MENU
D
T
M
S

Herre Senior 5 7M Forår, P5 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
116070 on
14-04 2021
Kl. 19:00
Skovshoved IF Valby 6 Skovshoved I P
4 - 6
116073 fr
16-04 2021
Kl. 18:30
FB 32 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
116069
17-04 2021
Kl. 10:30
Hellas 4 FB 30 Engdraget
2 - 17
116072
17-04 2021
Kl. 12:30
Nørrebro United 8 Bispebjerg 3 Kunst, Nørrebroparken
8 - 0
116071
18-04 2021
Kl. 16:00
Union 5 Skjold 16 Kunst, Genforeningspladsen
1 - 2
116074
ma
19-04 2021
Kl. 18:00
Bispebjerg 3 FB 32 Lersøparken
2 - 10
116076 ma
19-04 2021
Kl. 19:15
Valby 6 Hellas 4 Kunst, Valby IP, tribunen
10 - 2
116078
24-04 2021
Kl. 12:00
Oversidder Union 5
116075
24-04 2021
Kl. 16:00
FB 30 Nørrebro United 8 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
116077
25-04 2021
Kl. 12:45
Skjold 16 Skovshoved IF Kunst, Lundehusparken
1 - 2
116084 ti
27-04 2021
Kl. 20:00
Skovshoved IF Oversidder Skovshoved I P
116085
01-05 2021
Kl. 11:15
Nørrebro United 8 Valby 6 Kunst, Nørrebroparken
0 - 1
116083
01-05 2021
Kl. 14:00
Hellas 4 Skjold 16 Engdraget
1 - 5
116082
02-05 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 3 FB 30 Lersøparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

116086
02-05 2021
Kl. 16:00
FB 32 Union 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
116088 ma
03-05 2021
Kl. 19:15
Valby 6 Bispebjerg 3 Kunst, Valby IP, tribunen
9 - 2
116087 ti
04-05 2021
Kl. 19:30
FB 30 FB 32 Kunst, Jens Jessens Vej
UMH
116091
08-05 2021
Kl. 12:00
Oversidder Hellas 4
116090
09-05 2021
Kl. 10:15
Skjold 16 Nørrebro United 8 Kunst, Lundehusparken
116089
09-05 2021
Kl. 14:00
Union 5 Skovshoved IF Kunst, Grøndal Centret
116096 fr
14-05 2021
Kl. 19:45
FB 32 Skovshoved IF Kunst, Jens Jessens Vej
116093
15-05 2021
Kl. 11:30
Hellas 4 Union 5 Engdraget
116094
16-05 2021
Kl. 10:00
FB 30 Valby 6 Kunst, Jens Jessens Vej
116095
16-05 2021
Kl. 11:30
Nørrebro United 8 Oversidder Kunst, Nørrebroparken
116092
16-05 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 3 Skjold 16 Lersøparken
116097 ma
17-05 2021
Kl. 20:00
Skovshoved IF Hellas 4 Skovshoved I P
116100 ti
18-05 2021
Kl. 19:15
Skjold 16 FB 30 Kunst, Lundehusparken
116098 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Valby 6 FB 32 Valby IP, tribunen
116101
22-05 2021
Kl. 12:00
Oversidder Bispebjerg 3
116099
23-05 2021
Kl. 14:00
Union 5 Nørrebro United 8 Kunst, Genforeningspladsen
116104 ma
24-05 2021
Kl. 10:00
Valby 6 Skjold 16 Kunst, Valby IP, tribunen
116103 fr
28-05 2021
Kl. 19:45
FB 30 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
116106
30-05 2021
Kl. 10:00
FB 32 Hellas 4 Kunst, Jens Jessens Vej
116102
30-05 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 3 Union 5 Lersøparken
116105
30-05 2021
Kl. 14:15
Nørrebro United 8 Skovshoved IF Kunst, Nørrebroparken
116108 ti
01-06 2021
Kl. 20:00
Skovshoved IF Bispebjerg 3 Skovshoved I P
116110 fr
04-06 2021
Kl. 19:45
FB 32 Skjold 16 Kunst, Jens Jessens Vej
116111
05-06 2021
Kl. 12:00
Oversidder Valby 6
116107
05-06 2021
Kl. 13:30
Hellas 4 Nørrebro United 8 Engdraget
116109
06-06 2021
Kl. 14:00
Union 5 FB 30 Kunst, Grøndal Centret
116116 ma
07-06 2021
Kl. 18:00
Valby 6 Union 5 Kunst, Valby IP, tribunen
116118 ti
08-06 2021
Kl. 19:15
Skjold 16 Oversidder Kunst, Lundehusparken
116117
12-06 2021
Kl. 15:15
Nørrebro United 8 FB 32 Kunst, Nørrebroparken
116115
13-06 2021
Kl. 10:00
FB 30 Skovshoved IF Kunst, Jens Jessens Vej
116112
13-06 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 3 Hellas 4 Lersøparken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 16 bedste oprykningsberettigede hold rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

 

DBU København forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære nedrykninger, såfremt det skønnes nødvendigt at oprette 7MH6 i efteråret

Log ind