Herre Senior 2 7M Forår, P2 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
591663
09-04 2022
15:00 Hekla FC Breeze Hekla Park
5
-
2
09. apr 2022
15:00
Hekla
5
FC Breeze
2
591664
09-04 2022
16:00 FA 2000 2 FC Nanoq Jens Jessens Vej
1
-
2
09. apr 2022
16:00
FA 2000 2
1
FC Nanoq
2
591665
10-04 2022
13:00 Nørrebro United 4 Stefan 5 Nørrebroparken
2
-
1
10. apr 2022
13:00
Nørrebro United 4
2
Stefan 5
1
591667
10-04 2022
14:00 FB 3 Valby 2 Jens Jessens Vej
4
-
3
10. apr 2022
14:00
FB 3
4
Valby 2
3
591666
10-04 2022
17:30 Østerbro IF 3 Skjold Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
10. apr 2022
17:30
Østerbro IF 3
1
Skjold
3
591669
ma18-04 2022
19:15 FC Breeze Østerbro IF 3 Valby Idrætspark
5
-
1
18. apr 2022
19:15
FC Breeze
5
Østerbro IF 3
1
591671
ti19-04 2022
18:00 Stefan 5 FA 2000 2 Rådvadsvej
4
-
4
19. apr 2022
18:00
Stefan 5
4
FA 2000 2
4
591697
on20-04 2022
19:00 Valby 2 Nørrebro United 4 Valby Idrætspark
3
-
2
20. apr 2022
19:00
Valby 2
3
Nørrebro United 4
2
591670
on20-04 2022
19:15 FC Nanoq Hekla Valby Idrætspark
2
-
3
20. apr 2022
19:15
FC Nanoq
2
Hekla
3
591668
23-04 2022
11:30 Skjold FB 3 Lundehusparken
1
-
0
23. apr 2022
11:30
Skjold
1
FB 3
0
591707
to28-04 2022
20:30 FB 3 Nørrebro United 4 Jens Jessens Vej
4
-
1
28. apr 2022
20:30
FB 3
4
Nørrebro United 4
1
591699
30-04 2022
11:30 Skjold FC Breeze Lundehusparken
2
-
2
30. apr 2022
11:30
Skjold
2
FC Breeze
2
591701
30-04 2022
15:30 Hekla Stefan 5 Hekla Park
2
-
1
30. apr 2022
15:30
Hekla
2
Stefan 5
1
591703
30-04 2022
16:00 FA 2000 2 Valby 2 Jens Jessens Vej
9
-
0
30. apr 2022
16:00
FA 2000 2
9
Valby 2
0
591705
01-05 2022
16:00 Østerbro IF 3 FC Nanoq Ryparken Idrætsanlæg
4
-
3
01. maj 2022
16:00
Østerbro IF 3
4
FC Nanoq
3
591747
ma02-05 2022
19:15 FC Breeze FB 3 Valby Idrætspark
3
-
4
02. maj 2022
19:15
FC Breeze
3
FB 3
4
591751
on04-05 2022
19:00 Valby 2 Hekla Valby Idrætspark
0
-
1
04. maj 2022
19:00
Valby 2
0
Hekla
1
591748
on04-05 2022
19:15 FC Nanoq Skjold Valby Idrætspark
6
-
1
04. maj 2022
19:15
FC Nanoq
6
Skjold
1
591750
07-05 2022
13:00 Stefan 5 Østerbro IF 3 Rådvadsvej
5
-
1
07. maj 2022
13:00
Stefan 5
5
Østerbro IF 3
1
591749
08-05 2022
13:45 Nørrebro United 4 FA 2000 2 Nørrebroparken
3
-
3
08. maj 2022
13:45
Nørrebro United 4
3
FA 2000 2
3
591754
ma09-05 2022
19:15 FC Breeze FC Nanoq Valby Idrætspark
5
-
1
09. maj 2022
19:15
FC Breeze
5
FC Nanoq
1
591753
14-05 2022
16:00 Hekla Nørrebro United 4 Hekla Park
3
-
5
14. maj 2022
16:00
Hekla
3
Nørrebro United 4
5
591757
15-05 2022
12:00 FB 3 FA 2000 2 Jens Jessens Vej
9
-
0
15. maj 2022
12:00
FB 3
9
FA 2000 2
0
591755
15-05 2022
17:30 Østerbro IF 3 Valby 2 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
15. maj 2022
17:30
Østerbro IF 3
1
Valby 2
1
591773
on18-05 2022
19:00 Valby 2 Skjold Valby Idrætspark
0
-
4
18. maj 2022
19:00
Valby 2
0
Skjold
4
591762
on18-05 2022
19:15 FC Nanoq FB 3 Valby Idrætspark
3
-
4
18. maj 2022
19:15
FC Nanoq
3
FB 3
4
591772
fr20-05 2022
18:00 Stefan 5 FC Breeze Rådvadsvej
UHT
20. maj 2022
18:00
Stefan 5
FC Breeze
UHT
591771
21-05 2022
14:30 Nørrebro United 4 Østerbro IF 3 Nørrebroparken
3
-
3
21. maj 2022
14:30
Nørrebro United 4
3
Østerbro IF 3
3
591761
21-05 2022
16:00 FA 2000 2 Hekla Jens Jessens Vej
5
-
3
21. maj 2022
16:00
FA 2000 2
5
Hekla
3
591775
ma23-05 2022
19:15 FC Breeze Valby 2 Valby Idrætspark
2
-
2
23. maj 2022
19:15
FC Breeze
2
Valby 2
2
591835
ti24-05 2022
18:00 Østerbro IF 3 FA 2000 2 Fælledparken
3
-
7
24. maj 2022
18:00
Østerbro IF 3
3
FA 2000 2
7
591776
on25-05 2022
19:15 FC Nanoq Stefan 5 Valby Idrætspark
1
-
2
25. maj 2022
19:15
FC Nanoq
1
Stefan 5
2
591774
28-05 2022
11:30 Skjold Nørrebro United 4 Lundehusparken
6
-
2
28. maj 2022
11:30
Skjold
6
Nørrebro United 4
2
591836
28-05 2022
14:00 FB 3 Hekla Jens Jessens Vej
3
-
0
28. maj 2022
14:00
FB 3
3
Hekla
0
591898
on01-06 2022
19:00 Valby 2 FC Nanoq Valby Idrætspark
1
-
3
01. jun 2022
19:00
Valby 2
1
FC Nanoq
3
591752
on01-06 2022
19:30 Skjold Stefan 5 Fælledparken
0
-
2
01. jun 2022
19:30
Skjold
0
Stefan 5
2
591837
04-06 2022
16:00 Hekla Østerbro IF 3 Hekla Park
UHT
04. jun 2022
16:00
Hekla
Østerbro IF 3
UHT
591838
04-06 2022
16:00 FA 2000 2 Skjold Jens Jessens Vej
1
-
2
04. jun 2022
16:00
FA 2000 2
1
Skjold
2
591896
05-06 2022
13:00 Nørrebro United 4 FC Breeze Nørrebroparken
4
-
4
05. jun 2022
13:00
Nørrebro United 4
4
FC Breeze
4
591897
05-06 2022
14:00 FB 3 Stefan 5 Jens Jessens Vej
2
-
4
05. jun 2022
14:00
FB 3
2
Stefan 5
4
591920
fr10-06 2022
18:00 FC Breeze FA 2000 2 Valby Idrætspark
UHHT
10. jun 2022
18:00
FC Breeze
FA 2000 2
UHHT
591899
11-06 2022
13:45 Skjold Hekla Valby Idrætspark
3
-
5
11. jun 2022
13:45
Skjold
3
Hekla
5
591921
11-06 2022
13:45 FC Nanoq Nørrebro United 4 Valby Idrætspark
0
-
6
11. jun 2022
13:45
FC Nanoq
0
Nørrebro United 4
6
591922
11-06 2022
13:45 Østerbro IF 3 FB 3 Valby Idrætspark
0
-
3
11. jun 2022
13:45
Østerbro IF 3
0
FB 3
3
591923
11-06 2022
13:45 Stefan 5 Valby 2 Valby Idrætspark
8
-
1
11. jun 2022
13:45
Stefan 5
8
Valby 2
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

 

Log ind