Herre Senior 3 7M Forår, P6 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
633663
ma04-04 2022
18:00 Laddersfield Town HB 4 Valby Idrætspark
0
-
3
04. apr 2022
18:00
Laddersfield Town
0
HB 4
3
633665
ti05-04 2022
18:00 Copenfalster FF FB 16 Lersøparken
5
-
1
05. apr 2022
18:00
Copenfalster FF
5
FB 16
1
633667
on06-04 2022
18:15 Oversidder Prespa
06. apr 2022
18:15
Oversidder
Prespa
633664
on06-04 2022
20:00 Oversidder KB 2
06. apr 2022
20:00
Oversidder
KB 2
633666
09-04 2022
13:15 KFB 2 Skjold 10 Valby Idrætspark
3
-
1
09. apr 2022
13:15
KFB 2
3
Skjold 10
1
633670
on20-04 2022
20:30 KB 2 Laddersfield Town Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
1
20. apr 2022
20:30
KB 2
5
Laddersfield Town
1
633668
to21-04 2022
19:15 Skjold 10 Oversidder Lundehusparken
21. apr 2022
19:15
Skjold 10
Oversidder
633671
fr22-04 2022
19:30 FB 16 Oversidder Jens Jessens Vej
22. apr 2022
19:30
FB 16
Oversidder
633672
23-04 2022
12:00 Prespa Copenfalster FF Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
23. apr 2022
12:00
Prespa
1
Copenfalster FF
3
633669
24-04 2022
13:45 HB 4 KFB 2 Fælledparken
2
-
2
24. apr 2022
13:45
HB 4
2
KFB 2
2
633674
ma25-04 2022
18:00 Laddersfield Town FB 16 Valby Idrætspark
3
-
3
25. apr 2022
18:00
Laddersfield Town
3
FB 16
3
633675
on27-04 2022
20:00 Oversidder Prespa
27. apr 2022
20:00
Oversidder
Prespa
633673
to28-04 2022
19:15 Skjold 10 HB 4 Lundehusparken
2
-
4
28. apr 2022
19:15
Skjold 10
2
HB 4
4
633676
to28-04 2022
20:30 KB 2 KFB 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
3
28. apr 2022
20:30
KB 2
3
KFB 2
3
633677
30-04 2022
16:00 Oversidder Copenfalster FF
30. apr 2022
16:00
Oversidder
Copenfalster FF
633679
ma02-05 2022
20:30 KB 2 Skjold 10 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
3
02. maj 2022
20:30
KB 2
2
Skjold 10
3
633680
ti03-05 2022
18:30 Copenfalster FF Oversidder Lersøparken
03. maj 2022
18:30
Copenfalster FF
Oversidder
633681
07-05 2022
12:00 FB 16 KFB 2 Jens Jessens Vej
9
-
1
07. maj 2022
12:00
FB 16
9
KFB 2
1
633682
07-05 2022
13:15 Prespa Laddersfield Town Ryparken Idrætsanlæg
UHT
07. maj 2022
13:15
Prespa
Laddersfield Town
UHT
633678
07-05 2022
14:30 HB 4 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
07. maj 2022
14:30
HB 4
Oversidder
633684
ma09-05 2022
18:00 Laddersfield Town Copenfalster FF Valby Idrætspark
2
-
4
09. maj 2022
18:00
Laddersfield Town
2
Copenfalster FF
4
633683
to12-05 2022
19:15 Skjold 10 FB 16 Lundehusparken
2
-
5
12. maj 2022
19:15
Skjold 10
2
FB 16
5
633686
14-05 2022
13:45 KFB 2 Prespa Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
3
14. maj 2022
13:45
KFB 2
7
Prespa
3
633687
14-05 2022
14:00 Oversidder Oversidder
14. maj 2022
14:00
Oversidder
Oversidder
633688
ma16-05 2022
20:00 Oversidder Laddersfield Town
16. maj 2022
20:00
Oversidder
Laddersfield Town
633690
ti17-05 2022
18:30 Copenfalster FF KFB 2 Lersøparken
1
-
1
17. maj 2022
18:30
Copenfalster FF
1
KFB 2
1
633689
on18-05 2022
20:30 KB 2 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
18. maj 2022
20:30
KB 2
Oversidder
633691
21-05 2022
12:00 FB 16 HB 4 Jens Jessens Vej
6
-
0
21. maj 2022
12:00
FB 16
6
HB 4
0
633692
22-05 2022
11:15 Prespa Skjold 10 Ryparken Idrætsanlæg
UHT
22. maj 2022
11:15
Prespa
Skjold 10
UHT
633695
ti24-05 2022
20:30 KB 2 FB 16 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
7
24. maj 2022
20:30
KB 2
1
FB 16
7
633697
on25-05 2022
18:15 Oversidder Laddersfield Town
25. maj 2022
18:15
Oversidder
Laddersfield Town
633693
to26-05 2022
14:00 Skjold 10 Copenfalster FF Lersøparken
1
-
2
26. maj 2022
14:00
Skjold 10
1
Copenfalster FF
2
633696
28-05 2022
13:45 KFB 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
28. maj 2022
13:45
KFB 2
Oversidder
633694
28-05 2022
15:00 HB 4 Prespa Fælledparken
1
-
6
28. maj 2022
15:00
HB 4
1
Prespa
6
633698
ma30-05 2022
18:00 Laddersfield Town KFB 2 Valby Idrætspark
3
-
4
30. maj 2022
18:00
Laddersfield Town
3
KFB 2
4
633699
ma30-05 2022
20:00 Oversidder Skjold 10
30. maj 2022
20:00
Oversidder
Skjold 10
633700
ti31-05 2022
18:30 Copenfalster FF HB 4 Lersøparken
9
-
1
31. maj 2022
18:30
Copenfalster FF
9
HB 4
1
633701
ti31-05 2022
20:30 Oversidder FB 16
31. maj 2022
20:30
Oversidder
FB 16
633702
05-06 2022
10:00 KB 2 Prespa Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
4
05. jun 2022
10:00
KB 2
2
Prespa
4
633685
on08-06 2022
19:20 KB 2 HB 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
0
08. jun 2022
19:20
KB 2
3
HB 4
0
633703
11-06 2022
15:00 Skjold 10 Laddersfield Town Valby Idrætspark
5
-
1
11. jun 2022
15:00
Skjold 10
5
Laddersfield Town
1
633704
11-06 2022
15:00 HB 4 Oversidder Valby Idrætspark
11. jun 2022
15:00
HB 4
Oversidder
633705
11-06 2022
15:00 KB 2 Copenfalster FF Valby Idrætspark
3
-
3
11. jun 2022
15:00
KB 2
3
Copenfalster FF
3
633706
11-06 2022
15:00 KFB 2 Oversidder Valby Idrætspark
11. jun 2022
15:00
KFB 2
Oversidder
633707
11-06 2022
15:00 FB 16 Prespa Valby Idrætspark
1
-
6
11. jun 2022
15:00
FB 16
1
Prespa
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de fire dårligste nr. 8 rykker ned

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølg

Log ind