U17 Drenge Ligaen 2021/22 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
824287
14-08 2021
13:00 Vejle OB VB Parken
3
-
2
14. aug 2021
13:00
Vejle
3
OB
2
445988
14-08 2021
15:15 Lyngby AaB Lyngby Stadion
1
-
3
14. aug 2021
15:15
Lyngby
1
AaB
3
446382
14-08 2021
15:15 Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
1
-
2
14. aug 2021
15:15
Randers Freja FC
1
FC Midtjylland
2
446037
14-08 2021
15:45 AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
2
14. aug 2021
15:45
AGF
0
Silkeborg
2
800293
fr20-08 2021
18:00 FC Midtjylland AaB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
3
-
0
20. aug 2021
18:00
FC Midtjylland
3
AaB
0
666049
21-08 2021
13:00 Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion
8
-
0
21. aug 2021
13:00
Brøndby
8
AC Horsens
0
673183
21-08 2021
14:45 SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2
-
4
21. aug 2021
14:45
SønderjyskE
2
FC Nordsjælland
4
673182
21-08 2021
15:15 Lyngby FC København Lyngby Stadion
2
-
1
21. aug 2021
15:15
Lyngby
2
FC København
1
824291
21-08 2021
15:30 Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
Straffesparkskonkurrence
9 - 8
4
-
4
21. aug 2021
15:30
Silkeborg
4
Randers Freja FC
4
824290
21-08 2021
16:00 Esbjerg AGF TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
1
-
2
21. aug 2021
16:00
Esbjerg
1
AGF
2
916741
on25-08 2021
17:30 SønderjyskE OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0
-
5
25. aug 2021
17:30
SønderjyskE
0
OB
5
824413
28-08 2021
12:30 OB Silkeborg OB-Ådalen
Straffesparkskonkurrence
16 - 15
2
-
2
28. aug 2021
12:30
OB
2
Silkeborg
2
824412
28-08 2021
13:00 FC Midtjylland Esbjerg EDC Arena – Ikast (kunst)
1
-
0
28. aug 2021
13:00
FC Midtjylland
1
Esbjerg
0
824446
28-08 2021
14:00 FC København SønderjyskE Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
0
28. aug 2021
14:00
FC København
5
SønderjyskE
0
824293
28-08 2021
15:30 FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park
2
-
0
28. aug 2021
15:30
FC Nordsjælland
2
AC Horsens
0
824411
28-08 2021
15:45 AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
Straffesparkskonkurrence
5 - 3
1
-
1
28. aug 2021
15:45
AGF
1
Vejle
1
824294
29-08 2021
13:00 AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
1
-
5
29. aug 2021
13:00
AaB
1
Randers Freja FC
5
824451
11-09 2021
11:30 AC Horsens FC København Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1
-
3
11. sep 2021
11:30
AC Horsens
1
FC København
3
824452
11-09 2021
12:00 Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane
1
-
2
11. sep 2021
12:00
Esbjerg
1
Brøndby
2
824449
11-09 2021
14:45 SønderjyskE AaB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
4
-
1
11. sep 2021
14:45
SønderjyskE
4
AaB
1
824447
11-09 2021
15:15 Lyngby AGF Lyngby Stadion
4
-
1
11. sep 2021
15:15
Lyngby
4
AGF
1
824448
11-09 2021
15:15 Randers Freja FC OB Randers Stadion
Straffesparkskonkurrence
8 - 7
2
-
2
11. sep 2021
15:15
Randers Freja FC
2
OB
2
824453
11-09 2021
15:30 Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
4
-
1
11. sep 2021
15:30
Silkeborg
4
FC Nordsjælland
1
824450
ti14-09 2021
18:00 Vejle FC Midtjylland VB Parken
2
-
0
14. sep 2021
18:00
Vejle
2
FC Midtjylland
0
824460
18-09 2021
15:00 Vejle Silkeborg VB Parken
1
-
2
18. sep 2021
15:00
Vejle
1
Silkeborg
2
824456
18-09 2021
15:15 Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
3
-
2
18. sep 2021
15:15
Lyngby
3
Esbjerg
2
824454
18-09 2021
15:30 Brøndby AGF Brøndby Stadion
6
-
1
18. sep 2021
15:30
Brøndby
6
AGF
1
824467
fr24-09 2021
18:00 Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
0
-
2
24. sep 2021
18:00
Silkeborg
0
FC Midtjylland
2
824465
25-09 2021
14:00 AC Horsens Lyngby Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0
-
3
25. sep 2021
14:00
AC Horsens
0
Lyngby
3
824463
25-09 2021
14:45 SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1
-
7
25. sep 2021
14:45
SønderjyskE
1
Brøndby
7
824464
25-09 2021
15:15 FC København OB KB. P. Bangsvej
0
-
1
25. sep 2021
15:15
FC København
0
OB
1
824462
25-09 2021
15:15 Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
4
-
1
25. sep 2021
15:15
Randers Freja FC
4
Vejle
1
824461
25-09 2021
15:45 AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
4
-
1
25. sep 2021
15:45
AGF
4
AaB
1
824466
25-09 2021
16:00 Esbjerg FC Nordsjælland TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
1
-
7
25. sep 2021
16:00
Esbjerg
1
FC Nordsjælland
7
446424
on29-09 2021
17:00 FC København Brøndby Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
29. sep 2021
17:00
FC København
3
Brøndby
2
824473
02-10 2021
15:15 FC Midtjylland AC Horsens EDC Arena – Ikast (kunst)
2
-
3
02. okt 2021
15:15
FC Midtjylland
2
AC Horsens
3
824470
02-10 2021
15:15 Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
1
-
3
02. okt 2021
15:15
Lyngby
1
SønderjyskE
3
824471
02-10 2021
15:15 AaB Silkeborg AaB's Anlæg
3
-
0
02. okt 2021
15:15
AaB
3
Silkeborg
0
824468
02-10 2021
15:30 Brøndby Vejle Brøndby Stadion
1
-
2
02. okt 2021
15:30
Brøndby
1
Vejle
2
824469
02-10 2021
15:30 FC Nordsjælland OB Right to Dream Park
2
-
0
02. okt 2021
15:30
FC Nordsjælland
2
OB
0
824472
02-10 2021
15:45 AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
2
02. okt 2021
15:45
AGF
0
FC København
2
666047
on06-10 2021
16:45 AC Horsens Esbjerg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
2
-
1
06. okt 2021
16:45
AC Horsens
2
Esbjerg
1
824479
fr15-10 2021
16:00 FC København FC Nordsjælland KB. P. Bangsvej
3
-
1
15. okt 2021
16:00
FC København
3
FC Nordsjælland
1
824476
16-10 2021
14:45 SønderjyskE AGF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
4
-
2
16. okt 2021
14:45
SønderjyskE
4
AGF
2
824480
16-10 2021
14:45 AC Horsens AaB Nordstern Arena Horsens
6
-
1
16. okt 2021
14:45
AC Horsens
6
AaB
1
824478
16-10 2021
15:15 Lyngby Vejle Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
0
-
1
16. okt 2021
15:15
Lyngby
0
Vejle
1
824475
16-10 2021
15:15 Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion, kunstgræs
Straffesparkskonkurrence
8 - 6
4
-
4
16. okt 2021
15:15
Randers Freja FC
4
Brøndby
4
824481
16-10 2021
15:30 Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
1
-
0
16. okt 2021
15:30
Silkeborg
1
Esbjerg
0
824292
on20-10 2021
13:00 Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
3
-
2
20. okt 2021
13:00
Brøndby
3
Lyngby
2
824486
23-10 2021
10:15 SønderjyskE AC Horsens Haderslev Kunstgræsbane
4
-
1
23. okt 2021
10:15
SønderjyskE
4
AC Horsens
1
824483
23-10 2021
14:30 Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion
3
-
0
23. okt 2021
14:30
Lyngby
3
Silkeborg
0
824484
23-10 2021
15:15 AaB Vejle AaB's Anlæg
4
-
1
23. okt 2021
15:15
AaB
4
Vejle
1
824482
23-10 2021
15:30 Brøndby OB Brøndby Stadion
3
-
2
23. okt 2021
15:30
Brøndby
3
OB
2
824485
23-10 2021
15:45 AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
4
23. okt 2021
15:45
AGF
1
Randers Freja FC
4
824488
23-10 2021
16:00 Esbjerg FC København TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
1
-
6
23. okt 2021
16:00
Esbjerg
1
FC København
6
824487
24-10 2021
13:00 FC Midtjylland FC Nordsjælland EDC Arena – Ikast (kunst)
2
-
3
24. okt 2021
13:00
FC Midtjylland
2
FC Nordsjælland
3
824474
ti26-10 2021
19:00 Esbjerg Randers Freja FC TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
Straffesparkskonkurrence
5 - 3
2
-
2
26. okt 2021
19:00
Esbjerg
2
Randers Freja FC
2
824494
30-10 2021
14:45 AC Horsens AGF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1
-
3
30. okt 2021
14:45
AC Horsens
1
AGF
3
824492
30-10 2021
15:00 OB AaB OB-Ådalen
2
-
1
30. okt 2021
15:00
OB
2
AaB
1
824493
30-10 2021
15:00 Vejle Esbjerg VB Parken
0
-
2
30. okt 2021
15:00
Vejle
0
Esbjerg
2
824491
30-10 2021
15:15 FC Midtjylland Brøndby EDC Arena – Ikast (kunst)
3
-
1
30. okt 2021
15:15
FC Midtjylland
3
Brøndby
1
824489
30-10 2021
15:30 FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park
7
-
2
30. okt 2021
15:30
FC Nordsjælland
7
Lyngby
2
824495
on03-11 2021
18:00 Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
5
-
4
03. nov 2021
18:00
Silkeborg
5
SønderjyskE
4
828892
06-11 2021
14:45 SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
1
-
3
06. nov 2021
14:45
SønderjyskE
1
Randers Freja FC
3
828895
06-11 2021
14:45 AC Horsens Vejle Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0
-
2
06. nov 2021
14:45
AC Horsens
0
Vejle
2
828861
ti09-11 2021
17:30 AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
4
-
2
09. nov 2021
17:30
AGF
4
OB
2
824496
on10-11 2021
16:30 Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
4
-
2
10. nov 2021
16:30
Brøndby
4
FC Nordsjælland
2
828893
13-11 2021
12:00 FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
13. nov 2021
12:00
FC København
4
Silkeborg
1
824455
13-11 2021
13:00 FC Nordsjælland Randers Freja FC Right to Dream Park
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
13. nov 2021
13:00
FC Nordsjælland
3
Randers Freja FC
3
824477
14-11 2021
14:00 OB FC Midtjylland OB-Ådalen
2
-
0
14. nov 2021
14:00
OB
2
FC Midtjylland
0
830649
on17-11 2021
16:00 Vejle FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
5 - 7
17. nov 2021
16:00
Vejle
3
FC København
3
830461
20-11 2021
15:00 OB Lyngby OB-Ådalen
4
-
2
20. nov 2021
15:00
OB
4
Lyngby
2
830460
20-11 2021
15:15 FC Midtjylland AGF EDC Arena – Ikast (kunst)
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
2
-
2
20. nov 2021
15:15
FC Midtjylland
2
AGF
2
916676
20-11 2021
15:30 Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
3
-
7
20. nov 2021
15:30
Silkeborg
3
Brøndby
7
830458
20-11 2021
15:30 FC Nordsjælland AaB Farum Park
0
-
1
20. nov 2021
15:30
FC Nordsjælland
0
AaB
1
830459
20-11 2021
15:30 Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion, kunstgræs
4
-
1
20. nov 2021
15:30
Randers Freja FC
4
AC Horsens
1
840231
20-11 2021
16:15 Esbjerg SønderjyskE TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
1
-
3
20. nov 2021
16:15
Esbjerg
1
SønderjyskE
3
916681
fr26-11 2021
16:15 OB Esbjerg OB-Ådalen
8
-
0
26. nov 2021
16:15
OB
8
Esbjerg
0
916682
27-11 2021
14:30 FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
0
27. nov 2021
14:30
FC København
2
FC Midtjylland
0
916683
27-11 2021
14:45 AC Horsens Silkeborg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0
-
4
27. nov 2021
14:45
AC Horsens
0
Silkeborg
4
916680
27-11 2021
14:45 SønderjyskE Vejle Haderslev Kunstgræsbane
3
-
2
27. nov 2021
14:45
SønderjyskE
3
Vejle
2
916677
27-11 2021
15:15 AaB Brøndby AaB's Anlæg
0
-
4
27. nov 2021
15:15
AaB
0
Brøndby
4
916679
27-11 2021
15:30 Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs
1
-
2
27. nov 2021
15:30
Randers Freja FC
1
Lyngby
2
916678
27-11 2021
15:45 AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
3
-
5
27. nov 2021
15:45
AGF
3
FC Nordsjælland
5
824459
04-12 2021
11:00 OB AC Horsens OB-Ådalen
7
-
1
04. dec 2021
11:00
OB
7
AC Horsens
1
445646
04-12 2021
15:30 FC Nordsjælland Vejle Right to Dream Park
4
-
0
04. dec 2021
15:30
FC Nordsjælland
4
Vejle
0
824458
11-12 2021
13:00 FC Midtjylland SønderjyskE EDC Arena – Ikast (kunst)
4
-
0
11. dec 2021
13:00
FC Midtjylland
4
SønderjyskE
0
824457
19-02 2022
15:30 AaB FC København AaB's Anlæg
0
-
0
Straffesparkskonkurrence
3 - 4
19. feb 2022
15:30
AaB
0
FC København
0
916696
26-02 2022
14:30 AC Horsens FC Nordsjælland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1
-
0
26. feb 2022
14:30
AC Horsens
1
FC Nordsjælland
0
916693
26-02 2022
15:00 OB Randers Freja FC OB-Ådalen
1
-
0
26. feb 2022
15:00
OB
1
Randers Freja FC
0
916694
26-02 2022
15:00 Vejle AaB VB Parken
5
-
1
26. feb 2022
15:00
Vejle
5
AaB
1
916697
26-02 2022
15:30 Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
6
-
0
26. feb 2022
15:30
Silkeborg
6
AGF
0
916702
fr04-03 2022
18:00 Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion, kunstgræs
3
-
2
04. mar 2022
18:00
Randers Freja FC
3
Silkeborg
2
916699
05-03 2022
12:00 Lyngby Brøndby Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
3
-
2
05. mar 2022
12:00
Lyngby
3
Brøndby
2
916700
05-03 2022
15:15 AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
4
-
2
05. mar 2022
15:15
AaB
4
SønderjyskE
2
916701
05-03 2022
15:45 AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
4
05. mar 2022
15:45
AGF
0
AC Horsens
4
916704
05-03 2022
16:00 Esbjerg Vejle TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
4
-
3
05. mar 2022
16:00
Esbjerg
4
Vejle
3
916755
on09-03 2022
17:00 FC Midtjylland Vejle EDC Arena – Ikast (kunst)
3
-
2
09. mar 2022
17:00
FC Midtjylland
3
Vejle
2
916714
12-03 2022
14:30 AC Horsens OB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0
-
5
12. mar 2022
14:30
AC Horsens
0
OB
5
916713
12-03 2022
15:00 FC København Randers Freja FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
0
12. mar 2022
15:00
FC København
1
Randers Freja FC
0
916711
12-03 2022
15:15 AaB Lyngby AaB's Anlæg
0
-
5
12. mar 2022
15:15
AaB
0
Lyngby
5
916715
12-03 2022
15:30 Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
1
-
1
12. mar 2022
15:30
Silkeborg
1
Vejle
1
916710
12-03 2022
15:30 FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
0
-
2
12. mar 2022
15:30
FC Nordsjælland
0
FC Midtjylland
2
916712
12-03 2022
15:45 AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
4
-
1
12. mar 2022
15:45
AGF
4
Esbjerg
1
916691
fr18-03 2022
16:00 Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
7
-
0
18. mar 2022
16:00
Brøndby
7
Esbjerg
0
916734
19-03 2022
15:00 OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
3
-
2
19. mar 2022
15:00
OB
3
FC Nordsjælland
2
916721
to31-03 2022
17:30 Vejle AC Horsens VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
2
-
0
31. mar 2022
17:30
Vejle
2
AC Horsens
0
916720
fr01-04 2022
17:00 OB Brøndby OB-Ådalen
3
-
2
01. apr 2022
17:00
OB
3
Brøndby
2
916717
fr01-04 2022
18:00 Randers Freja FC AGF Randers Stadion, kunstgræs
2
-
0
01. apr 2022
18:00
Randers Freja FC
2
AGF
0
916719
fr01-04 2022
19:00 FC Midtjylland Silkeborg EDC Arena – Ikast (kunst)
4
-
0
01. apr 2022
19:00
FC Midtjylland
4
Silkeborg
0
916718
02-04 2022
14:45 SønderjyskE FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0
-
6
02. apr 2022
14:45
SønderjyskE
0
FC København
6
916716
02-04 2022
15:15 AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
2
-
1
02. apr 2022
15:15
AaB
2
FC Nordsjælland
1
916722
02-04 2022
16:15 Esbjerg Lyngby TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
5 - 7
02. apr 2022
16:15
Esbjerg
3
Lyngby
3
916727
09-04 2022
14:30 FC København Vejle Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
09. apr 2022
14:30
FC København
2
Vejle
1
916728
09-04 2022
14:30 AC Horsens Randers Freja FC Nordstern Arena Horsens
3
-
1
09. apr 2022
14:30
AC Horsens
3
Randers Freja FC
1
916729
09-04 2022
15:30 Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
09. apr 2022
15:30
Silkeborg
1
AaB
1
916723
09-04 2022
15:30 Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
1
-
0
09. apr 2022
15:30
Brøndby
1
FC Midtjylland
0
916724
09-04 2022
15:30 FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park
2
-
0
09. apr 2022
15:30
FC Nordsjælland
2
Esbjerg
0
916726
09-04 2022
15:45 AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
3
-
4
09. apr 2022
15:45
AGF
3
SønderjyskE
4
916725
ma11-04 2022
13:00 Lyngby OB Lyngby Stadion
2
-
5
11. apr 2022
13:00
Lyngby
2
OB
5
916730
on13-04 2022
15:15 AaB AGF AaB's Anlæg
1
-
2
13. apr 2022
15:15
AaB
1
AGF
2
916736
on13-04 2022
15:30 Silkeborg AC Horsens JYSK Park (kunstgræs)
4
-
2
13. apr 2022
15:30
Silkeborg
4
AC Horsens
2
916733
to14-04 2022
13:00 FC Midtjylland FC København EDC Arena – Ikast (kunst)
1
-
4
14. apr 2022
13:00
FC Midtjylland
1
FC København
4
916735
to14-04 2022
14:00 Vejle Brøndby VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
1
-
3
14. apr 2022
14:00
Vejle
1
Brøndby
3
916731
to14-04 2022
14:00 Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion
2
-
1
14. apr 2022
14:00
Randers Freja FC
2
Esbjerg
1
916732
16-04 2022
13:30 SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1
-
4
16. apr 2022
13:30
SønderjyskE
1
Lyngby
4
916692
ti19-04 2022
18:00 SønderjyskE FC Midtjylland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2
-
4
19. apr 2022
18:00
SønderjyskE
2
FC Midtjylland
4
916684
on20-04 2022
17:00 Brøndby FC København Brøndby Stadion
2
-
1
20. apr 2022
17:00
Brøndby
2
FC København
1
916742
23-04 2022
14:30 FC København AC Horsens Kunst, KB, P. Bangs Vej
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
1
-
1
23. apr 2022
14:30
FC København
1
AC Horsens
1
446383
23-04 2022
15:00 OB SønderjyskE OB-Ådalen
5
-
0
23. apr 2022
15:00
OB
5
SønderjyskE
0
916739
23-04 2022
15:15 Vejle Lyngby VB Parken
2
-
1
23. apr 2022
15:15
Vejle
2
Lyngby
1
916737
23-04 2022
15:30 Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
0
-
1
23. apr 2022
15:30
Brøndby
0
Randers Freja FC
1
916738
23-04 2022
15:30 FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park
Straffesparkskonkurrence
7 - 6
2
-
2
23. apr 2022
15:30
FC Nordsjælland
2
Silkeborg
2
916740
23-04 2022
15:45 AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
2
23. apr 2022
15:45
AGF
1
FC Midtjylland
2
916743
23-04 2022
16:00 Esbjerg AaB TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
0
-
2
23. apr 2022
16:00
Esbjerg
0
AaB
2
916695
on27-04 2022
17:15 FC København Lyngby Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
27. apr 2022
17:15
FC København
4
Lyngby
1
916748
30-04 2022
14:30 FC København Esbjerg Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
30. apr 2022
14:30
FC København
4
Esbjerg
1
916749
30-04 2022
14:30 AC Horsens Brøndby Nordstern Arena Horsens
6
-
1
30. apr 2022
14:30
AC Horsens
6
Brøndby
1
916746
30-04 2022
15:00 OB AGF OB-Ådalen
2
-
1
30. apr 2022
15:00
OB
2
AGF
1
916744
30-04 2022
15:15 AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
0
-
2
30. apr 2022
15:15
AaB
0
FC Midtjylland
2
916745
30-04 2022
15:15 Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
4
-
1
30. apr 2022
15:15
Randers Freja FC
4
SønderjyskE
1
916750
30-04 2022
15:30 Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
4
-
3
30. apr 2022
15:30
Silkeborg
4
Lyngby
3
916751
on04-05 2022
17:00 FC Nordsjælland Brøndby Right to Dream Park
2
-
6
04. maj 2022
17:00
FC Nordsjælland
2
Brøndby
6
916779
on04-05 2022
18:00 Vejle SønderjyskE VB Parken
3
-
1
04. maj 2022
18:00
Vejle
3
SønderjyskE
1
916757
to05-05 2022
19:00 Esbjerg AC Horsens TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
5
-
2
05. maj 2022
19:00
Esbjerg
5
AC Horsens
2
916753
fr06-05 2022
18:00 Randers Freja FC AaB Randers Stadion
2
-
0
06. maj 2022
18:00
Randers Freja FC
2
AaB
0
916754
07-05 2022
14:45 SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1
-
4
07. maj 2022
14:45
SønderjyskE
1
Silkeborg
4
916756
07-05 2022
15:00 OB FC København OB-Ådalen
Straffesparkskonkurrence
5 - 4
1
-
1
07. maj 2022
15:00
OB
1
FC København
1
916752
07-05 2022
15:45 AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
Straffesparkskonkurrence
5 - 4
1
-
1
07. maj 2022
15:45
AGF
1
Lyngby
1
916687
ti10-05 2022
16:30 AaB OB AaB's Anlæg
1
-
4
10. maj 2022
16:30
AaB
1
OB
4
824572
on11-05 2022
17:00 Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
0
-
4
11. maj 2022
17:00
Lyngby
0
FC Midtjylland
4
916763
14-05 2022
14:15 Esbjerg FC Midtjylland TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
2
-
4
14. maj 2022
14:15
Esbjerg
2
FC Midtjylland
4
916761
14-05 2022
14:30 FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
14. maj 2022
14:30
FC København
2
AGF
1
916762
14-05 2022
14:30 AC Horsens SønderjyskE Nordstern Arena Horsens
3
-
1
14. maj 2022
14:30
AC Horsens
3
SønderjyskE
1
916760
14-05 2022
15:00 Vejle Randers Freja FC VB Parken
2
-
1
14. maj 2022
15:00
Vejle
2
Randers Freja FC
1
916759
14-05 2022
15:15 Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
2
-
1
14. maj 2022
15:15
Lyngby
2
FC Nordsjælland
1
916758
14-05 2022
15:30 Brøndby AaB Brøndby Stadion
5
-
0
14. maj 2022
15:30
Brøndby
5
AaB
0
824575
ti17-05 2022
18:00 AaB Esbjerg AaB's Anlæg
4
-
1
17. maj 2022
18:00
AaB
4
Esbjerg
1
916685
21-05 2022
13:00 FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
4
-
3
21. maj 2022
13:00
FC Nordsjælland
4
SønderjyskE
3
824490
fr27-05 2022
13:00 Randers Freja FC FC København Randers Stadion
1
-
2
27. maj 2022
13:00
Randers Freja FC
1
FC København
2
916747
fr27-05 2022
14:15 Vejle FC Nordsjælland VB Parken
0
-
2
27. maj 2022
14:15
Vejle
0
FC Nordsjælland
2
916709
28-05 2022
15:30 Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
6
-
0
28. maj 2022
15:30
Brøndby
6
SønderjyskE
0
916690
ti31-05 2022
18:30 Esbjerg Silkeborg Vestjysk Bank Stadion (Varde)
3
-
0
31. maj 2022
18:30
Esbjerg
3
Silkeborg
0
916686
on01-06 2022
17:30 Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion
Straffesparkskonkurrence
5 - 4
3
-
3
01. jun 2022
17:30
Lyngby
3
AC Horsens
3
916768
04-06 2022
11:00 Silkeborg OB Søholt Kunstbane 1
3
-
2
04. jun 2022
11:00
Silkeborg
3
OB
2
916689
04-06 2022
15:00 Vejle AGF VB Parken
1
-
0
04. jun 2022
15:00
Vejle
1
AGF
0
916688
ti07-06 2022
18:00 FC Midtjylland Randers Freja FC EDC Arena – Ikast (kunst)
2
-
1
07. jun 2022
18:00
FC Midtjylland
2
Randers Freja FC
1
916772
fr10-06 2022
16:00 SønderjyskE Esbjerg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
5
-
6
10. jun 2022
16:00
SønderjyskE
5
Esbjerg
6
916775
11-06 2022
12:30 Silkeborg FC København Søholt Kunstbane 1
0
-
1
11. jun 2022
12:30
Silkeborg
0
FC København
1
916770
11-06 2022
13:30 AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
6
11. jun 2022
13:30
AGF
1
Brøndby
6
916774
11-06 2022
15:00 OB Vejle OB-Ådalen
3
-
0
11. jun 2022
15:00
OB
3
Vejle
0
916771
11-06 2022
15:15 Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
0
-
0
11. jun 2022
15:15
Randers Freja FC
0
FC Nordsjælland
0
916773
11-06 2022
15:15 FC Midtjylland Lyngby EDC Arena – Ikast (kunst)
2
-
1
11. jun 2022
15:15
FC Midtjylland
2
Lyngby
1
916769
11-06 2022
15:15 AaB AC Horsens AaB's Anlæg
1
-
3
11. jun 2022
15:15
AaB
1
AC Horsens
3
916698
on15-06 2022
18:00 FC Nordsjælland FC København Right to Dream Park
0
-
3
15. jun 2022
18:00
FC Nordsjælland
0
FC København
3
916703
on15-06 2022
18:00 FC Midtjylland OB EDC Arena – Ikast (kunst)
3
-
0
15. jun 2022
18:00
FC Midtjylland
3
OB
0
916776
18-06 2022
13:00 Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
0
-
3
18. jun 2022
13:00
Brøndby
0
Silkeborg
3
916777
18-06 2022
13:00 FC Nordsjælland AGF Farum Park
3
-
2
18. jun 2022
13:00
FC Nordsjælland
3
AGF
2
916778
18-06 2022
13:00 Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
2
-
3
18. jun 2022
13:00
Lyngby
2
Randers Freja FC
3
916781
18-06 2022
13:00 AC Horsens FC Midtjylland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1
-
10
18. jun 2022
13:00
AC Horsens
1
FC Midtjylland
10
916782
18-06 2022
13:00 Esbjerg OB TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
1
-
4
18. jun 2022
13:00
Esbjerg
1
OB
4
916780
18-06 2022
14:00 FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
7
-
0
18. jun 2022
14:00
FC København
7
AaB
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2021/2022 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind