MENU

Kvinde Senior 2 7M Efterår, P3 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
872888 ma
23-08 2021
Kl. 22:00
Oversidder Nørrebro United 7
872889 on
25-08 2021
Kl. 18:00
Fremad Amager Sundby 3 Sundby Idrætspark
1 - 9
872906 on
25-08 2021
Kl. 19:15
Slagge BK 2 Pan Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
872908
28-08 2021
Kl. 11:00
Tårnby FF B2020 Vestamager Idrætsanlæg
8 - 0
872914
29-08 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF 5 Oversidder Fælledparken
872917 ma
30-08 2021
Kl. 22:00
Sundby 3 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
872915 on
01-09 2021
Kl. 20:30
B2020 Østerbro IF 5 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 9
872925 to
02-09 2021
Kl. 19:00
Pan Fodbold Fremad Amager Sundby Idrætspark
10 - 1
873874
04-09 2021
Kl. 14:00
Oversidder Slagge BK 2
872916
05-09 2021
Kl. 15:00
Nørrebro United 7 Tårnby FF Nørrebroparken
2 - 5
873948 ma
06-09 2021
Kl. 22:00
Oversidder Pan Fodbold
873875 on
08-09 2021
Kl. 20:30
B2020 Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 3
873949 to
09-09 2021
Kl. 18:00
Fremad Amager Oversidder Sundby Idrætspark
873997
11-09 2021
Kl. 11:30
Tårnby FF Sundby 3 Vestamager Idrætsanlæg
6 - 4
873999
12-09 2021
Kl. 14:15
Østerbro IF 5 Slagge BK 2 Fælledparken
0 - 1
874106 ti
14-09 2021
Kl. 20:15
Sundby 3 B2020 Kløvermarkens Idrætsanlæg
11 - 1
877586 on
15-09 2021
Kl. 19:15
Slagge BK 2 Fremad Amager Kunst, Valby IP, tribunen
12 - 0
877587 on
15-09 2021
Kl. 20:30
Pan Fodbold Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
877588
19-09 2021
Kl. 12:45
Oversidder Oversidder
874060
19-09 2021
Kl. 15:00
Nørrebro United 7 Østerbro IF 5 Nørrebroparken
0 - 2
877652 ma
20-09 2021
Kl. 22:00
Oversidder Slagge BK 2
877602
on
22-09 2021
Kl. 20:30
B2020 Pan Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 7
877672
25-09 2021
Kl. 11:30
Tårnby FF Oversidder Vestamager Idrætsanlæg
877653
26-09 2021
Kl. 16:30
Nørrebro United 7 Sundby 3 Nørrebroparken
1 - 2
878205 ma
27-09 2021
Kl. 22:00
Fremad Amager Oversidder Sundby Idrætspark
878207 ti
28-09 2021
Kl. 20:15
Sundby 3 Østerbro IF 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Ude- og hjemmehold taberdømt
878209 on
29-09 2021
Kl. 19:15
Slagge BK 2 Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
878210 on
29-09 2021
Kl. 20:30
Pan Fodbold Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 0
878214
03-10 2021
Kl. 14:00
Oversidder B2020
878197
03-10 2021
Kl. 17:30
Østerbro IF 5 Fremad Amager Ryparken
7 - 0
878225 ti
05-10 2021
Kl. 20:15
Sundby 3 Pan Fodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 1
878219
on
06-10 2021
Kl. 20:30
B2020 Slagge BK 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 17
878230
09-10 2021
Kl. 11:30
Tårnby FF Fremad Amager Vestamager Idrætsanlæg
7 - 0
878231
10-10 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF 5 Oversidder Fælledparken
878220
10-10 2021
Kl. 16:30
Nørrebro United 7 Oversidder Nørrebroparken
878232 ma
11-10 2021
Kl. 22:00
Oversidder Tårnby FF
878245 on
13-10 2021
Kl. 19:15
Slagge BK 2 Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 0
878251
16-10 2021
Kl. 10:30
Oversidder Sundby 3
878233
17-10 2021
Kl. 12:30
Fremad Amager B2020 Sundby Idrætspark
2 - 0
878248
17-10 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF 5 Pan Fodbold Fælledparken
3 - 3
878258 ti
26-10 2021
Kl. 20:15
Sundby 3 Slagge BK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
878252 on
27-10 2021
Kl. 20:30
B2020 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
878414 on
27-10 2021
Kl. 20:30
Pan Fodbold Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
878278
31-10 2021
Kl. 10:00
Tårnby FF Østerbro IF 5 Vestamager Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
878257
31-10 2021
Kl. 15:00
Nørrebro United 7 Fremad Amager Nørrebroparken
2 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 7 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fem puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. sidst af de gennemførende hold i hver pulje samt yderligere to nedrykkere i skikkelse af de dernæst dårligst placerede på tværs af de 5 puljer rykker ned i 7M 3 2022 forår, således at der i alt i 2022 forår deltager max. 40 hold i 7M 2 fordelt på 4 puljer.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind