MENU

Kvinde Senior 2 7M Forår, P1 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
596080 to
15-04 2021
Kl. 19:00
Slagge BK 2 Skjold Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 2
596082 to
15-04 2021
Kl. 20:30
Vanløse Nørrebro United 3 Kunst, Vanløse I P
1 - 3
596081
18-04 2021
Kl. 15:15
Nørrebro FF 2 Cøpenhavn United Nørrebroparken
2 - 4
596083
18-04 2021
Kl. 16:00
HIK Tårnby FF 2 Kunst, HIK
4 - 1
596086 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Tårnby FF 2 Sønderbro Fight 2 Vestamager Idrætsanlæg
0 - 2
596090 to
22-04 2021
Kl. 19:00
Dragør BK Vanløse Dragør Bk
HMH
596087
24-04 2021
Kl. 12:45
Skjold HIK Kunst, Lundehusparken
2 - 1
596089
25-04 2021
Kl. 15:00
Nørrebro United 3 Nørrebro FF 2 Nørrebroparken
6 - 2
596092 on
28-04 2021
Kl. 18:00
Slagge BK 2 Nørrebro United 3 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
596091 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Tårnby FF 2 Skjold Vestamager Idrætsanlæg
0 - 4
596095 to
29-04 2021
Kl. 19:15
Sønderbro Fight 2 Vanløse Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 0
596093
02-05 2021
Kl. 15:45
Nørrebro FF 2 Dragør BK Nørrebroparken
UHT

Udehold taberdømt

596094
02-05 2021
Kl. 16:00
HIK Cøpenhavn United Kunst, HIK
0 - 2
596096 ti
04-05 2021
Kl. 18:00
Skjold Sønderbro Fight 2 Kunst, Lundehusparken
1 - 0
596097 ti
04-05 2021
Kl. 18:00
Cøpenhavn United Tårnby FF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 6
596100 to
06-05 2021
Kl. 18:00
Dragør BK Slagge BK 2 Dragør Bk
0 - 1
596099
08-05 2021
Kl. 16:30
Nørrebro United 3 HIK Nørrebroparken
3 - 2
596107 ma
10-05 2021
Kl. 20:15
Sønderbro Fight 2 Nørrebro FF 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 1
596101 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Tårnby FF 2 Nørrebro United 3 Vestamager Idrætsanlæg
1 - 1
596105
16-05 2021
Kl. 10:15
Skjold Cøpenhavn United Kunst, Lundehusparken
4 - 0
596098 ma
17-05 2021
Kl. 18:30
Vanløse Nørrebro FF 2 Vanløse I P
1 - 5
841092 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Dragør BK Tårnby FF 2 Dragør Bk
HHT

Hjemmehold taberdømt

596109 ti
18-05 2021
Kl. 19:15
Cøpenhavn United Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
596110 to
20-05 2021
Kl. 20:30
Vanløse HIK Kunst, Vanløse I P
3 - 0
596111
22-05 2021
Kl. 12:30
Nørrebro United 3 Skjold Nørrebroparken
2 - 6
596108
23-05 2021
Kl. 15:15
Nørrebro FF 2 Slagge BK 2 Nørrebroparken
6 - 0
841097 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 2 Slagge BK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 4
841095 ti
25-05 2021
Kl. 19:15
Cøpenhavn United Nørrebro United 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 3
596106 ti
25-05 2021
Kl. 20:15
HIK Dragør BK Kunst, HIK
UHT

Udehold taberdømt

841093 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Tårnby FF 2 Vanløse Vestamager Idrætsanlæg
4 - 0
841094 to
27-05 2021
Kl. 18:00
Skjold Dragør BK Kunst, Lundehusparken
UHT

Udehold taberdømt

596088
29-05 2021
Kl. 10:00
Cøpenhavn United Slagge BK 2 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 0
596084
30-05 2021
Kl. 11:00
Sønderbro Fight 2 Dragør BK Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

841096
30-05 2021
Kl. 14:00
HIK Nørrebro FF 2 Kunst, HIK
2 - 3
597034 ti
01-06 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 2 Nørrebro United 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 4
597031 ti
01-06 2021
Kl. 19:15
Slagge BK 2 HIK Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
597033 on
02-06 2021
Kl. 20:30
Vanløse Skjold Vanløse I P
0 - 4
597035 to
03-06 2021
Kl. 18:00
Dragør BK Cøpenhavn United Dragør Bk
HHT

Hjemmehold taberdømt

597032
06-06 2021
Kl. 15:15
Nørrebro FF 2 Tårnby FF 2 Nørrebroparken
UHT

Udehold taberdømt

597039 ti
08-06 2021
Kl. 20:30
HIK Sønderbro Fight 2 Kunst, HIK
2 - 1
597036 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Tårnby FF 2 Slagge BK 2 Vestamager Idrætsanlæg
1 - 2
597038 on
09-06 2021
Kl. 19:15
Cøpenhavn United Vanløse Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

597037
12-06 2021
Kl. 12:45
Skjold Nørrebro FF 2 Kunst, Lundehusparken
5 - 0
597040
12-06 2021
Kl. 15:15
Nørrebro United 3 Dragør BK Nørrebroparken
UHT

Udehold taberdømt

596104
13-06 2021
Kl. 16:00
Slagge BK 2 Vanløse Kunst, Valby IP, tribunen
UHHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 til og med 4 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Ingen
 

Log ind