MENU

Herre Senior 2 7M Efterår, P4 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
317731 ma
22-08 2022
Kl. 18:00
FC Newborn Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
317733
ti
23-08 2022
Kl. 20:30
FB 10 Amager FF Jens Jessens Vej
1
-
2
317734 to
25-08 2022
Kl. 19:00
Oversidder Stefan 5
317730
to
25-08 2022
Kl. 20:30
HIK Valby 2 HIK
0
-
2
317732
27-08 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 5 Østerbro IF 4 Nørrebroparken
3
-
4
317736
ma
29-08 2022
Kl. 20:15
Valby 2 FB 10 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
2
319442
03-09 2022
Kl. 12:30
Stefan 5 Nørrebro United 5 Rådvadsvej
1
-
3
317738
03-09 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 4 FC Newborn Fælledparken
1
-
2
317737
03-09 2022
Kl. 13:45
Oversidder HIK
317735
04-09 2022
Kl. 12:00
Amager FF Oversidder Kastrup IA ved Diget
319443 on
14-09 2022
Kl. 19:00
Valby 2 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
319447 to
15-09 2022
Kl. 18:30
Stefan 5 HIK Rådvadsvej
2
-
3
319446
17-09 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 4 FB 10 Fælledparken
1
-
0
319444
17-09 2022
Kl. 13:45
Oversidder Amager FF
319445
18-09 2022
Kl. 14:00
Nørrebro United 5 FC Newborn Nørrebroparken
1
-
0
319449 ti
20-09 2022
Kl. 20:30
HIK Nørrebro United 5 HIK
0
-
4
319450 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Valby 2 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
319452
24-09 2022
Kl. 12:30
Oversidder FC Newborn
319448
25-09 2022
Kl. 12:00
Amager FF Østerbro IF 4 Kastrup IA ved Diget
2
-
5
319451
25-09 2022
Kl. 12:00
FB 10 Stefan 5 Jens Jessens Vej
6
-
0
319453 ma
26-09 2022
Kl. 19:15
FC Newborn HIK Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
4
331336 ti
27-09 2022
Kl. 18:00
Stefan 5 Amager FF Rådvadsvej
3
-
5
331335
on
28-09 2022
Kl. 18:45
Østerbro IF 4 Valby 2 Fælledparken
2
-
3
319454
01-10 2022
Kl. 10:00
Oversidder Oversidder
331334
02-10 2022
Kl. 13:15
Nørrebro United 5 FB 10 Nørrebroparken
1
-
4
337629 ti
04-10 2022
Kl. 20:30
FB 10 FC Newborn Jens Jessens Vej
331338 on
05-10 2022
Kl. 19:15
Valby 2 Stefan 5 Kunst, Valby IP, tribunen
331339
08-10 2022
Kl. 10:00
Oversidder Østerbro IF 4
337630
08-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder HIK
331337
09-10 2022
Kl. 12:00
Amager FF Nørrebro United 5 Kastrup IA ved Diget
337633 ti
11-10 2022
Kl. 19:15
FC Newborn Stefan 5 Kunst, Valby IP, tribunen
337632 to
13-10 2022
Kl. 20:30
HIK Østerbro IF 4 HIK
337635
15-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder Nørrebro United 5
337631
16-10 2022
Kl. 12:00
Amager FF Valby 2 Kastrup IA ved Diget
337634
16-10 2022
Kl. 17:30
FB 10 Oversidder Jens Jessens Vej
337637 ma
17-10 2022
Kl. 19:15
FC Newborn Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen
337640 ma
17-10 2022
Kl. 22:00
Stefan 5 Oversidder Rådvadsvej
337636 ti
18-10 2022
Kl. 20:30
HIK FB 10 HIK
337639
22-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder Østerbro IF 4
337638
23-10 2022
Kl. 13:30
Nørrebro United 5 Valby 2 Nørrebroparken
337644 ti
25-10 2022
Kl. 20:30
FB 10 Oversidder Jens Jessens Vej
337642 on
26-10 2022
Kl. 19:00
Valby 2 FC Newborn Kunst, Valby IP, tribunen
337643
29-10 2022
Kl. 11:15
Oversidder Nørrebro United 5
337645
29-10 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 4 Stefan 5 Fælledparken
337641
30-10 2022
Kl. 10:15
Amager FF HIK Kastrup IA ved Diget
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle fire puljer rykker ned

Log ind