Herre Senior 2 7M Efterår, P2 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
317507
ma22-08 2022
20:15 FA 2000 3 HB 3 Jens Jessens Vej
3
-
4
22. aug 2022
20:15
FA 2000 3
3
HB 3
4
317509
on24-08 2022
19:30 Østerbro IF 2 FB 12 Ryparken Idrætsanlæg
HMH
24. aug 2022
19:30
Østerbro IF 2
FB 12
HMH
317508
27-08 2022
14:00 FB 7 Nørrebro United 4 Jens Jessens Vej
4
-
3
27. aug 2022
14:00
FB 7
4
Nørrebro United 4
3
317505
28-08 2022
12:00 FB 8 Skjold 3 Jens Jessens Vej
0
-
2
28. aug 2022
12:00
FB 8
0
Skjold 3
2
317511
03-09 2022
11:30 Skjold 3 FB 7 Lundehusparken
2
-
3
03. sep 2022
11:30
Skjold 3
2
FB 7
3
317514
03-09 2022
16:00 FB 12 FA 2000 3 Jens Jessens Vej
HMH
03. sep 2022
16:00
FB 12
FA 2000 3
HMH
317510
04-09 2022
13:45 Nørrebro United 4 Østerbro IF 2 Nørrebroparken
3
-
5
04. sep 2022
13:45
Nørrebro United 4
3
Østerbro IF 2
5
317506
on07-09 2022
18:30 Valby Stefan 4 Valby Idrætspark
2
-
3
07. sep 2022
18:30
Valby
2
Stefan 4
3
317516
ma12-09 2022
19:00 Stefan 4 Nørrebro United 4 Rådvadsvej
1
-
5
12. sep 2022
19:00
Stefan 4
1
Nørrebro United 4
5
317519
ma12-09 2022
19:30 FB 12 FB 8 Jens Jessens Vej
5
-
1
12. sep 2022
19:30
FB 12
5
FB 8
1
317517
ma12-09 2022
20:15 FA 2000 3 Valby Jens Jessens Vej
2
-
4
12. sep 2022
20:15
FA 2000 3
2
Valby
4
317513
to15-09 2022
18:00 HB 3 Valby Fælledparken
5
-
3
15. sep 2022
18:00
HB 3
5
Valby
3
317515
to15-09 2022
19:15 Skjold 3 Østerbro IF 2 Lundehusparken
5
-
3
15. sep 2022
19:15
Skjold 3
5
Østerbro IF 2
3
317518
17-09 2022
12:30 HB 3 FB 7 Fælledparken
2
-
3
17. sep 2022
12:30
HB 3
2
FB 7
3
317524
on21-09 2022
19:30 Østerbro IF 2 Valby Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
21. sep 2022
19:30
Østerbro IF 2
1
Valby
1
317522
to22-09 2022
20:30 Skjold 3 Stefan 4 Lundehusparken
3
-
1
22. sep 2022
20:30
Skjold 3
3
Stefan 4
1
317521
fr23-09 2022
19:45 FB 8 FA 2000 3 Jens Jessens Vej
2
-
6
23. sep 2022
19:45
FB 8
2
FA 2000 3
6
317523
24-09 2022
14:00 FB 7 FB 12 Jens Jessens Vej
3
-
1
24. sep 2022
14:00
FB 7
3
FB 12
1
317520
24-09 2022
16:00 Nørrebro United 4 HB 3 Nørrebroparken
3
-
3
24. sep 2022
16:00
Nørrebro United 4
3
HB 3
3
317526
ma26-09 2022
18:00 Stefan 4 Østerbro IF 2 Rådvadsvej
5
-
2
26. sep 2022
18:00
Stefan 4
5
Østerbro IF 2
2
317587
ma26-09 2022
20:15 FA 2000 3 FB 7 Jens Jessens Vej
3
-
0
26. sep 2022
20:15
FA 2000 3
3
FB 7
0
317525
ma26-09 2022
20:30 Valby FB 8 Valby Idrætspark
4
-
0
26. sep 2022
20:30
Valby
4
FB 8
0
317589
to29-09 2022
19:30 FB 12 Nørrebro United 4 Frederiksberg IP, kunst
0
-
0
29. sep 2022
19:30
FB 12
0
Nørrebro United 4
0
317588
01-10 2022
13:45 HB 3 Skjold 3 Fælledparken
3
-
2
01. okt 2022
13:45
HB 3
3
Skjold 3
2
317592
ma03-10 2022
17:30 Stefan 4 HB 3 Rådvadsvej
1
-
3
03. okt 2022
17:30
Stefan 4
1
HB 3
3
317591
ma03-10 2022
21:00 Skjold 3 FB 12 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
03. okt 2022
21:00
Skjold 3
2
FB 12
2
317594
on05-10 2022
19:30 Østerbro IF 2 FB 8 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
1
05. okt 2022
19:30
Østerbro IF 2
6
FB 8
1
317593
08-10 2022
14:00 FB 7 Valby Jens Jessens Vej
UHT
08. okt 2022
14:00
FB 7
Valby
UHT
317590
09-10 2022
15:00 Nørrebro United 4 FA 2000 3 Nørrebroparken
1
-
4
09. okt 2022
15:00
Nørrebro United 4
1
FA 2000 3
4
317597
ma10-10 2022
18:00 Valby FB 12 Valby Idrætspark
4
-
2
10. okt 2022
18:00
Valby
4
FB 12
2
317598
ti11-10 2022
20:30 FB 7 Stefan 4 Jens Jessens Vej
7
-
1
11. okt 2022
20:30
FB 7
7
Stefan 4
1
317599
on12-10 2022
19:30 Østerbro IF 2 FA 2000 3 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
2
12. okt 2022
19:30
Østerbro IF 2
0
FA 2000 3
2
317596
16-10 2022
12:00 FB 8 HB 3 Jens Jessens Vej
4
-
3
16. okt 2022
12:00
FB 8
4
HB 3
3
317595
16-10 2022
13:45 Nørrebro United 4 Skjold 3 Nørrebroparken
3
-
2
16. okt 2022
13:45
Nørrebro United 4
3
Skjold 3
2
317601
ma17-10 2022
20:15 Valby Nørrebro United 4 Valby Idrætspark
5
-
7
17. okt 2022
20:15
Valby
5
Nørrebro United 4
7
317603
on19-10 2022
19:30 Østerbro IF 2 HB 3 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
19. okt 2022
19:30
Østerbro IF 2
1
HB 3
2
317602
on19-10 2022
20:15 FA 2000 3 Skjold 3 Jens Jessens Vej
2
-
3
19. okt 2022
20:15
FA 2000 3
2
Skjold 3
3
317512
to20-10 2022
20:00 Stefan 4 FB 8 Grøndal Multicenter
4
-
1
20. okt 2022
20:00
Stefan 4
4
FB 8
1
317600
23-10 2022
12:00 FB 8 FB 7 Jens Jessens Vej
4
-
6
23. okt 2022
12:00
FB 8
4
FB 7
6
317604
ma24-10 2022
19:30 FB 12 Stefan 4 Jens Jessens Vej
6
-
1
24. okt 2022
19:30
FB 12
6
Stefan 4
1
317618
ti25-10 2022
20:30 FB 7 Østerbro IF 2 Jens Jessens Vej
UHT
25. okt 2022
20:30
FB 7
Østerbro IF 2
UHT
317617
to27-10 2022
20:15 Stefan 4 FA 2000 3 Genforeningspladsen
1
-
7
27. okt 2022
20:15
Stefan 4
1
FA 2000 3
7
317616
29-10 2022
11:30 Skjold 3 Valby Lundehusparken
2
-
0
29. okt 2022
11:30
Skjold 3
2
Valby
0
317619
30-10 2022
12:30 HB 3 FB 12 Fælledparken
3
-
0
30. okt 2022
12:30
HB 3
3
FB 12
0
317605
30-10 2022
14:00 Nørrebro United 4 FB 8 Nørrebroparken
1
-
3
30. okt 2022
14:00
Nørrebro United 4
1
FB 8
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle fire puljer rykker ned

Log ind