Kvinde Senior 1 7M Efterår, P2 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
355413
ti23-08 2022
18:00 FC Udfordringen Oversidder Valby Idrætspark
23. aug 2022
18:00
FC Udfordringen
Oversidder
355417
ti23-08 2022
18:00 Rikken Copenfalster FF Valby Idrætspark
3
-
2
23. aug 2022
18:00
Rikken
3
Copenfalster FF
2
355414
on24-08 2022
18:00 Fremad Valby AB Tårnby Valby Idrætspark
0
-
0
24. aug 2022
18:00
Fremad Valby
0
AB Tårnby
0
355415
27-08 2022
13:00 Nørrebro United 2 Østerbro IF 2 Nørrebroparken
2
-
1
27. aug 2022
13:00
Nørrebro United 2
2
Østerbro IF 2
1
355416
28-08 2022
11:30 Skjold B 1908 Lundehusparken
1
-
8
28. aug 2022
11:30
Skjold
1
B 1908
8
355419
ma29-08 2022
19:00 Oversidder Skjold
29. aug 2022
19:00
Oversidder
Skjold
355421
ti30-08 2022
18:00 Østerbro IF 2 Fremad Valby Fælledparken
1
-
0
30. aug 2022
18:00
Østerbro IF 2
1
Fremad Valby
0
355422
ti30-08 2022
18:00 Copenfalster FF Nørrebro United 2 Lersøparken
3
-
0
30. aug 2022
18:00
Copenfalster FF
3
Nørrebro United 2
0
355418
ti30-08 2022
19:35 B 1908 Rikken Sundby Idrætspark
0
-
1
30. aug 2022
19:35
B 1908
0
Rikken
1
355420
to01-09 2022
19:45 AB Tårnby FC Udfordringen Tårnby Stadion
3
-
0
01. sep 2022
19:45
AB Tårnby
3
FC Udfordringen
0
355424
ti06-09 2022
18:00 FC Udfordringen Østerbro IF 2 Valby Idrætspark
2
-
4
06. sep 2022
18:00
FC Udfordringen
2
Østerbro IF 2
4
355427
ti06-09 2022
18:00 Rikken Nørrebro United 2 Valby Idrætspark
0
-
5
06. sep 2022
18:00
Rikken
0
Nørrebro United 2
5
355423
ti06-09 2022
19:35 B 1908 Oversidder Sundby Idrætspark
06. sep 2022
19:35
B 1908
Oversidder
355425
on07-09 2022
18:00 Fremad Valby Copenfalster FF Valby Idrætspark
1
-
5
07. sep 2022
18:00
Fremad Valby
1
Copenfalster FF
5
355426
to08-09 2022
19:15 Skjold AB Tårnby Lundehusparken
3
-
0
08. sep 2022
19:15
Skjold
3
AB Tårnby
0
355428
ma12-09 2022
19:00 Oversidder Rikken
12. sep 2022
19:00
Oversidder
Rikken
355432
on14-09 2022
18:00 Copenfalster FF FC Udfordringen Lersøparken
3
-
0
14. sep 2022
18:00
Copenfalster FF
3
FC Udfordringen
0
355429
to15-09 2022
19:45 AB Tårnby B 1908 Tårnby Stadion
0
-
0
15. sep 2022
19:45
AB Tårnby
0
B 1908
0
355430
17-09 2022
14:30 Nørrebro United 2 Fremad Valby Nørrebroparken
4
-
1
17. sep 2022
14:30
Nørrebro United 2
4
Fremad Valby
1
355431
18-09 2022
14:15 Østerbro IF 2 Skjold Fælledparken
1
-
0
18. sep 2022
14:15
Østerbro IF 2
1
Skjold
0
355435
ma19-09 2022
19:00 Oversidder AB Tårnby
19. sep 2022
19:00
Oversidder
AB Tårnby
355434
ti20-09 2022
18:00 FC Udfordringen Nørrebro United 2 Valby Idrætspark
0
-
5
20. sep 2022
18:00
FC Udfordringen
0
Nørrebro United 2
5
355437
ti20-09 2022
18:00 Rikken Fremad Valby Valby Idrætspark
4
-
3
20. sep 2022
18:00
Rikken
4
Fremad Valby
3
355433
ti20-09 2022
19:35 B 1908 Østerbro IF 2 Sundby Idrætspark
4
-
0
20. sep 2022
19:35
B 1908
4
Østerbro IF 2
0
355436
25-09 2022
11:30 Skjold Copenfalster FF Lundehusparken
2
-
0
25. sep 2022
11:30
Skjold
2
Copenfalster FF
0
355442
on28-09 2022
17:45 Copenfalster FF B 1908 Lersøparken
0
-
6
28. sep 2022
17:45
Copenfalster FF
0
B 1908
6
355438
on28-09 2022
18:00 Fremad Valby FC Udfordringen Valby Idrætspark
6
-
0
28. sep 2022
18:00
Fremad Valby
6
FC Udfordringen
0
355439
to29-09 2022
19:45 AB Tårnby Rikken Tårnby Stadion
5
-
0
29. sep 2022
19:45
AB Tårnby
5
Rikken
0
355441
02-10 2022
14:00 Østerbro IF 2 Oversidder Fælledparken
02. okt 2022
14:00
Østerbro IF 2
Oversidder
355444
ma03-10 2022
19:00 Oversidder Copenfalster FF
03. okt 2022
19:00
Oversidder
Copenfalster FF
355447
ti04-10 2022
18:00 Rikken FC Udfordringen Valby Idrætspark
UHT
04. okt 2022
18:00
Rikken
FC Udfordringen
UHT
355443
ti04-10 2022
19:35 B 1908 Nørrebro United 2 Sundby Idrætspark
3
-
2
04. okt 2022
19:35
B 1908
3
Nørrebro United 2
2
355445
to06-10 2022
19:45 AB Tårnby Østerbro IF 2 Tårnby Stadion
6
-
1
06. okt 2022
19:45
AB Tårnby
6
Østerbro IF 2
1
355446
09-10 2022
11:30 Skjold Fremad Valby Lundehusparken
5
-
1
09. okt 2022
11:30
Skjold
5
Fremad Valby
1
355448
ti11-10 2022
18:00 FC Udfordringen Skjold Valby Idrætspark
1
-
3
11. okt 2022
18:00
FC Udfordringen
1
Skjold
3
355451
ti11-10 2022
18:00 Rikken Østerbro IF 2 Valby Idrætspark
4
-
1
11. okt 2022
18:00
Rikken
4
Østerbro IF 2
1
355449
on12-10 2022
18:00 Fremad Valby B 1908 Valby Idrætspark
1
-
3
12. okt 2022
18:00
Fremad Valby
1
B 1908
3
355450
15-10 2022
13:00 Nørrebro United 2 Oversidder Nørrebroparken
15. okt 2022
13:00
Nørrebro United 2
Oversidder
355440
16-10 2022
11:30 Nørrebro United 2 Skjold Nørrebroparken
1
-
0
16. okt 2022
11:30
Nørrebro United 2
1
Skjold
0
355454
ma24-10 2022
19:00 Oversidder Fremad Valby
24. okt 2022
19:00
Oversidder
Fremad Valby
355456
ti25-10 2022
18:00 Skjold Rikken Lundehusparken
6
-
0
25. okt 2022
18:00
Skjold
6
Rikken
0
355453
ti25-10 2022
19:35 B 1908 FC Udfordringen Sundby Idrætspark
4
-
0
25. okt 2022
19:35
B 1908
4
FC Udfordringen
0
355452
ti25-10 2022
20:30 Copenfalster FF AB Tårnby Valby Idrætspark
2
-
6
25. okt 2022
20:30
Copenfalster FF
2
AB Tårnby
6
355455
to27-10 2022
19:45 AB Tårnby Nørrebro United 2 Tårnby Stadion
1
-
2
27. okt 2022
19:45
AB Tårnby
1
Nørrebro United 2
2
355457
30-10 2022
14:15 Østerbro IF 2 Copenfalster FF Fælledparken
4
-
1
30. okt 2022
14:15
Østerbro IF 2
4
Copenfalster FF
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned

Log ind