Herre Senior 3 7M Forår, P3 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
595804
ma04-04 2022
20:30 FC Randoms 2 HB 5 Valby Idrætspark
5
-
2
04. apr 2022
20:30
FC Randoms 2
5
HB 5
2
596022
ma04-04 2022
22:00 Oversidder KB 3
04. apr 2022
22:00
Oversidder
KB 3
596023
ti05-04 2022
18:00 Skjold 6 FB 15 Lundehusparken
5
-
2
05. apr 2022
18:00
Skjold 6
5
FB 15
2
596025
fr08-04 2022
18:30 FB 9 Fremad Amager 2 Jens Jessens Vej
3
-
2
08. apr 2022
18:30
FB 9
3
Fremad Amager 2
2
596024
09-04 2022
11:00 Amager FF 2 Skjold 9 Kastrup IA ved Diget
6
-
2
09. apr 2022
11:00
Amager FF 2
6
Skjold 9
2
596026
ti19-04 2022
20:30 Skjold 9 FB 9 Lundehusparken
2
-
3
19. apr 2022
20:30
Skjold 9
2
FB 9
3
596030
on20-04 2022
20:00 Fremad Amager 2 Skjold 6 Sundby Idrætspark
3
-
4
20. apr 2022
20:00
Fremad Amager 2
3
Skjold 6
4
596028
on20-04 2022
20:30 KB 3 FC Randoms 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
6
20. apr 2022
20:30
KB 3
1
FC Randoms 2
6
596027
23-04 2022
12:30 HB 5 Amager FF 2 Fælledparken
3
-
8
23. apr 2022
12:30
HB 5
3
Amager FF 2
8
596029
24-04 2022
17:15 FB 15 Oversidder Jens Jessens Vej
24. apr 2022
17:15
FB 15
Oversidder
596032
ma25-04 2022
20:30 FC Randoms 2 FB 15 Valby Idrætspark
17
-
6
25. apr 2022
20:30
FC Randoms 2
17
FB 15
6
596033
ma25-04 2022
22:00 Oversidder Fremad Amager 2
25. apr 2022
22:00
Oversidder
Fremad Amager 2
596031
to28-04 2022
18:00 Skjold 9 HB 5 Lundehusparken
1
-
2
28. apr 2022
18:00
Skjold 9
1
HB 5
2
596034
to28-04 2022
19:00 Amager FF 2 KB 3 Kastrup IA ved Diget
UHT
28. apr 2022
19:00
Amager FF 2
KB 3
UHT
596035
to28-04 2022
19:30 FB 9 Skjold 6 Jens Jessens Vej
UHT
28. apr 2022
19:30
FB 9
Skjold 6
UHT
596040
ma02-05 2022
20:00 Fremad Amager 2 FC Randoms 2 Sundby Idrætspark
1
-
1
02. maj 2022
20:00
Fremad Amager 2
1
FC Randoms 2
1
596038
ti03-05 2022
18:00 Skjold 6 Oversidder Lundehusparken
03. maj 2022
18:00
Skjold 6
Oversidder
596039
on04-05 2022
19:30 FB 15 Amager FF 2 Jens Jessens Vej
2
-
15
04. maj 2022
19:30
FB 15
2
Amager FF 2
15
596037
on04-05 2022
20:30 KB 3 Skjold 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
1
04. maj 2022
20:30
KB 3
0
Skjold 9
1
596036
07-05 2022
12:00 HB 5 FB 9 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
6
07. maj 2022
12:00
HB 5
4
FB 9
6
596042
ma09-05 2022
20:30 FC Randoms 2 Skjold 6 Valby Idrætspark
6
-
6
09. maj 2022
20:30
FC Randoms 2
6
Skjold 6
6
596041
to12-05 2022
18:00 Skjold 9 FB 15 Lundehusparken
6
-
0
12. maj 2022
18:00
Skjold 9
6
FB 15
0
596045
14-05 2022
12:00 FB 9 Oversidder Jens Jessens Vej
14. maj 2022
12:00
FB 9
Oversidder
596043
15-05 2022
11:15 HB 5 KB 3 Fælledparken
0
-
4
15. maj 2022
11:15
HB 5
0
KB 3
4
596046
ma16-05 2022
22:00 Oversidder FC Randoms 2
16. maj 2022
22:00
Oversidder
FC Randoms 2
596048
ti17-05 2022
18:00 Skjold 6 Amager FF 2 Lundehusparken
2
-
6
17. maj 2022
18:00
Skjold 6
2
Amager FF 2
6
596050
on18-05 2022
20:00 Fremad Amager 2 Skjold 9 Sundby Idrætspark
1
-
2
18. maj 2022
20:00
Fremad Amager 2
1
Skjold 9
2
596047
on18-05 2022
20:30 KB 3 FB 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
5
18. maj 2022
20:30
KB 3
0
FB 9
5
596049
to19-05 2022
19:30 FB 15 HB 5 Jens Jessens Vej
3
-
7
19. maj 2022
19:30
FB 15
3
HB 5
7
596053
ma23-05 2022
20:30 KB 3 FB 15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
2
23. maj 2022
20:30
KB 3
5
FB 15
2
596044
to26-05 2022
19:30 Amager FF 2 Fremad Amager 2 Kastrup IA ved Diget
4
-
1
26. maj 2022
19:30
Amager FF 2
4
Fremad Amager 2
1
596055
fr27-05 2022
19:45 FB 9 FC Randoms 2 Jens Jessens Vej
1
-
3
27. maj 2022
19:45
FB 9
1
FC Randoms 2
3
596054
28-05 2022
14:00 Amager FF 2 Oversidder Kastrup IA ved Diget
28. maj 2022
14:00
Amager FF 2
Oversidder
596052
29-05 2022
11:15 HB 5 Fremad Amager 2 Fælledparken
5
-
2
29. maj 2022
11:15
HB 5
5
Fremad Amager 2
2
596057
ma30-05 2022
22:00 Oversidder Skjold 9
30. maj 2022
22:00
Oversidder
Skjold 9
596058
ti31-05 2022
18:00 Skjold 6 HB 5 Lundehusparken
1
-
4
31. maj 2022
18:00
Skjold 6
1
HB 5
4
596060
on01-06 2022
20:00 Fremad Amager 2 KB 3 Sundby Idrætspark
4
-
3
01. jun 2022
20:00
Fremad Amager 2
4
KB 3
3
596056
to02-06 2022
19:30 Amager FF 2 FC Randoms 2 Kastrup IA ved Diget
6
-
0
02. jun 2022
19:30
Amager FF 2
6
FC Randoms 2
0
596051
to02-06 2022
20:30 Skjold 9 Skjold 6 Lundehusparken
5
-
0
02. jun 2022
20:30
Skjold 9
5
Skjold 6
0
596059
fr03-06 2022
18:30 FB 9 FB 15 Jens Jessens Vej
9
-
2
03. jun 2022
18:30
FB 9
9
FB 15
2
596065
11-06 2022
13:45 FB 15 Fremad Amager 2 Valby Idrætspark
3
-
5
11. jun 2022
13:45
FB 15
3
Fremad Amager 2
5
596061
11-06 2022
15:00 Skjold 9 FC Randoms 2 Valby Idrætspark
2
-
3
11. jun 2022
15:00
Skjold 9
2
FC Randoms 2
3
596062
11-06 2022
15:00 HB 5 Oversidder Valby Idrætspark
11. jun 2022
15:00
HB 5
Oversidder
596063
11-06 2022
15:00 KB 3 Skjold 6 Valby Idrætspark
UHT
11. jun 2022
15:00
KB 3
Skjold 6
UHT
596064
11-06 2022
15:00 Amager FF 2 FB 9 Valby Idrætspark
2
-
3
11. jun 2022
15:00
Amager FF 2
2
FB 9
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de fire dårligste nr. 8 rykker ned

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølg

Log ind