MENU

Herre Senior 4 7M Forår, P3 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
928980 ma
04-04 2022
Kl. 19:30
VLI Oversidder Jens Jessens Vej
928981
10-04 2022
Kl. 10:00
FC Ryparken 2 Østerbro IF 6 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
928984 ti
19-04 2022
Kl. 20:30
Dankurd IF Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
928983
on
20-04 2022
Kl. 19:00
FC Nyhavn VLI Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
928986 to
21-04 2022
Kl. 21:00
Østerbro IF 6 Frem 7 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
3
928982
23-04 2022
Kl. 13:00
Oversidder FC Ryparken 2
928985
23-04 2022
Kl. 14:00
ØKF HB 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
928990
ma
25-04 2022
Kl. 19:30
VLI Dankurd IF Jens Jessens Vej
6
-
2
928977 ma
25-04 2022
Kl. 20:00
Oversidder FC Nyhavn
928989
fr
29-04 2022
Kl. 19:15
HB 10 Østerbro IF 6 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
2
928991
30-04 2022
Kl. 10:00
FC Ryparken 2 Frem 7 Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
928987
30-04 2022
Kl. 14:00
Oversidder FC Nyhavn
928988
01-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder ØKF
928993 ma
02-05 2022
Kl. 20:30
Dankurd IF Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
928992
on
04-05 2022
Kl. 19:00
FC Nyhavn FC Ryparken 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
928994
to
05-05 2022
Kl. 19:00
Frem 7 HB 10 Frem, Valby IP
5
-
3
928995
to
05-05 2022
Kl. 19:00
ØKF VLI Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
928996 to
05-05 2022
Kl. 21:00
Østerbro IF 6 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
929000 ma
09-05 2022
Kl. 19:30
VLI Østerbro IF 6 Jens Jessens Vej
1
-
1
928999
on
11-05 2022
Kl. 19:00
FC Nyhavn Dankurd IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
8
-
2
928997
14-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder ØKF
928979
15-05 2022
Kl. 12:00
Frem 7 ØKF Frem, Valby IP
5
-
0
928998
15-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Frem 7
929003 ma
16-05 2022
Kl. 20:30
Dankurd IF FC Ryparken 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
4
929004
ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Frem 7 VLI Frem, Valby IP
2
-
1
928978
to
19-05 2022
Kl. 19:30
HB 10 Dankurd IF Fælledparken
7
-
2
929006 to
19-05 2022
Kl. 21:00
Østerbro IF 6 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
929002
22-05 2022
Kl. 12:30
HB 10 Oversidder Fælledparken
929040
ma
23-05 2022
Kl. 19:30
VLI HB 10 Jens Jessens Vej
1
-
3
929039 ma
23-05 2022
Kl. 20:30
Dankurd IF ØKF Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
5
929038 on
25-05 2022
Kl. 19:00
FC Nyhavn Østerbro IF 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
929037
28-05 2022
Kl. 12:00
Oversidder Frem 7
929001
28-05 2022
Kl. 14:30
FC Ryparken 2 HB 10 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
1
929041
28-05 2022
Kl. 22:00
FC Ryparken 2 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
929044 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Frem 7 FC Nyhavn Frem, Valby IP
4
-
3
929046 to
02-06 2022
Kl. 21:00
Østerbro IF 6 Dankurd IF Ryparken Idrætsanlæg
5
-
0
929043
04-06 2022
Kl. 12:30
HB 10 Oversidder Fælledparken
929045
04-06 2022
Kl. 14:30
FC Ryparken 2 ØKF Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
929042
05-06 2022
Kl. 14:00
Oversidder VLI
929005
on
08-06 2022
Kl. 19:00
ØKF FC Nyhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
929052
on
08-06 2022
Kl. 19:30
VLI FC Ryparken 2 Jens Jessens Vej
3
-
4
929050
11-06 2022
Kl. 11:15
Dankurd IF Frem 7 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
929053
11-06 2022
Kl. 12:30
ØKF Østerbro IF 6 Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
929047
11-06 2022
Kl. 12:30
Oversidder Oversidder
929048
11-06 2022
Kl. 12:30
FC Nyhavn HB 10 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned.

 

Log ind