MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
166334 ti
17-08 2021
Kl. 18:30
FC Holte (1) Virum-Sorgenfri BK (M) Rudegård Stadion
2 - 1
167306
ti
24-08 2021
Kl. 17:30
Fremad Valby (1) LSF (M) Valby IP, tribunen
1 - 5
167517 ti
24-08 2021
Kl. 18:00
Skjold (1) Frem (Liga 2) Kunst, Fælledparken
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
167520 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Hellas (M) Fix (Liga 2) Engdraget
1 - 5
167523 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Liga 1)
167524 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder KB (Liga 1)
167310
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
BSF (1) FA 2000 (Liga 2) Ballerup Idrætspark
8 - 7
165208 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
FC Nakskov (Liga 2) Næstved I.F.(Liga 1) OK+ stadion
0 - 7
165209 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) HB Køge (Liga 1) Ringsted Stadion
2 - 12
165211
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (Liga 2) Nykøbing FC (Liga 2) Herlufsholm Stadion
1 - 2
165212 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Solrød FC (Liga 2) Vallensbæk Idrætscenter
7 - 8
165214
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Liga 2) Greve Fodbold (Liga 2) Himmelev Idrætspark
1 - 13
165215 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Liga 2) KFUM BK, Roskilde (Liga 2) Holbæk Sportsby
8 - 2
165216
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (1) Ølstykke FC (Liga 2) Frederiksværk Stadion
0 - 5
165221
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) FC Helsingør (Liga 2) Helsinge Stadion
1 - 4
165225 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) Allerød Idrætspark
0 - 4
165237 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) AC Amager (Liga 2) NyBolig Park
Hjemmehold taberdømt
165705
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (2) A27 (Liga 2) Langbjergskolen
2 - 3
166333
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) B93 (Liga 2) Birkerød Stadion
0 - 9
166335
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
IF Bytoften (1) B 1903 (Liga 2) Gladsaxe skole
1 - 6
166762
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Kr. Værløse IF (1) GVI (Liga 2) Sandet Stadion
2 - 5
166764
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Værløse BK (M) Brønshøj BK (Liga 2) Værløse Stadion
9 - 0
166868 on
25-08 2021
Kl. 18:00
Jægersborg BK (2) HIK (Liga 2) Gentofte Sportspark
Hjemmehold taberdømt
165248
on
25-08 2021
Kl. 18:15
Hekla (1) Sundby Bk. (Liga 2) Hekla Park
2 - 6
166778 to
26-08 2021
Kl. 18:30
FC Rudersdal (M) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Rundforbi Stadion
0 - 6
165210
28-08 2021
Kl. 12:00
Køge Nord FC (1) Slagelse B&I (Liga 2) Rishøj Stadion
Hjemmehold taberdømt
165213
ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Store Merløse IF (3) Roskilde Boldklub (Liga 2) St. Merløse Idrætsplads
2 - 11
165220 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Valby (1) Hillerød Fodbold (M) Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
165385 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Glostrup (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Østervangsbanerne
0 - 5
166796
ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Herlev IF (M) Aakanden GF (Liga 2) Herlev IF Stadion (Kunst)
6 - 4
167308
ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga 2) Vanløse (1) Gladsaxe Stadion
4 - 0
167309
ti
31-08 2021
Kl. 18:30
AB (Liga 2) Hvidovre IF (Liga 2) Akademisk Boldklub
1 - 2
430409
ti
07-09 2021
Kl. 18:00
BSF (1) Greve Fodbold (Liga 2) Ballerup Idrætspark
0 - 9
430411
ti
07-09 2021
Kl. 18:00
Nykøbing FC (Liga 2) Næstved I.F.(Liga 1) NFC Anlæg Syd
3 - 2
430401 on
08-09 2021
Kl. 17:30
GVI (Liga 2) KB (Liga 1) GVI. Nymosen
0 - 9
430402 on
08-09 2021
Kl. 17:45
Herlev IF (M) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Herlev IF Stadion (Kunst)
0 - 8
430403
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Gladsaxe-Hero BK (Liga 2) Farum BK (Liga 1) Gladsaxe Stadion
4 - 6
430404 on
08-09 2021
Kl. 18:00
A27 (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Dragør Bk
0 - 6
430406 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Solrød FC (Liga 2) AC Amager (Liga 2) Solrød Idrætscenter
0 - 5
430408
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Frem (Liga 2) Slagelse B&I (Liga 2) Frem, Valby IP
7 - 3
430410
on
08-09 2021
Kl. 18:00
LSF (M) Sundby Bk. (Liga 2) Smørum Idrætscenter
5 - 2
430112 on
08-09 2021
Kl. 18:00
FC Holte (1) Fix (Liga 2) Rudegård Stadion
0 - 5
430113 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (M) Ølstykke FC (Liga 2) Hillerød Stadion
1 - 10
430115
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) B 1903 (Liga 2) Hørsholm Idrætspark
2 - 0
430116
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Værløse BK (M) B93 (Liga 2) Værløse Stadion
0 - 8
430400
on
08-09 2021
Kl. 18:00
FC Helsingør (Liga 2) HIK (Liga 2) Helsingør "Ny Stadion" OPV
3 - 4
430413
on
15-09 2021
Kl. 18:00
Holbæk B&I (Liga 2) HB Køge (Liga 1) Holbæk Sportsby
3 - 5
430405
ti
21-09 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Liga 2) Roskilde Boldklub (Liga 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
8 - 0
234951
to
14-10 2021
Kl. 17:30
LSF (M) Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
5 - 0
234952
ti
26-10 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Liga 2) HB Køge (Liga 1) Avedøre Stadion Kunstgræs
4 - 2
234949 on
27-10 2021
Kl. 17:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) B93 (Liga 2) Lyngby Stadion
7 - 6
234953
30-10 2021
Kl. 10:00
Frem (Liga 2) HIK (Liga 2) Frem, Valby IP
0 - 3
234954
30-10 2021
Kl. 10:30
Greve Fodbold (Liga 2) KB (Liga 1) Greve Idræts Center
1 - 5
234955
30-10 2021
Kl. 12:00
Nykøbing FC (Liga 2) Farum BK (Liga 1) NFC Anlæg Syd
1 - 6
234948 on
03-11 2021
Kl. 18:00
Fix (Liga 2) Ølstykke FC (Liga 2) Tingbjerg Idrætspark
2 - 6
234950
06-11 2021
Kl. 13:45
AC Amager (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Sundby Idrætspark
3 - 2
856172
13-11 2021
Kl. 12:00
HIK (Liga 2) KB (Liga 1) HIK
Udehold taberdømt
852888
13-11 2021
Kl. 13:15
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Farum BK (Liga 1) Lyngby Stadion
1 - 2
852889
ti
16-11 2021
Kl. 18:15
Ølstykke FC (Liga 2) Hvidovre IF (Liga 2) Ølstykke Stadion Kunstgræs
4 - 1
856170
ti
23-11 2021
Kl. 18:00
LSF (M) AC Amager (Liga 2) Smørum Idrætscenter
0 - 4
586717 ti
26-04 2022
Kl. 18:30
AC Amager (Liga 2) Farum BK (Liga 1) Sundby Idrætspark
5 - 6
586718 ti
26-04 2022
Kl. 18:30
HIK (Liga 2) Ølstykke FC (Liga 2) HIK
9 - 4
581953
22-05 2022
Kl. 12:00
Farum BK (Liga 1) HIK (Liga 2) Allerød Idrætspark
6 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 24.8 - 2 oversiddere - Lodtrækning næste runde 27.8 kl.- 12.00
2. runde 8.9 - Lodtrækning næste runde 10.9.kl.- 12.00
3. runde 30.10 - Lodtrækning næste runde 29.10 kl.- 12.00
4. runde 13.11 - Lodtrækning næste runde 3.12 kl.- 12.00

Semifinale   26.4.22
finale 2022  22.5.22 

 Husk lodtrækning foregår live på DBU Sjælland facebook.

 
 

Log ind