MENU

Herre Senior 5 7M Efterår, P7 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
793343
ma
23-08 2021
Kl. 19:00
Hellas 6 SSB Engdraget
5 - 5
793340 ti
24-08 2021
Kl. 19:15
Rb Shamrock Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
793344
on
25-08 2021
Kl. 20:30
Polyteknisk FK Stefan 10 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
793369 to
26-08 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF 8 Skjold 22 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

793361
29-08 2021
Kl. 12:00
Oversidder Dragør
793512 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Skjold 22 Polyteknisk FK Kunst, Lundehusparken
2 - 4
793509
to
02-09 2021
Kl. 19:45
SSB Rb Shamrock Bavnehøj Idrætsanlæg
6 - 2
793511
04-09 2021
Kl. 13:00
Stefan 10 Hellas 6 Rådvadsvej
UHT

Udehold taberdømt

793503
04-09 2021
Kl. 14:00
Dragør Østerbro IF 8 Dragør Bk
HHT

Hjemmehold taberdømt

793507
04-09 2021
Kl. 15:30
Oversidder Oversidder
793541
ma
06-09 2021
Kl. 19:00
Hellas 6 Skjold 22 Engdraget
2 - 1
793517
ma
06-09 2021
Kl. 20:30
Rb Shamrock Stefan 10 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
793543
11-09 2021
Kl. 12:00
Oversidder SSB
793513
11-09 2021
Kl. 14:00
Dragør Oversidder Dragør Bk
793544
12-09 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 8 Polyteknisk FK Ryparken Idrætsanlæg
7 - 0
793554 ti
14-09 2021
Kl. 18:00
Polyteknisk FK Hellas 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
793601 ti
14-09 2021
Kl. 19:15
Skjold 22 Rb Shamrock Kunst, Lundehusparken
5 - 0
793553 to
16-09 2021
Kl. 19:45
SSB Dragør Bavnehøj Idrætsanlæg
2 - 5
793546
18-09 2021
Kl. 11:00
Oversidder Østerbro IF 8
793583
18-09 2021
Kl. 13:00
Stefan 10 Oversidder Rådvadsvej
793617 ti
21-09 2021
Kl. 19:15
Rb Shamrock Polyteknisk FK Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
793795 to
23-09 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF 8 Hellas 6 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 3
793603
25-09 2021
Kl. 11:15
Dragør Stefan 10 Dragør Bk
8 - 0
793786
26-09 2021
Kl. 12:00
Oversidder Skjold 22
794102 ma
27-09 2021
Kl. 17:45
Hellas 6 Rb Shamrock Engdraget
7 - 4
794306 ti
28-09 2021
Kl. 18:00
Polyteknisk FK Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
794305 fr
01-10 2021
Kl. 19:30
SSB Østerbro IF 8 Bavnehøj Idrætsanlæg
5 - 4
794309 fr
01-10 2021
Kl. 20:30
Stefan 10 Oversidder Grøndal Multicenter
794367
03-10 2021
Kl. 11:30
Skjold 22 Dragør Kunst, Lundehusparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

795971 to
07-10 2021
Kl. 20:15
SSB Stefan 10 Bavnehøj Idrætsanlæg
3 - 3
796024 to
07-10 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF 8 Rb Shamrock Ryparken Idrætsanlæg
8 - 3
795233
09-10 2021
Kl. 12:30
Oversidder Skjold 22
795986
10-10 2021
Kl. 12:00
Oversidder Hellas 6
796026 ma
11-10 2021
Kl. 17:15
Hellas 6 Dragør Engdraget
3 - 7
796027 ti
12-10 2021
Kl. 18:00
Polyteknisk FK Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
796025 ti
12-10 2021
Kl. 19:15
Rb Shamrock Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
793623 to
14-10 2021
Kl. 20:00
Oversidder SSB
796028 to
14-10 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF 8 Stefan 10 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 2
796047
16-10 2021
Kl. 12:45
Skjold 22 SSB Kunst, Lundehusparken
0 - 3
794953 ma
25-10 2021
Kl. 19:00
Dragør Polyteknisk FK Dragør Bk
2 - 1
796168
30-10 2021
Kl. 11:00
Oversidder Hellas 6
796073
30-10 2021
Kl. 14:00
Dragør Rb Shamrock Dragør Bk
7 - 1
796171
30-10 2021
Kl. 15:00
Stefan 10 Skjold 22 Rådvadsvej
6 - 2
796170
31-10 2021
Kl. 12:00
Oversidder Østerbro IF 8
796169
31-10 2021
Kl. 12:30
SSB Polyteknisk FK Bavnehøj Idrætsanlæg
11 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 20 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind