Herre Senior 4 7M Efterår, P5 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
356002
ma22-08 2022
20:30 Copenhagen Foxes Fremad Valby 8 Valby Idrætspark
3
-
2
22. aug 2022
20:30
Copenhagen Foxes
3
Fremad Valby 8
2
356004
ma22-08 2022
22:00 Frem 6 Oversidder Valby Idrætspark
22. aug 2022
22:00
Frem 6
Oversidder
356005
ti23-08 2022
18:00 Skjold 12 FA 2000 7 Lundehusparken
1
-
9
23. aug 2022
18:00
Skjold 12
1
FA 2000 7
9
356006
fr26-08 2022
20:15 FB 26 FB 28 Jens Jessens Vej
1
-
1
26. aug 2022
20:15
FB 26
1
FB 28
1
356003
27-08 2022
10:00 ØKF 3 Polyteknisk FK Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
27. aug 2022
10:00
ØKF 3
Polyteknisk FK
UHT
356009
ma29-08 2022
20:30 Polyteknisk FK Copenhagen Foxes Valby Idrætspark
5
-
3
29. aug 2022
20:30
Polyteknisk FK
5
Copenhagen Foxes
3
356010
ma29-08 2022
22:00 Oversidder ØKF 3
29. aug 2022
22:00
Oversidder
ØKF 3
356008
on31-08 2022
18:00 Fremad Valby 8 Skjold 12 Valby Idrætspark
16
-
0
31. aug 2022
18:00
Fremad Valby 8
16
Skjold 12
0
356011
to01-09 2022
17:45 FB 28 Frem 6 Jens Jessens Vej
6
-
1
01. sep 2022
17:45
FB 28
6
Frem 6
1
356007
03-09 2022
16:00 FA 2000 7 FB 26 Jens Jessens Vej
5
-
4
03. sep 2022
16:00
FA 2000 7
5
FB 26
4
356013
ma05-09 2022
20:30 Copenhagen Foxes Oversidder Valby Idrætspark
05. sep 2022
20:30
Copenhagen Foxes
Oversidder
356015
ti06-09 2022
18:00 Skjold 12 Polyteknisk FK Lundehusparken
3
-
5
06. sep 2022
18:00
Skjold 12
3
Polyteknisk FK
5
356014
on07-09 2022
18:45 ØKF 3 FB 28 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
5
07. sep 2022
18:45
ØKF 3
4
FB 28
5
356012
10-09 2022
16:00 FA 2000 7 Fremad Valby 8 Jens Jessens Vej
2
-
3
10. sep 2022
16:00
FA 2000 7
2
Fremad Valby 8
3
356018
ma12-09 2022
20:30 Polyteknisk FK FA 2000 7 Valby Idrætspark
2
-
4
12. sep 2022
20:30
Polyteknisk FK
2
FA 2000 7
4
356020
ma12-09 2022
22:00 Oversidder Skjold 12
12. sep 2022
22:00
Oversidder
Skjold 12
356017
on14-09 2022
18:00 Fremad Valby 8 FB 26 Valby Idrætspark
5
-
0
14. sep 2022
18:00
Fremad Valby 8
5
FB 26
0
356019
17-09 2022
12:30 Frem 6 ØKF 3 Valby Idrætspark
3
-
6
17. sep 2022
12:30
Frem 6
3
ØKF 3
6
356021
18-09 2022
16:00 FB 28 Copenhagen Foxes Jens Jessens Vej
8
-
0
18. sep 2022
16:00
FB 28
8
Copenhagen Foxes
0
356016
on21-09 2022
20:30 Frem 6 FB 26 Valby Idrætspark
0
-
7
21. sep 2022
20:30
Frem 6
0
FB 26
7
356023
ma26-09 2022
20:30 Polyteknisk FK FB 26 Valby Idrætspark
3
-
10
26. sep 2022
20:30
Polyteknisk FK
3
FB 26
10
356025
ma26-09 2022
22:00 Oversidder Fremad Valby 8
26. sep 2022
22:00
Oversidder
Fremad Valby 8
356026
ti27-09 2022
20:30 FB 28 FA 2000 7 Jens Jessens Vej
3
-
2
27. sep 2022
20:30
FB 28
3
FA 2000 7
2
356022
01-10 2022
10:00 ØKF 3 Copenhagen Foxes Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
1
01. okt 2022
10:00
ØKF 3
7
Copenhagen Foxes
1
356024
02-10 2022
12:00 Frem 6 Skjold 12 Valby Idrætspark
3
-
2
02. okt 2022
12:00
Frem 6
3
Skjold 12
2
356029
ma03-10 2022
20:30 Polyteknisk FK Oversidder Valby Idrætspark
03. okt 2022
20:30
Polyteknisk FK
Oversidder
356030
ti04-10 2022
18:00 Skjold 12 ØKF 3 Lundehusparken
0
-
9
04. okt 2022
18:00
Skjold 12
0
ØKF 3
9
356028
on05-10 2022
18:00 Fremad Valby 8 FB 28 Valby Idrætspark
3
-
3
05. okt 2022
18:00
Fremad Valby 8
3
FB 28
3
356031
fr07-10 2022
19:45 FB 26 Copenhagen Foxes Jens Jessens Vej
4
-
0
07. okt 2022
19:45
FB 26
4
Copenhagen Foxes
0
356027
09-10 2022
16:00 FA 2000 7 Frem 6 Jens Jessens Vej
UHT
09. okt 2022
16:00
FA 2000 7
Frem 6
UHT
356033
ma10-10 2022
19:15 Copenhagen Foxes Frem 6 Valby Idrætspark
1
-
2
10. okt 2022
19:15
Copenhagen Foxes
1
Frem 6
2
356034
on12-10 2022
18:00 Fremad Valby 8 Polyteknisk FK Valby Idrætspark
4
-
2
12. okt 2022
18:00
Fremad Valby 8
4
Polyteknisk FK
2
356032
15-10 2022
16:00 FA 2000 7 Oversidder Jens Jessens Vej
15. okt 2022
16:00
FA 2000 7
Oversidder
356036
16-10 2022
14:00 FB 26 ØKF 3 Jens Jessens Vej
6
-
2
16. okt 2022
14:00
FB 26
6
ØKF 3
2
356037
ma17-10 2022
20:30 Copenhagen Foxes Skjold 12 Valby Idrætspark
7
-
1
17. okt 2022
20:30
Copenhagen Foxes
7
Skjold 12
1
356040
fr21-10 2022
20:15 FB 26 Oversidder Jens Jessens Vej
21. okt 2022
20:15
FB 26
Oversidder
356038
22-10 2022
11:15 ØKF 3 FA 2000 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
9
-
4
22. okt 2022
11:15
ØKF 3
9
FA 2000 7
4
356041
22-10 2022
16:00 FB 28 Polyteknisk FK Jens Jessens Vej
1
-
0
22. okt 2022
16:00
FB 28
1
Polyteknisk FK
0
356039
23-10 2022
12:00 Frem 6 Fremad Valby 8 Valby Idrætspark
HHT
23. okt 2022
12:00
Frem 6
Fremad Valby 8
HHT
356035
23-10 2022
12:45 Skjold 12 FB 28 Lundehusparken
2
-
0
23. okt 2022
12:45
Skjold 12
2
FB 28
0
356046
ti25-10 2022
22:00 Oversidder FB 28
25. okt 2022
22:00
Oversidder
FB 28
356043
on26-10 2022
18:00 Fremad Valby 8 ØKF 3 Valby Idrætspark
1
-
4
26. okt 2022
18:00
Fremad Valby 8
1
ØKF 3
4
356044
29-10 2022
15:00 Frem 6 Polyteknisk FK Valby Idrætspark
3
-
1
29. okt 2022
15:00
Frem 6
3
Polyteknisk FK
1
356042
29-10 2022
16:00 FA 2000 7 Copenhagen Foxes Jens Jessens Vej
5
-
2
29. okt 2022
16:00
FA 2000 7
5
Copenhagen Foxes
2
356045
30-10 2022
11:30 Skjold 12 FB 26 Lundehusparken
0
-
16
30. okt 2022
11:30
Skjold 12
0
FB 26
16
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind