MENU

Kvinde Senior 2 7M Efterår, P2 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
870190 ti
24-08 2021
Kl. 20:30
Valby 2 Tårnby FF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
870188 to
26-08 2021
Kl. 18:45
Hekla Sundby 4 Hekla Park
4 - 2
870191
29-08 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 FC Culpa 2 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
870195 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Sundby 4 CIK Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 6
870193 on
01-09 2021
Kl. 19:15
FC Culpa 2 VLI Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
870559
on
01-09 2021
Kl. 20:00
BK Union Valby 2 Grøndal Multicenter
1 - 2
870194
04-09 2021
Kl. 12:30
Nørrebro United 5 Østerbro IF 3 Nørrebroparken
3 - 0
870192
04-09 2021
Kl. 14:00
VLI BK Union Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
870201
05-09 2021
Kl. 10:00
Tårnby FF 2 Hekla Vestamager Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
871220 ti
07-09 2021
Kl. 18:30
CIK Tårnby FF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6 - 1
871654 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 Sundby 4 Fælledparken
2 - 6
871211 on
08-09 2021
Kl. 19:15
FC Culpa 2 Nørrebro United 5 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
871614
to
09-09 2021
Kl. 18:30
Hekla BK Union Hekla Park
6 - 1
871943
11-09 2021
Kl. 12:00
VLI Valby 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
872784 ti
14-09 2021
Kl. 20:15
Sundby 4 FC Culpa 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 4
872794 ti
14-09 2021
Kl. 20:30
Valby 2 Hekla Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 4
872798
on
15-09 2021
Kl. 20:00
BK Union CIK Grøndal Multicenter
1 - 1
872813
18-09 2021
Kl. 10:00
Hekla CIK Hekla Park
3 - 4
872783
18-09 2021
Kl. 12:15
Nørrebro United 5 VLI Nørrebroparken
Udehold taberdømt
872796
19-09 2021
Kl. 10:00
Tårnby FF 2 Østerbro IF 3 Vestamager Idrætsanlæg
2 - 1
872805
on
22-09 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 BK Union Fælledparken
1 - 4
872800 on
22-09 2021
Kl. 19:15
FC Culpa 2 Tårnby FF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 5
872802
25-09 2021
Kl. 12:30
CIK Valby 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 7
872803
25-09 2021
Kl. 15:30
Nørrebro United 5 Sundby 4 Nørrebroparken
7 - 4
870185 ti
28-09 2021
Kl. 18:00
CIK Nørrebro United 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 1
872820 ti
28-09 2021
Kl. 20:15
Sundby 4 VLI Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 2
872830
02-10 2021
Kl. 10:00
Tårnby FF 2 Nørrebro United 5 Vestamager Idrætsanlæg
8 - 1
872824
02-10 2021
Kl. 12:00
Valby 2 Østerbro IF 3 Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
872812 ma
04-10 2021
Kl. 19:00
VLI Hekla Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
872831
ma
04-10 2021
Kl. 20:00
BK Union FC Culpa 2 Genforeningspladsen
4 - 1
872836 ti
05-10 2021
Kl. 20:15
Sundby 4 Tårnby FF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 7
872833
09-10 2021
Kl. 11:00
Nørrebro United 5 BK Union Nørrebroparken
0 - 7
872839
09-10 2021
Kl. 14:00
VLI CIK Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
872832
10-10 2021
Kl. 12:00
FC Culpa 2 Valby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
872837
10-10 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF 3 Hekla Fælledparken
3 - 0
872846 ti
12-10 2021
Kl. 20:30
Valby 2 Nørrebro United 5 Kunst, Valby IP, tribunen
9 - 3
872877 on
13-10 2021
Kl. 20:00
BK Union Sundby 4 Genforeningspladsen
2 - 2
872842
16-10 2021
Kl. 10:30
Hekla FC Culpa 2 Hekla Park
2 - 3
872840
16-10 2021
Kl. 11:15
CIK Østerbro IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
872884 ti
26-10 2021
Kl. 20:15
Sundby 4 Valby 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 8
872848 on
27-10 2021
Kl. 19:00
VLI Tårnby FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
872879 on
27-10 2021
Kl. 19:15
FC Culpa 2 CIK Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
872880
30-10 2021
Kl. 12:30
Nørrebro United 5 Hekla Nørrebroparken
1 - 3
872886
31-10 2021
Kl. 10:00
Tårnby FF 2 BK Union Vestamager Idrætsanlæg
2 - 2
872885
31-10 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF 3 VLI Fælledparken
1 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 7 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fem puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. sidst af de gennemførende hold i hver pulje samt yderligere to nedrykkere i skikkelse af de dernæst dårligst placerede på tværs af de 5 puljer rykker ned i 7M 3 2022 forår, således at der i alt i 2022 forår deltager max. 40 hold i 7M 2 fordelt på 4 puljer.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind