Herre Senior 2 7M Forår, P3 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
591968
ma04-04 2022
19:15 RPIF Nørrebro United 5 Valby Idrætspark
3
-
3
04. apr 2022
19:15
RPIF
3
Nørrebro United 5
3
591970
ma04-04 2022
20:30 Valby Skjold 3 Valby Idrætspark
0
-
1
04. apr 2022
20:30
Valby
0
Skjold 3
1
591969
on06-04 2022
19:15 Fremad Valby 3 Stefan 4 Valby Idrætspark
7
-
3
06. apr 2022
19:15
Fremad Valby 3
7
Stefan 4
3
592122
to07-04 2022
20:30 FB 5 Østerbro IF 4 Jens Jessens Vej
0
-
0
07. apr 2022
20:30
FB 5
0
Østerbro IF 4
0
591967
ma11-04 2022
22:00 Oversidder Oversidder
11. apr 2022
22:00
Oversidder
Oversidder
592124
ma18-04 2022
19:15 Oversidder Valby
18. apr 2022
19:15
Oversidder
Valby
592191
ti19-04 2022
18:00 Østerbro IF 4 Fremad Valby 3 Fælledparken
2
-
1
19. apr 2022
18:00
Østerbro IF 4
2
Fremad Valby 3
1
592190
to21-04 2022
19:00 Stefan 4 RPIF Rådvadsvej
3
-
3
21. apr 2022
19:00
Stefan 4
3
RPIF
3
592125
23-04 2022
14:30 Nørrebro United 5 Oversidder Nørrebroparken
23. apr 2022
14:30
Nørrebro United 5
Oversidder
592123
24-04 2022
12:45 Skjold 3 FB 5 Lundehusparken
1
-
1
24. apr 2022
12:45
Skjold 3
1
FB 5
1
592238
ma25-04 2022
19:15 RPIF Østerbro IF 4 Valby Idrætspark
2
-
5
25. apr 2022
19:15
RPIF
2
Østerbro IF 4
5
592239
ma25-04 2022
20:15 Valby Nørrebro United 5 Valby Idrætspark
0
-
2
25. apr 2022
20:15
Valby
0
Nørrebro United 5
2
592193
ma25-04 2022
22:00 Oversidder Stefan 4
25. apr 2022
22:00
Oversidder
Stefan 4
592240
ti26-04 2022
20:30 FB 5 Fremad Valby 3 Jens Jessens Vej
2
-
2
26. apr 2022
20:30
FB 5
2
Fremad Valby 3
2
592192
01-05 2022
12:45 Skjold 3 Oversidder Lundehusparken
01. maj 2022
12:45
Skjold 3
Oversidder
592241
ma02-05 2022
19:15 Oversidder FB 5
02. maj 2022
19:15
Oversidder
FB 5
592243
on04-05 2022
19:15 Fremad Valby 3 RPIF Valby Idrætspark
2
-
2
04. maj 2022
19:15
Fremad Valby 3
2
RPIF
2
592242
07-05 2022
13:00 Nørrebro United 5 Skjold 3 Nørrebroparken
3
-
2
07. maj 2022
13:00
Nørrebro United 5
3
Skjold 3
2
592245
07-05 2022
13:00 Østerbro IF 4 Oversidder Fælledparken
07. maj 2022
13:00
Østerbro IF 4
Oversidder
592332
ma09-05 2022
19:15 Oversidder Nørrebro United 5
09. maj 2022
19:15
Oversidder
Nørrebro United 5
592333
ma09-05 2022
20:15 Valby Østerbro IF 4 Valby Idrætspark
3
-
1
09. maj 2022
20:15
Valby
3
Østerbro IF 4
1
592331
ma09-05 2022
22:00 Oversidder Fremad Valby 3
09. maj 2022
22:00
Oversidder
Fremad Valby 3
592334
on11-05 2022
19:30 FB 5 RPIF Jens Jessens Vej
4
-
2
11. maj 2022
19:30
FB 5
4
RPIF
2
592335
ma16-05 2022
19:15 RPIF Oversidder Valby Idrætspark
16. maj 2022
19:15
RPIF
Oversidder
592368
on18-05 2022
19:15 Fremad Valby 3 Valby Valby Idrætspark
9
-
4
18. maj 2022
19:15
Fremad Valby 3
9
Valby
4
592370
to19-05 2022
18:00 Østerbro IF 4 Skjold 3 Fælledparken
3
-
5
19. maj 2022
18:00
Østerbro IF 4
3
Skjold 3
5
592367
21-05 2022
13:00 Nørrebro United 5 FB 5 Nørrebroparken
2
-
2
21. maj 2022
13:00
Nørrebro United 5
2
FB 5
2
592372
ma23-05 2022
19:15 Oversidder Østerbro IF 4
23. maj 2022
19:15
Oversidder
Østerbro IF 4
592383
ma23-05 2022
20:15 Valby RPIF Valby Idrætspark
2
-
0
23. maj 2022
20:15
Valby
2
RPIF
0
592384
fr27-05 2022
18:30 FB 5 Oversidder Jens Jessens Vej
27. maj 2022
18:30
FB 5
Oversidder
592382
28-05 2022
13:00 Nørrebro United 5 Stefan 4 Nørrebroparken
4
-
5
28. maj 2022
13:00
Nørrebro United 5
4
Stefan 4
5
592371
29-05 2022
12:45 Skjold 3 Fremad Valby 3 Lundehusparken
3
-
2
29. maj 2022
12:45
Skjold 3
3
Fremad Valby 3
2
592386
ma30-05 2022
19:15 RPIF Skjold 3 Valby Idrætspark
1
-
2
30. maj 2022
19:15
RPIF
1
Skjold 3
2
592385
ma30-05 2022
22:00 Oversidder Valby
30. maj 2022
22:00
Oversidder
Valby
592387
on01-06 2022
19:15 Fremad Valby 3 Oversidder Valby Idrætspark
01. jun 2022
19:15
Fremad Valby 3
Oversidder
592330
to02-06 2022
18:00 Skjold 3 Stefan 4 Lundehusparken
2
-
1
02. jun 2022
18:00
Skjold 3
2
Stefan 4
1
592429
fr03-06 2022
19:45 FB 5 Stefan 4 Jens Jessens Vej
7
-
1
03. jun 2022
19:45
FB 5
7
Stefan 4
1
592430
05-06 2022
16:00 Østerbro IF 4 Nørrebro United 5 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
2
05. jun 2022
16:00
Østerbro IF 4
0
Nørrebro United 5
2
592244
ma06-06 2022
19:00 Stefan 4 Valby Rådvadsvej
HHT
06. jun 2022
19:00
Stefan 4
Valby
HHT
592369
to09-06 2022
19:00 Stefan 4 Oversidder Rådvadsvej
09. jun 2022
19:00
Stefan 4
Oversidder
592434
11-06 2022
13:45 Valby FB 5 Valby Idrætspark
2
-
0
11. jun 2022
13:45
Valby
2
FB 5
0
592462
11-06 2022
16:15 Stefan 4 Østerbro IF 4 Valby Idrætspark
HHT
11. jun 2022
16:15
Stefan 4
Østerbro IF 4
HHT
592431
11-06 2022
16:15 Skjold 3 Oversidder Valby Idrætspark
11. jun 2022
16:15
Skjold 3
Oversidder
592432
11-06 2022
16:15 Oversidder RPIF
11. jun 2022
16:15
Oversidder
RPIF
592433
11-06 2022
16:15 Nørrebro United 5 Fremad Valby 3 Valby Idrætspark
HUMH
11. jun 2022
16:15
Nørrebro United 5
Fremad Valby 3
HUMH
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

 

Log ind