MENU

Serie 5, P18/25 Forår, P21 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
644785 to
08-04 2021
Kl. 20:30
B93 12 HB 7 Kunst, B93
0 - 1
644784 fr
09-04 2021
Kl. 18:30
FB 18 Amager FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 6
644779
11-04 2021
Kl. 10:00
FC Culpa 2 Hekla 2 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 5
644776
11-04 2021
Kl. 14:00
Heimdal 4 Skjold 10 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 2
644933
ti
13-04 2021
Kl. 19:30
FA 2000 13 B93 12 Kunst, Jens Jessens Vej
9 - 1
644932 fr
16-04 2021
Kl. 18:00
Amager FF 2 FC Culpa 2 Kunst, John Tranums Alle
4 - 1
644789
17-04 2021
Kl. 12:00
HB 7 FB 18 Fælledparken
6 - 2
644790
18-04 2021
Kl. 12:00
Skjold 10 KFB 4 Fælledparken
HMH
644791
18-04 2021
Kl. 12:00
Hekla 2 Heimdal 4 Kunst, Hekla park
2 - 3
645138
25-04 2021
Kl. 10:00
KFB 4 FC Ryparken 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
465247
25-04 2021
Kl. 10:00
FC Culpa 2 HB 7 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
465248
25-04 2021
Kl. 10:00
FB 18 FA 2000 13 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 7
465249
25-04 2021
Kl. 12:00
B93 12 HIK 5 Kunst, B93
2 - 4
645016
25-04 2021
Kl. 12:00
Heimdal 4 Amager FF 2 Fælledparken
2 - 2
465246
25-04 2021
Kl. 14:00
Skjold 10 Hekla 2 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
644777
on
28-04 2021
Kl. 17:30
KFB 4 HIK 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 2
465254
fr
30-04 2021
Kl. 12:00
FA 2000 13 FC Culpa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 0
465250
01-05 2021
Kl. 14:00
HB 7 Heimdal 4 Fælledparken
1 - 1
465252
02-05 2021
Kl. 12:00
Hekla 2 KFB 4 Kunst, Hekla park
2 - 1
465251
02-05 2021
Kl. 14:00
FC Ryparken 2 B93 12 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
465604 fr
07-05 2021
Kl. 18:30
FB 18 FC Ryparken 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
465259
08-05 2021
Kl. 12:00
FC Culpa 2 HIK 5 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 8
465256
09-05 2021
Kl. 12:00
Heimdal 4 FA 2000 13 Fælledparken
0 - 3
465257
09-05 2021
Kl. 14:00
KFB 4 B93 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

465258
09-05 2021
Kl. 16:00
Skjold 10 HB 7 Fælledparken
2 - 1
645013
ma
10-05 2021
Kl. 18:30
HIK 5 FC Ryparken 2 Gentofte Sportspark
3 - 4
465610
on
12-05 2021
Kl. 18:30
HIK 5 Heimdal 4 Gentofte Sportspark
5 - 1
465609
to
13-05 2021
Kl. 12:00
FA 2000 13 Skjold 10 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
465605
15-05 2021
Kl. 14:00
HB 7 Hekla 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 1
465606
16-05 2021
Kl. 14:00
FC Ryparken 2 FC Culpa 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 0
465607
16-05 2021
Kl. 14:00
Amager FF 2 KFB 4 Kunst, John Tranums Alle
0 - 2
465608
16-05 2021
Kl. 20:00
B93 12 FB 18 Kunst, B93
7 - 0
467930
ti
18-05 2021
Kl. 20:15
Hekla 2 FA 2000 13 Kunst, Hekla park
0 - 3
465255 on
19-05 2021
Kl. 18:30
HIK 5 FB 18 Gentofte Sportspark
8 - 6
472386 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Amager FF 2 HB 7 Kunst, John Tranums Alle
7 - 2
467929
23-05 2021
Kl. 10:00
FC Culpa 2 B93 12 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
465612
23-05 2021
Kl. 14:00
KFB 4 FB 18 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
465611 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Heimdal 4 FC Ryparken 2 Fælledparken
2 - 0
465253 on
26-05 2021
Kl. 19:30
Amager FF 2 Skjold 10 Kunst, John Tranums Alle
3 - 1
472389 fr
28-05 2021
Kl. 18:30
FB 18 FC Culpa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
472387
29-05 2021
Kl. 14:00
HB 7 KFB 4 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 2
472388
30-05 2021
Kl. 12:00
FC Ryparken 2 Skjold 10 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

472391
ma
31-05 2021
Kl. 19:30
FA 2000 13 Amager FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
472390 ma
31-05 2021
Kl. 20:30
B93 12 Heimdal 4 Kunst, B93
3 - 2
507006 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Heimdal 4 FB 18 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

507010 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Amager FF 2 HIK 5 Kunst, John Tranums Alle
4 - 1
507005
05-06 2021
Kl. 12:00
HB 7 FA 2000 13 Fælledparken
1 - 3
507008
06-06 2021
Kl. 10:00
Skjold 10 B93 12 Fælledparken
6 - 2
507009
06-06 2021
Kl. 12:00
Hekla 2 FC Ryparken 2 Kunst, Hekla park
3 - 2
507007
06-06 2021
Kl. 14:00
KFB 4 FC Culpa 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

467928 on
09-06 2021
Kl. 21:00
Skjold 10 HIK 5 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 2
507395 to
10-06 2021
Kl. 20:30
B93 12 Hekla 2 Kunst, B93
0 - 12
507394 fr
11-06 2021
Kl. 18:30
FB 18 Skjold 10 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

507393
13-06 2021
Kl. 10:00
FC Culpa 2 Heimdal 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 3
507391
13-06 2021
Kl. 14:00
FC Ryparken 2 Amager FF 2 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
507392
13-06 2021
Kl. 14:00
KFB 4 FA 2000 13 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
472392
13-06 2021
Kl. 14:00
HIK 5 Hekla 2 Kunst, HIK
3 - 5
507397 ti
15-06 2021
Kl. 18:40
HIK 5 HB 7 Gentofte Sportspark
4 - 5
644773
ti
15-06 2021
Kl. 19:45
FA 2000 13 FC Ryparken 2 Frederiksberg IP, kunst
7 - 0
465260 fr
18-06 2021
Kl. 19:00
Hekla 2 Amager FF 2 Kunst, Hekla park
0 - 4
518342
20-06 2021
Kl. 10:00
Skjold 10 FC Culpa 2 Fælledparken
3 - 1
518343
20-06 2021
Kl. 14:00
Hekla 2 FB 18 Kunst, Hekla park
HHT

Hjemmehold taberdømt

518344
20-06 2021
Kl. 14:00
Amager FF 2 B93 12 Kunst, John Tranums Alle
4 - 2
518345
20-06 2021
Kl. 14:00
FA 2000 13 HIK 5 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

507398
20-06 2021
Kl. 14:00
HB 7 FC Ryparken 2 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

518341
20-06 2021
Kl. 14:00
Heimdal 4 KFB 4 Fælledparken
0 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Sommersol og Watan FC (pulje 18), Dunses Disciple (pulje 20), MeSe United (pulje 24), Sporting Fønix CF (pulje 24) og Tsunami (pulje 25) og  er alle klubbernes 1. hold og skal springes over og ikke regnes med, når man skal fastslå punkt b) bedste placering i puljen.
De pågældende 1. holds placering i efteråret 2021 afgøres af DBU København.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljer rykker ned
 

Log ind