MENU

Herre Senior 2 7M Efterår, P1 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
317307
ti
23-08 2022
Kl. 18:00
Copenfalster FF Klub 14 Lersøparken
1
-
4
317306 on
24-08 2022
Kl. 19:15
FC Nanoq Skovshoved IF Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
5
317310 to
25-08 2022
Kl. 19:30
Oversidder FB 6
317309
fr
26-08 2022
Kl. 19:30
FB 5 Reunion IF Jens Jessens Vej
3
-
1
317308
27-08 2022
Kl. 13:00
Amager FF 2 Oversidder Kastrup IA ved Diget
317336
28-08 2022
Kl. 16:00
Reunion IF Skovshoved IF Jens Jessens Vej
2
-
2
317313
ma
29-08 2022
Kl. 18:00
Klub 14 FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
4
317311 on
31-08 2022
Kl. 19:30
Reunion IF Oversidder Jens Jessens Vej
317314 to
01-09 2022
Kl. 21:00
Oversidder Copenfalster FF
317315
04-09 2022
Kl. 12:00
FB 6 Amager FF 2 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
317312
ma
05-09 2022
Kl. 20:30
Skovshoved IF FB 5 Gentofte Sportspark Vest
0
-
4
317320 on
07-09 2022
Kl. 21:00
FC Nanoq FB 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
2
317317 ma
12-09 2022
Kl. 18:00
Klub 14 Reunion IF Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
317316 ma
12-09 2022
Kl. 20:30
Skovshoved IF Oversidder Skovshoved I P
317319 to
15-09 2022
Kl. 21:00
Oversidder FB 5
317318
17-09 2022
Kl. 13:00
Amager FF 2 Copenfalster FF Kastrup IA ved Diget
Hjemmehold taberdømt
317322 ma
19-09 2022
Kl. 18:00
FC Nanoq Amager FF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
317323 ma
19-09 2022
Kl. 20:30
Skovshoved IF Klub 14 Skovshoved I P
2
-
1
317325
25-09 2022
Kl. 14:00
Oversidder Copenfalster FF
317327 ma
26-09 2022
Kl. 18:00
Klub 14 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
317326 ti
27-09 2022
Kl. 17:45
Copenfalster FF FC Nanoq Lersøparken
3
-
3
317329 to
29-09 2022
Kl. 21:00
Oversidder Skovshoved IF
317328
01-10 2022
Kl. 13:00
Amager FF 2 FB 5 Kastrup IA ved Diget
317321
01-10 2022
Kl. 14:00
Reunion IF Oversidder Jens Jessens Vej
317330
02-10 2022
Kl. 14:00
FB 6 Reunion IF Jens Jessens Vej
317333 ma
03-10 2022
Kl. 18:00
Klub 14 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
317332 ma
03-10 2022
Kl. 20:30
Skovshoved IF FB 6 Skovshoved I P
317334 fr
07-10 2022
Kl. 18:15
FB 5 Copenfalster FF Jens Jessens Vej
317335
08-10 2022
Kl. 14:00
Oversidder FC Nanoq
317331
09-10 2022
Kl. 16:00
Reunion IF Amager FF 2 Jens Jessens Vej
317337 ma
10-10 2022
Kl. 19:00
FC Nanoq Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
317324 to
13-10 2022
Kl. 19:30
FB 5 FB 6 Frederiksberg IP, kunst
317338
15-10 2022
Kl. 10:00
Copenfalster FF FB 6 Ryparken Idrætsanlæg
317339
16-10 2022
Kl. 10:00
FB 5 Klub 14 Jens Jessens Vej
317340
16-10 2022
Kl. 15:15
Oversidder Amager FF 2
317496 ma
17-10 2022
Kl. 21:00
Copenfalster FF Reunion IF Ryparken Idrætsanlæg
317341 on
19-10 2022
Kl. 19:15
FC Nanoq FB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
317499 fr
21-10 2022
Kl. 20:15
FB 6 Klub 14 Jens Jessens Vej
317497
22-10 2022
Kl. 13:00
Amager FF 2 Skovshoved IF Kastrup IA ved Diget
317498
22-10 2022
Kl. 14:15
Oversidder Oversidder
317502 ma
24-10 2022
Kl. 18:00
Klub 14 Amager FF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
317501 ti
25-10 2022
Kl. 20:30
Skovshoved IF Copenfalster FF Skovshoved I P
317504 to
27-10 2022
Kl. 21:00
Oversidder FB 6
317503 fr
28-10 2022
Kl. 18:15
FB 5 Oversidder Jens Jessens Vej
317500
30-10 2022
Kl. 16:00
Reunion IF FC Nanoq Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle fire puljer rykker ned

Log ind