MENU
D
T
M
S

Herre Senior 3 7M Forår, P4 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
580759
ti
13-04 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 4 HB 8 Fælledparken
1 - 2
580762 ti
13-04 2021
Kl. 20:00
Vesterbro Alliancen FC Babylon Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

580760
to
15-04 2021
Kl. 19:30
FB 13 FA 2000 5 Frederiksberg IP, kunst
1 - 3
580758
18-04 2021
Kl. 13:45
Arctos Skjold 6 Kløvermarken
1 - 0
580761
18-04 2021
Kl. 18:00
Olympia 1921 FB 11 Kunstbane 1, Kløvermarken
4 - 3
580764 ti
20-04 2021
Kl. 20:30
Skjold 6 Olympia 1921 Kunst, Lundehusparken
2 - 1
580763
24-04 2021
Kl. 16:00
FB 11 Vesterbro Alliancen Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

580765
25-04 2021
Kl. 11:15
HB 8 Arctos Fælledparken
1 - 1
580766
25-04 2021
Kl. 14:00
FA 2000 5 Østerbro IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

580767
25-04 2021
Kl. 16:00
FC Babylon FB 13 Kunst, Mimersparken
4 - 6
580772 ti
27-04 2021
Kl. 20:00
Vesterbro Alliancen FB 13 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
580768
01-05 2021
Kl. 10:00
FB 11 Skjold 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
580771
02-05 2021
Kl. 12:30
Olympia 1921 HB 8 Kløvermarken
1 - 1
580769
02-05 2021
Kl. 13:45
Arctos FA 2000 5 Kløvermarken
2 - 4
580770
02-05 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 4 FC Babylon Kunst, Ryparken
6 - 9
580775 fr
07-05 2021
Kl. 19:45
FB 13 Østerbro IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
580774
08-05 2021
Kl. 11:15
HB 8 FB 11 Fælledparken
580773
08-05 2021
Kl. 12:45
Skjold 6 Vesterbro Alliancen Kunst, Lundehusparken
580776
09-05 2021
Kl. 10:30
FA 2000 5 Olympia 1921 Kunst, Jens Jessens Vej
580777
09-05 2021
Kl. 16:00
FC Babylon Arctos Kunst, Mimersparken
580782 ma
10-05 2021
Kl. 18:00
Vesterbro Alliancen Østerbro IF 4 Kunst, Valby IP, tribunen
580780
15-05 2021
Kl. 10:15
Skjold 6 HB 8 Kunst, Lundehusparken
580778
15-05 2021
Kl. 16:00
FB 11 FA 2000 5 Kunst, Jens Jessens Vej
580779
16-05 2021
Kl. 18:00
Arctos FB 13 Kunstbane 1, Kløvermarken
580781
16-05 2021
Kl. 18:00
Olympia 1921 FC Babylon Kunstbane 2, Kløvermarken
580785 fr
21-05 2021
Kl. 18:30
FB 13 Olympia 1921 Kunst, Jens Jessens Vej
580784
22-05 2021
Kl. 12:30
HB 8 Vesterbro Alliancen Fælledparken
580786
22-05 2021
Kl. 14:00
FA 2000 5 Skjold 6 Kunst, Jens Jessens Vej
580788
23-05 2021
Kl. 12:00
FC Babylon FB 11 Kunst, Mimersparken
580783
23-05 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 4 Arctos Kunst, Ryparken
580793 ti
25-05 2021
Kl. 20:30
Vesterbro Alliancen Arctos Kunst, Valby IP, tribunen
580790 to
27-05 2021
Kl. 19:15
Skjold 6 FC Babylon Kunst, Lundehusparken
580791
29-05 2021
Kl. 12:30
HB 8 FA 2000 5 Fælledparken
580789
29-05 2021
Kl. 14:00
FB 11 FB 13 Kunst, Jens Jessens Vej
580792
30-05 2021
Kl. 18:00
Olympia 1921 Østerbro IF 4 Kunstbane 1, Kløvermarken
580797 ti
01-06 2021
Kl. 20:00
Vesterbro Alliancen FA 2000 5 Kunst, Valby IP, tribunen
580796 to
03-06 2021
Kl. 19:30
FB 13 Skjold 6 Kunst, Jens Jessens Vej
580798
05-06 2021
Kl. 12:00
FC Babylon HB 8 Kunst, Mimersparken
580794
06-06 2021
Kl. 18:00
Arctos Olympia 1921 Kunstbane 1, Kløvermarken
580795
06-06 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 4 FB 11 Kunst, Ryparken
580800 to
10-06 2021
Kl. 19:15
Skjold 6 Østerbro IF 4 Kunst, Lundehusparken
580801
12-06 2021
Kl. 12:30
HB 8 FB 13 Fælledparken
580803
12-06 2021
Kl. 12:45
FA 2000 5 FC Babylon Kunst, Jens Jessens Vej
580799
12-06 2021
Kl. 14:00
FB 11 Arctos Kunst, Jens Jessens Vej
580802
13-06 2021
Kl. 12:30
Olympia 1921 Vesterbro Alliancen Kløvermarken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1, 2, 3, 4, 5 og 6 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3, 4, 5 og 6 rykker ned.
 

Log ind