MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P2 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
355738 ma
22-08 2022
Kl. 22:00
Bispebjerg 1 Oversidder Lersøparken
355737
on
24-08 2022
Kl. 19:00
Frem 9 Sundby 2 Valby Idrætspark
3
-
2
355739
on
24-08 2022
Kl. 19:15
FB 18 Dunses Disciple 2 Jens Jessens Vej
5
-
0
355736
on
24-08 2022
Kl. 20:30
B52 Fremad Valby 9 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
2
355740
fr
26-08 2022
Kl. 18:00
Union 6 FB 20 Grøndal Multicenter
2
-
2
355741
27-08 2022
Kl. 16:00
Dunses Disciple 2 Union 6 Jens Jessens Vej
3
-
7
355743
ma
29-08 2022
Kl. 19:00
Sundby 2 B52 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
4
355744 ma
29-08 2022
Kl. 22:00
Oversidder Frem 9
355742 on
31-08 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 FB 18 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
0
355745
fr
02-09 2022
Kl. 20:15
FB 20 Bispebjerg 1 Jens Jessens Vej
3
-
3
355748
on
07-09 2022
Kl. 18:30
Frem 9 FB 20 Valby Idrætspark
1
-
7
355747 on
07-09 2022
Kl. 20:30
B52 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
355750 fr
09-09 2022
Kl. 18:00
Union 6 Bispebjerg 1 Grøndal Multicenter
3
-
2
355749
10-09 2022
Kl. 14:00
FB 18 Sundby 2 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
355746
10-09 2022
Kl. 16:00
Dunses Disciple 2 Fremad Valby 9 Jens Jessens Vej
4
-
9
355753 ma
12-09 2022
Kl. 18:00
Bispebjerg 1 Frem 9 Lersøparken
1
-
5
355754 ma
12-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder FB 18
355751 on
14-09 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 Union 6 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
5
355755
18-09 2022
Kl. 16:00
FB 20 B52 Jens Jessens Vej
2
-
2
355752
ma
19-09 2022
Kl. 18:00
Sundby 2 Dunses Disciple 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
355759 ma
26-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder Fremad Valby 9
355758
on
28-09 2022
Kl. 18:00
Bispebjerg 1 FB 18 Lersøparken
1
-
1
355757
on
28-09 2022
Kl. 20:15
Sundby 2 Union 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
355760
fr
30-09 2022
Kl. 18:15
FB 20 Dunses Disciple 2 Jens Jessens Vej
2
-
1
355756
02-10 2022
Kl. 15:30
Frem 9 B52 Valby Idrætspark
3
-
2
355763 ma
03-10 2022
Kl. 22:00
Sundby 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
355762 on
05-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 FB 20 Kunst, Valby IP, tribunen
355765 fr
07-10 2022
Kl. 18:00
Union 6 B52 Grøndal Multicenter
355764
08-10 2022
Kl. 12:00
FB 18 Frem 9 Jens Jessens Vej
355761
09-10 2022
Kl. 16:00
Dunses Disciple 2 Bispebjerg 1 Jens Jessens Vej
355766 ma
10-10 2022
Kl. 22:00
Dunses Disciple 2 Oversidder Jens Jessens Vej
355823 on
12-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 Sundby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
355767 on
12-10 2022
Kl. 19:15
B52 Bispebjerg 1 Kunst, Valby IP, tribunen
355825 fr
14-10 2022
Kl. 18:00
Union 6 Frem 9 Grøndal Multicenter
355824
15-10 2022
Kl. 14:00
FB 18 FB 20 Jens Jessens Vej
355828
16-10 2022
Kl. 11:00
Bispebjerg 1 Fremad Valby 9 Lersøparken
355829 ma
17-10 2022
Kl. 22:00
Union 6 Oversidder Genforeningspladsen
355826 on
19-10 2022
Kl. 20:30
B52 FB 18 Kunst, Valby IP, tribunen
355830 fr
21-10 2022
Kl. 20:15
FB 20 Sundby 2 Jens Jessens Vej
355827
22-10 2022
Kl. 14:00
Frem 9 Dunses Disciple 2 Frem, Valby IP
355855 ma
24-10 2022
Kl. 20:15
Sundby 2 Bispebjerg 1 Kløvermarkens Idrætsanlæg
355857 ma
24-10 2022
Kl. 22:00
Oversidder FB 20
355832 on
26-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 Frem 9 Kunst, Valby IP, tribunen
355856
29-10 2022
Kl. 14:00
FB 18 Union 6 Jens Jessens Vej
355831
30-10 2022
Kl. 16:00
Dunses Disciple 2 B52 Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind