Herre Senior 4 7M Forår, P4 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
929054
ma04-04 2022
18:00 Volvox Nørrebro United 6 Lersøparken
9
-
2
04. apr 2022
18:00
Volvox
9
Nørrebro United 6
2
929057
ti05-04 2022
20:00 SSB Fremad Valby 9 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
0
05. apr 2022
20:00
SSB
3
Fremad Valby 9
0
929058
ti12-04 2022
20:30 FB 28 Vanløse 4 Jens Jessens Vej
1
-
1
12. apr 2022
20:30
FB 28
1
Vanløse 4
1
929063
ma18-04 2022
20:30 Vanløse 4 Frem 8 Vanløse Idrætspark
0
-
9
18. apr 2022
20:30
Vanløse 4
0
Frem 8
9
929059
on20-04 2022
19:15 Fremad Valby 9 FB 28 Valby Idrætspark
2
-
8
20. apr 2022
19:15
Fremad Valby 9
2
FB 28
8
929061
to21-04 2022
20:30 B93 2 Volvox B 93 Svanemølleanlæg.
12
-
1
21. apr 2022
20:30
B93 2
12
Volvox
1
929062
23-04 2022
12:00 FB 21 Hellas Jens Jessens Vej
UHT
23. apr 2022
12:00
FB 21
Hellas
UHT
929060
23-04 2022
14:30 Nørrebro United 6 SSB Nørrebroparken
0
-
6
23. apr 2022
14:30
Nørrebro United 6
0
SSB
6
929071
ma25-04 2022
18:00 Volvox FB 21 Lersøparken
4
-
0
25. apr 2022
18:00
Volvox
4
FB 21
0
929070
on27-04 2022
19:15 Fremad Valby 9 Nørrebro United 6 Valby Idrætspark
2
-
2
27. apr 2022
19:15
Fremad Valby 9
2
Nørrebro United 6
2
929072
on27-04 2022
19:15 Hellas Vanløse 4 Engdraget
5
-
3
27. apr 2022
19:15
Hellas
5
Vanløse 4
3
929074
to28-04 2022
19:00 FB 28 Frem 8 Jens Jessens Vej
3
-
6
28. apr 2022
19:00
FB 28
3
Frem 8
6
929073
to28-04 2022
20:00 SSB B93 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
4
28. apr 2022
20:00
SSB
3
B93 2
4
931798
ma02-05 2022
20:30 Vanløse 4 Volvox Vanløse Idrætspark
2
-
2
02. maj 2022
20:30
Vanløse 4
2
Volvox
2
929077
on04-05 2022
19:00 Frem 8 Hellas Valby Idrætspark
10
-
1
04. maj 2022
19:00
Frem 8
10
Hellas
1
929076
on04-05 2022
20:30 B93 2 Fremad Valby 9 B 93 Svanemølleanlæg.
UMH
04. maj 2022
20:30
B93 2
Fremad Valby 9
UMH
929078
fr06-05 2022
18:30 FB 21 SSB Jens Jessens Vej
0
-
2
06. maj 2022
18:30
FB 21
0
SSB
2
929075
07-05 2022
14:30 Nørrebro United 6 FB 28 Nørrebroparken
7
-
4
07. maj 2022
14:30
Nørrebro United 6
7
FB 28
4
931800
ma09-05 2022
18:00 Volvox Frem 8 Lersøparken
0
-
7
09. maj 2022
18:00
Volvox
0
Frem 8
7
929055
ma09-05 2022
19:00 Hellas B93 2 Engdraget
3
-
11
09. maj 2022
19:00
Hellas
3
B93 2
11
931799
on11-05 2022
19:15 Fremad Valby 9 FB 21 Valby Idrætspark
0
-
4
11. maj 2022
19:15
Fremad Valby 9
0
FB 21
4
932515
on11-05 2022
19:30 FB 28 Hellas Jens Jessens Vej
1
-
2
11. maj 2022
19:30
FB 28
1
Hellas
2
932514
to12-05 2022
20:00 SSB Vanløse 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
7
-
2
12. maj 2022
20:00
SSB
7
Vanløse 4
2
932513
15-05 2022
10:00 Nørrebro United 6 B93 2 Nørrebroparken
HHT
15. maj 2022
10:00
Nørrebro United 6
B93 2
HHT
932520
ma16-05 2022
20:30 Vanløse 4 Fremad Valby 9 Vanløse Idrætspark
2
-
4
16. maj 2022
20:30
Vanløse 4
2
Fremad Valby 9
4
932518
on18-05 2022
19:00 Frem 8 SSB Valby Idrætspark
6
-
1
18. maj 2022
19:00
Frem 8
6
SSB
1
932516
on18-05 2022
19:15 Hellas Volvox Engdraget
3
-
4
18. maj 2022
19:15
Hellas
3
Volvox
4
932517
on18-05 2022
20:30 B93 2 FB 28 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
18. maj 2022
20:30
B93 2
FB 28
UHT
932519
22-05 2022
14:00 FB 21 Nørrebro United 6 Jens Jessens Vej
9
-
3
22. maj 2022
14:00
FB 21
9
Nørrebro United 6
3
933011
ti24-05 2022
20:00 SSB Hellas Bavnehøj Idrætsanlæg
UHT
24. maj 2022
20:00
SSB
Hellas
UHT
932521
on25-05 2022
19:15 Fremad Valby 9 Frem 8 Valby Idrætspark
HHT
25. maj 2022
19:15
Fremad Valby 9
Frem 8
HHT
933010
on25-05 2022
20:30 B93 2 FB 21 B 93 Svanemølleanlæg.
8
-
1
25. maj 2022
20:30
B93 2
8
FB 21
1
932522
28-05 2022
16:00 Nørrebro United 6 Vanløse 4 Nørrebroparken
4
-
2
28. maj 2022
16:00
Nørrebro United 6
4
Vanløse 4
2
933991
28-05 2022
16:00 FB 28 Volvox Jens Jessens Vej
0
-
5
28. maj 2022
16:00
FB 28
0
Volvox
5
933992
ma30-05 2022
18:00 Volvox SSB Lersøparken
1
-
3
30. maj 2022
18:00
Volvox
1
SSB
3
933999
ma30-05 2022
20:30 FB 28 FB 21 Jens Jessens Vej
0
-
3
30. maj 2022
20:30
FB 28
0
FB 21
3
934000
ma30-05 2022
20:30 Vanløse 4 B93 2 Vanløse Idrætspark
HHT
30. maj 2022
20:30
Vanløse 4
B93 2
HHT
933996
on01-06 2022
19:00 Frem 8 Nørrebro United 6 Valby Idrætspark
10
-
5
01. jun 2022
19:00
Frem 8
10
Nørrebro United 6
5
933993
to02-06 2022
19:15 Hellas Fremad Valby 9 Engdraget
1
-
3
02. jun 2022
19:15
Hellas
1
Fremad Valby 9
3
929056
on08-06 2022
19:00 Frem 8 FB 21 Valby Idrætspark
2
-
2
08. jun 2022
19:00
Frem 8
2
FB 21
2
934005
11-06 2022
10:00 FB 21 Vanløse 4 Valby Idrætspark
1
-
3
11. jun 2022
10:00
FB 21
1
Vanløse 4
3
934001
11-06 2022
12:30 Fremad Valby 9 Volvox Valby Idrætspark
1
-
2
11. jun 2022
12:30
Fremad Valby 9
1
Volvox
2
934002
11-06 2022
12:30 Nørrebro United 6 Hellas Valby Idrætspark
4
-
7
11. jun 2022
12:30
Nørrebro United 6
4
Hellas
7
934003
11-06 2022
12:30 B93 2 Frem 8 Valby Idrætspark
4
-
6
11. jun 2022
12:30
B93 2
4
Frem 8
6
934004
11-06 2022
12:30 SSB FB 28 Valby Idrætspark
6
-
3
11. jun 2022
12:30
SSB
6
FB 28
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned.

 

Log ind