Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Resultat | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15. sep 2021
17:30
Bosna IF (S5)
Mørkøv IF (S3)
UHT
|
||||||||||
15. sep 2021
17:30
Køge BK (S4)
9
Sorø Freja (S3)
6
|
||||||||||
15. sep 2021
17:30
Ejby IF 1968 (S3)
1
Nerashté, Ballerup (S2) (1)
2
|
||||||||||
15. sep 2021
19:00
INVICTUS XI (S2)
1
TFC Odsherred (S2)
3
|
||||||||||
21. sep 2021
20:05
Havdrup GI (S3) (1)
3
Dianalund IF (S2)
2
|
||||||||||
28. sep 2021
19:00
Sørbymagle IF (S4)
1
Ejby IF Fodbold (S3)
4
|
||||||||||
28. sep 2021
19:00
Humlebæk BK (S3)
1
BK Friheden (S2)
2
|
||||||||||
28. sep 2021
19:00
Boldklubben Bæk City (S4)
2
Vemmelev Boldklub (S2) (1)
0
|
||||||||||
28. sep 2021
19:00
Køge BK (S4)
3
Slangerup & Omegn IF (S3)
0
|
||||||||||
28. sep 2021
20:00
Bosna IF (S5)
6
Farum BK (S4) (2)
4
|
||||||||||
29. sep 2021
19:00
Nerashté, Ballerup (S2) (1)
0
Græsted IF (S2)
3
|
||||||||||
05. okt 2021
19:00
Helsinge Fodbold (S2)
2
TFC Odsherred (S2)
1
|
||||||||||
05. okt 2021
19:00
Havdrup GI (S3) (1)
6
IS Skævinge (S3)
7
|
||||||||||
29. okt 2021
19:00
Køge BK (S4)
1
Boldklubben Bæk City (S4)
2
|
||||||||||
30. okt 2021
11:30
Helsinge Fodbold (S2)
3
BK Friheden (S2)
1
|
||||||||||
30. okt 2021
13:00
Ejby IF Fodbold (S3)
4
IS Skævinge (S3)
1
|
||||||||||
06. nov 2021
14:00
Bosna IF (S5)
2
Græsted IF (S2)
1
|
||||||||||
20. apr 2022
18:30
Bosna IF (S5)
5
Ejby IF Fodbold (S3)
4
|
||||||||||
03. maj 2022
19:00
Helsinge Fodbold (S2)
4
Boldklubben Bæk City (S4)
3
|
||||||||||
25. maj 2022
19:00
Helsinge Fodbold (S2)
5
Bosna IF (S5)
0
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 33 - 34 kampe og 28 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 35-36
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 3. september via DBU Sjællands Facebookside
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 17. september via DBU Sjællands Facebookside
Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 1. oktober via DBU Sjællands Facebookside
Semifinaler spilles i uge 16-17 Livelodtrækning 3. december via DBU Sjællands Facebookside
FINALEN: Onsdag den 25. maj 19.00, på et af finaleholdenes hjemmebane, findes via lodtrækning.
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk