MENU

Herre Senior 3 7M Forår, P5 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
597587
ti
05-04 2022
Kl. 20:30
FB 10 Valby 3 Jens Jessens Vej
0
-
4
597350
on
06-04 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 4 FB 17 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
0
597585
09-04 2022
Kl. 12:00
KFB Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
597705
on
20-04 2022
Kl. 19:00
Valby 3 Fremad Valby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
8
-
0
597699
fr
22-04 2022
Kl. 19:00
FB 17 Østerbro IF 5 Jens Jessens Vej
0
-
4
597590
23-04 2022
Kl. 13:45
Oversidder KFB
597589
24-04 2022
Kl. 11:30
Oversidder FB 10
608852
ma
25-04 2022
Kl. 20:30
Team 2. Sal FB 17 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
1
597267 to
28-04 2022
Kl. 18:00
Oversidder Team 2. Sal
608863
to
28-04 2022
Kl. 19:15
Østerbro IF 5 Valby 3 Fælledparken
0
-
7
609063
to
28-04 2022
Kl. 19:30
FB 10 Fremad Valby 4 Jens Jessens Vej
8
-
1
608998
30-04 2022
Kl. 12:30
KFB GVI Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
597706
01-05 2022
Kl. 11:30
Oversidder Oversidder
609095
on
04-05 2022
Kl. 19:00
Valby 3 Team 2. Sal Kunst, Valby IP, tribunen
9
-
0
609094
fr
06-05 2022
Kl. 18:30
FB 17 KFB Jens Jessens Vej
2
-
1
609065
07-05 2022
Kl. 10:00
GVI Oversidder GVI. Nymosen
609064
07-05 2022
Kl. 13:15
Oversidder FB 10
609098
ma
09-05 2022
Kl. 20:30
Team 2. Sal Fremad Valby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
8
633642
ti
10-05 2022
Kl. 20:30
FB 10 Østerbro IF 5 Jens Jessens Vej
1
-
3
609099 to
12-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder GVI
633641
14-05 2022
Kl. 12:30
KFB Valby 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
9
609097
15-05 2022
Kl. 11:30
Oversidder FB 17
609093
ma
16-05 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 4 Østerbro IF 5 Valby IP, Stadion, kunst
0
-
1
597689 ti
17-05 2022
Kl. 20:15
GVI Team 2. Sal GVI. Nymosen
6
-
1
633645
on
18-05 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 4 KFB Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
2
633647 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Valby 3 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
633646 to
19-05 2022
Kl. 20:30
FB 17 Oversidder Jens Jessens Vej
633644
21-05 2022
Kl. 16:00
GVI FB 10 GVI. Nymosen
2
-
5
633643
22-05 2022
Kl. 14:00
Østerbro IF 5 Team 2. Sal Fælledparken
5
-
2
633652
ti
24-05 2022
Kl. 20:30
FB 10 Team 2. Sal Jens Jessens Vej
10
-
2
633649 on
25-05 2022
Kl. 21:00
Oversidder Valby 3
633650
28-05 2022
Kl. 12:00
GVI FB 17 GVI. Nymosen
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
633651
28-05 2022
Kl. 12:30
KFB Østerbro IF 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
633648
29-05 2022
Kl. 11:30
Oversidder Fremad Valby 4
633653 ma
30-05 2022
Kl. 20:30
Team 2. Sal KFB Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
633656
ti
31-05 2022
Kl. 20:30
FB 10 FB 17 Jens Jessens Vej
1
-
1
633654 on
01-06 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 5 Oversidder Fælledparken
633655 on
01-06 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 4 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
633657
on
01-06 2022
Kl. 19:00
Valby 3 GVI Kunst, Valby IP, tribunen
6
-
2
597349
05-06 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 5 GVI Fælledparken
Udehold taberdømt
633658
11-06 2022
Kl. 15:00
Oversidder Team 2. Sal
633659
11-06 2022
Kl. 15:00
Oversidder Østerbro IF 5
633660
11-06 2022
Kl. 15:00
GVI Fremad Valby 4 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
633661
11-06 2022
Kl. 15:00
KFB FB 10 Valby Idrætspark
2
-
5
633662
11-06 2022
Kl. 15:00
FB 17 Valby 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de fire dårligste nr. 8 rykker ned

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølg

Log ind