MENU

Serie 5, P18/28 Efterår, P20 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
400833
21-08 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 Olympia 1921 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 9
400831
22-08 2021
Kl. 10:00
HB 12 Jægersborg 8 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

407257 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Fix 3 B 1903 7 Gadelandet
1 - 2
406492
ti
24-08 2021
Kl. 19:00
Hellas 2 FB 17 Engdraget
2 - 2
407282
fr
27-08 2021
Kl. 18:00
Olympia 1921 2 HB 12 Sundby Idrætspark
6 - 1
407280
28-08 2021
Kl. 14:00
FB 17 KB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
406497
29-08 2021
Kl. 10:00
Fremad Valby 7 Oversidder Valby IP, tribunen
407281
29-08 2021
Kl. 16:00
Jægersborg 8 HIK 6 Gentofte Sportspark
3 - 3
407287
04-09 2021
Kl. 10:00
Hellas 2 Jægersborg 8 Engdraget
5 - 3
407283
04-09 2021
Kl. 12:00
B 1903 7 FB 17 B1903
3 - 1
407284
04-09 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 HB 12 Valby IP, tribunen
4 - 4
407286
05-09 2021
Kl. 14:00
KB 6 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
407285
05-09 2021
Kl. 16:00
Fix 3 Oversidder Gadelandet
407293
ma
06-09 2021
Kl. 20:15
HIK 6 Olympia 1921 2 Gentofte Sportspark
0 - 1
407308 ti
07-09 2021
Kl. 18:00
Fix 3 Fremad Valby 7 Gadelandet
9 - 0
407294 on
08-09 2021
Kl. 21:00
Oversidder B 1903 7
407309
11-09 2021
Kl. 14:00
FB 17 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
407311
12-09 2021
Kl. 10:00
Olympia 1921 2 Hellas 2 Sundby Idrætspark
5 - 2
407295
12-09 2021
Kl. 10:00
HB 12 HIK 6 Fælledparken
3 - 6
407310
12-09 2021
Kl. 16:00
Jægersborg 8 KB 6 Gentofte Sportspark
1 - 3
407319 ti
14-09 2021
Kl. 18:00
Fix 3 FB 17 Gadelandet
2 - 9
407316 on
15-09 2021
Kl. 21:00
Oversidder Oversidder
407322
18-09 2021
Kl. 10:00
Hellas 2 HB 12 Engdraget
9 - 4
407312
18-09 2021
Kl. 12:00
B 1903 7 Jægersborg 8 B1903
2 - 1
407314
18-09 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 HIK 6 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 10
407318
19-09 2021
Kl. 16:00
KB 6 Olympia 1921 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 1
407323 to
23-09 2021
Kl. 20:30
Oversidder Fix 3
407328
fr
24-09 2021
Kl. 17:30
Olympia 1921 2 B 1903 7 Sundby Idrætspark
1 - 1
407325
25-09 2021
Kl. 14:00
FB 17 Fremad Valby 7 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
407324
26-09 2021
Kl. 10:00
HB 12 KB 6 Fælledparken
3 - 5
407326
26-09 2021
Kl. 12:00
HIK 6 Hellas 2 HIK
1 - 1
407327
26-09 2021
Kl. 16:00
Jægersborg 8 Oversidder Gentofte Sportspark
407334 ti
28-09 2021
Kl. 20:00
Fix 3 Jægersborg 8 Gentofte Sportspark
3 - 3
407333 fr
01-10 2021
Kl. 19:00
KB 6 HIK 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UMH
407329
02-10 2021
Kl. 12:00
B 1903 7 HB 12 B1903
2 - 1
407331
02-10 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 Hellas 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 7
407335
02-10 2021
Kl. 16:00
FB 17 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
407332
03-10 2021
Kl. 20:00
Oversidder Olympia 1921 2
407402 ti
05-10 2021
Kl. 20:30
Oversidder Fremad Valby 7
407439
09-10 2021
Kl. 10:00
Hellas 2 KB 6 Engdraget
2 - 3
407405
10-10 2021
Kl. 10:00
HB 12 Oversidder Fælledparken
407697
10-10 2021
Kl. 10:00
Olympia 1921 2 Fix 3 Sundby Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

406495 ma
11-10 2021
Kl. 18:30
HIK 6 Oversidder Gentofte Sportspark
407690 on
13-10 2021
Kl. 20:15
HIK 6 B 1903 7 Gentofte Sportspark
4 - 4
407698 on
13-10 2021
Kl. 20:30
Oversidder Jægersborg 8
407699
16-10 2021
Kl. 12:00
B 1903 7 Hellas 2 B1903
3 - 2
407700
16-10 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 KB 6 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

407710
16-10 2021
Kl. 16:00
FB 17 Olympia 1921 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 7
407702
17-10 2021
Kl. 12:00
Fix 3 HB 12 Gadelandet
3 - 10
407701
17-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder HIK 6
406496 on
20-10 2021
Kl. 19:15
Oversidder Hellas 2
400834
24-10 2021
Kl. 14:00
KB 6 Fix 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT

Udehold taberdømt

407691
on
27-10 2021
Kl. 18:15
Jægersborg 8 FB 17 Gentofte Sportspark
1 - 2
418362
30-10 2021
Kl. 10:00
Hellas 2 Oversidder Engdraget
407712
30-10 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 Jægersborg 8 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
418374
31-10 2021
Kl. 10:00
HIK 6 Fix 3 HIK
11 - 1
407711
31-10 2021
Kl. 10:00
HB 12 FB 17 Kunst, Fælledparken
4 - 4
418376
31-10 2021
Kl. 14:00
Olympia 1921 2 Oversidder Sundby Idrætspark
418359
31-10 2021
Kl. 14:00
KB 6 B 1903 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 2
421104 ti
02-11 2021
Kl. 19:30
Fix 3 Hellas 2 Tingbjerg Idrætspark
1 - 3
418384 on
03-11 2021
Kl. 20:30
Oversidder HB 12
400832 to
04-11 2021
Kl. 20:15
B 1903 7 Oversidder B1903
419062
07-11 2021
Kl. 10:00
B 1903 7 Fremad Valby 7 B1903
3 - 3
421103
07-11 2021
Kl. 10:00
Oversidder KB 6
421105
07-11 2021
Kl. 10:00
FB 17 HIK 6 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 4
423802
07-11 2021
Kl. 16:00
Jægersborg 8 Olympia 1921 2 Gentofte Sportspark
2 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind