 6 B 1903 4 Grøndal Multicenter
3
-
2
976714
21-05 2022
Kl. 12:30
Sønderbro Fight 2 Jægersborg Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
976713
21-05 2022
Kl. 14:00
FB 23 FA 2000 8 Jens Jessens Vej
7
-
11
976718 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Frem 9 B 1903 4 Valby Idrætspark
2
-
3
976717
on
25-05 2022
Kl. 20:00
Union 5 FB 23 Grøndal Multicenter
8
-
3
976719 fr
27-05 2022
Kl. 18:30
FB 25 Internazionale SIKBH 1889 Jens Jessens Vej
0
-
7
976715
28-05 2022
Kl. 14:00
Jægersborg Stefan 6 Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
976716
28-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 8 Sønderbro Fight 2 Jens Jessens Vej
6
-
1
976720 on
01-06 2022
Kl. 18:00
Internazionale SIKBH 1889 Frem 9 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
2
976721 to
02-06 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 Jægersborg B1903
Udehold taberdømt
976723
04-06 2022
Kl. 12:00
FB 25 FB 23 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
976724
04-06 2022
Kl. 12:30
Sønderbro Fight 2 Union 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
6
976726
ti
07-06 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 FA 2000 8 B1903
7
-
3
976725
11-06 2022
Kl. 11:15
Jægersborg Internazionale SIKBH 1889 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
976727
11-06 2022
Kl. 11:15
Union 5 Stefan 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
2
976728
11-06 2022
Kl. 11:15
Frem 9 FB 25 Valby Idrætspark
1
-
10
976729
11-06 2022
Kl. 11:15
FB 23 Sønderbro Fight 2 Valby Idrætspark
1
-
11
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned.

 

Log ind