MENU

Serie 4, P2/7 Forår, P5 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
448846
02-04 2022
Kl. 12:00
Amager FF 3 B 1903 6 Kastrup IA ved Diget
2
-
1
440975
03-04 2022
Kl. 14:00
KB 5 KFB 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
1
448844
03-04 2022
Kl. 14:00
HB 7 FA 2000 9 Kunst, Fælledparken
1
-
5
448845
03-04 2022
Kl. 16:00
Union 4 Oversidder Genforeningspladsen
448989
03-04 2022
Kl. 16:00
Frem 3 Kastrup 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
1
448994
09-04 2022
Kl. 16:00
Kastrup 3 Union 4 Kastrup IA ved Diget
2
-
5
448992
10-04 2022
Kl. 12:00
FA 2000 9 KB 5 Jens Jessens Vej
2
-
2
448993
10-04 2022
Kl. 12:00
Oversidder HB 7
Udehold taberdømt
448990
10-04 2022
Kl. 15:30
B 1903 6 Frem 3 B1903
5
-
1
448991
10-04 2022
Kl. 16:00
KFB 3 Amager FF 3 Sundby Idrætspark
0
-
2
482049
ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Amager FF 3 FA 2000 9 Kastrup IA ved Diget
2
-
3
490234
ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Frem 3 Union 4 Frem, Valby IP
4
-
3
482047 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
KB 5 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
448997
ma
18-04 2022
Kl. 16:00
B 1903 6 KFB 3 B1903
3
-
2
449000
23-04 2022
Kl. 12:00
Kastrup 3 KB 5 Kastrup IA ved Røllikevej
Hjemmehold taberdømt
448999
24-04 2022
Kl. 12:00
Oversidder Amager FF 3
512134
24-04 2022
Kl. 12:00
FA 2000 9 B 1903 6 Jens Jessens Vej
0
-
2
448998
24-04 2022
Kl. 14:00
Union 4 HB 7 Genforeningspladsen
Udehold taberdømt
490235
24-04 2022
Kl. 16:00
KFB 3 Frem 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
449001
08-05 2022
Kl. 10:00
B 1903 6 Oversidder B1903
449004
08-05 2022
Kl. 14:00
KB 5 Union 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Hjemmehold taberdømt
501348
08-05 2022
Kl. 14:00
Frem 3 HB 7 Frem, Valby IP
Udehold taberdømt
501346
08-05 2022
Kl. 16:00
KFB 3 FA 2000 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
482048 on
11-05 2022
Kl. 19:30
HB 7 Kastrup 3 Fælledparken
Udehold taberdømt
512767
21-05 2022
Kl. 14:00
Kastrup 3 B 1903 6 Kastrup IA ved Røllikevej
1
-
4
501375
22-05 2022
Kl. 12:00
FA 2000 9 Frem 3 Jens Jessens Vej
6
-
0
501377
22-05 2022
Kl. 14:00
Union 4 Amager FF 3 Genforeningspladsen
2
-
2
512766
22-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder KFB 3
501370
22-05 2022
Kl. 16:00
HB 7 KB 5 Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
512908
28-05 2022
Kl. 12:00
Amager FF 3 HB 7 Kastrup IA ved Diget
Udehold taberdømt
512906
29-05 2022
Kl. 12:00
FA 2000 9 Oversidder Jens Jessens Vej
512909
29-05 2022
Kl. 16:00
Frem 3 KB 5 Frem, Valby IP
1
-
4
512769
29-05 2022
Kl. 16:00
B 1903 6 Union 4 B1903
4
-
2
512770
29-05 2022
Kl. 16:00
KFB 3 Kastrup 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
4
513664 on
01-06 2022
Kl. 19:00
Kastrup 3 FA 2000 9 Kastrup IA ved Røllikevej
1
-
1
513153
05-06 2022
Kl. 12:00
Union 4 KFB 3 Genforeningspladsen
3
-
4
513663
05-06 2022
Kl. 14:00
Frem 3 Oversidder Frem, Valby IP
512916
05-06 2022
Kl. 14:00
KB 5 Amager FF 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
1
513152
05-06 2022
Kl. 16:00
HB 7 B 1903 6 Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
501347
11-06 2022
Kl. 12:00
Amager FF 3 Kastrup 3 Kastrup IA ved Diget
3
-
1
513665 to
16-06 2022
Kl. 19:00
KB 5 B 1903 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
2
513666
18-06 2022
Kl. 16:00
KFB 3 HB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
513668
18-06 2022
Kl. 16:00
FA 2000 9 Union 4 Jens Jessens Vej
3
-
4
514092
18-06 2022
Kl. 16:00
Amager FF 3 Frem 3 Kastrup IA ved Diget
7
-
1
514193
18-06 2022
Kl. 16:00
Oversidder Kastrup 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 7 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 10 i puljerne 2 - 7 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 2 efter foråret 2022.

Log ind